NVIDIA gratuluje zdobywcom Oskarów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA GRATULUJE ZDOBYWCOM OSKARÓW

Technologie firmy NVIDIA wykorzystano w filmach, które zdobyły Oskary

SANTA CLARA, Kalifornia - 4 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała, że jej partnerzy i klienci zostali uhonorowani nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród nich znalazła się między innymi firma Sony Pictures Imageworks. Wyprodukowany przez nią film Spider-Man 2 otrzymał Oskara w kategorii Najlepsze efekty specjalne.

Dział Filmów cyfrowych w firmie NVIDIA blisko współpracuje ze studiami filmowymi, doradzając, jak w pełni wykorzystać dostarczony sprzęt i oprogramowanie w celu osiągnięcia doskonałych efektów. Firma Sony Pictures Imageworks uzyskała świetne rezultaty dzięki zastosowaniu procesorów NVIDIA Quadro® FX.

“NVIDIA i Imageworks doskonale ze sobą współpracują, co pozwala nam na pełne wykorzystanie naszych narzędzi produkcyjnych”, powiedział George Joblove, wicedyrektor do spraw technologii w firmie Sony Pictures Imageworks. „NVIDIA dosłownie zmieniła sposób, w jaki robimy filmy takie jak Spider-Man 2 – bez postępu w dziedzinie sprzętu i oprogramowania nigdy byśmy nie stworzyli takich dzieł. NVIDIA jest naszym głównym partnerem w rozwoju naszych narzędzi”.

“Ścisła współpraca z takimi studiami jak Imageworks pozwala firmie NVIDIA na rozwijanie naszej oferty i zaspokajanie potrzeb przemysłu filmowego”, powiedział Jeff Brown, dyrektor działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Imageworks ma wiodącą pozycję w dziedzinie tworzenia efektów specjalnych i animacji komputerowej, dlatego cieszymy się, że ich praca została doceniona”.

NVIDIA ma długą tradycję współpracy ze studiami filmowymi, zarówno w Hollywood jak i na całym świecie, dostarczając im narzędzi i technologii, które pozwalają na tworzenie niezwykłych efektów specjalnych. Wiele z tych wytwórni filmowych nominowanych było w tym roku do nagród Akademii. Więcej informacji na temat profesjonalnych produktów firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn