NVIDIA przedstawia na targach CEBIT chipset NFORCE 4 SLI dla platformy INTEL

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZEDSTAWIA NA TARGACH CEBIT CHIPSET NFORCE 4 SLI DLA PLATFORMY INTEL

Długo oczekiwany chipset nForce dla Intela i nowe procesory graficzne potwierdzają wiodącą pozycję firmy NVIDIA

CEBIT 2005 - HANOWER, Niemcy - 10 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, informuje, że na rozpoczynających się w Hanowerze targach CeBIT 2005 przedstawi chipset nForce4 z obsługą technologii NVIDIA® SLI™ przeznaczony dla procesorów firmy Intel.

Podobnie jak wcześniejsza prezentacja na konferencji Intel Developer Forum w San Francisco, prezentacja nowego chipsetu na targach CeBIT, największych komputerowych targach w Europie, pozwoli klientom i dziennikarzom poznać niektóre właściwości tego układu jeszcze przed oficjalną premierą, która nastąpić ma w przyszłym miesiącu.

“Pojawienie się układów NVIDIA nForce4 dla procesorów Intela da nabywcom zupełnie nowe możliwości”, powiedział Maurits Tichelman, dyrektor sprzedaży w regionie EMEA w firmie Intel. „Rynek z entuzjazmem powitał pojawienie się technologii NVIDIA SLI, która podnosi wydajność gier oraz innych wymagających zadań wykonywanych przez coraz sprawniejsze obliczeniowo procesory firmy Intel”.

Prezentacja, którą w czwartek 10 marca o godzinie 15.00 poprowadzą Drew Henry, szef działu chipsetów oraz David Roman, wiceszef działu marketingu w firmie NVIDIA, nosić będzie tytuł „Wydajny PC dla entuzjastów”. Prowadzący odczyt przedstawią różnorakie zalety zastosowania chipsetów NVIDIA nForce na platformie Intel, w tym technologii SLI i wbudowanego firewalla.

Na swoim stoisku NVIDIA przedstawi także wiele innych produktów, między innymi:

  • Nowe procesory graficzne NVIDIA GeForce™ serii 6 - najbardziej wydajną wersję 6800 Ultra z 512MB pamięci lokalnej oraz edycję procesora GeForce 6200 dla szyny AGP
  • Technologię NVIDIA SLI™, która pozwala wykorzystać moc dwóch procesorów graficznych w jednym komputerze PC
  • Procesory graficzne NVIDIA GeForce 6200 z technologią TurboCache™, pozwalającą - dzięki dużej przepustowości szyny PCI-E - na wykorzystanie w procesie generowania grafiki 3D pamięci systemowej
  • Chipsety NVIDIA nForce4 dla procesorów AMD
  • Technologię MXM (Mobile PCI Express Module), ułatwiającą implementację w nowych notebookach procesorów graficznych firmy NVIDIA
  • Technologię NVIDIA PureVideo podnoszącą jakość obrazu wideo

Więcej informacji na temat obecności firmy NVIDIA na CeBIT 2005 znaleźć można na naszej stronie poświęconej targom CeBIT.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn