Dwa nowe procesory graficzne z serii NVIDIA GEFORCE™ 6

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
DWA NOWE PROCESORY GRAFICZNE Z SERII NVIDIA GEFORCE™ 6

Nowy procesor NVIDIA® GeForce 6800 Ultra z 512 MB RAM oferuje rekordową wydajność, zaś układ GeForce 6200 dla AGP najniższą cenę wśród kart graficznych nowej generacji

CEBIT 2005 - HANOWER, Niemcy - 10 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił dzisiaj dwa nowe produkty: najszybszy procesor graficzny GeForce 6800 Ultra z 512 MB RAM oraz układ GeForce 6200 przeznaczony dla szyny AGP, pozwalający skorzystać z zalet technologii Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0 za jeszcze niższą cenę.

“NVIDIA ma propozycję dla każdego: i dla zagorzałego gracza, i dla kogoś, kto chce znacząco podnieść wydajność swojego komputera”, powiedział Ujesh Desai, szef działu produktów desktopowych w firmie NVIDIA. „Dwa nowe produkty potwierdzają naszą wolę zapewnienia doskonałej wydajności i wspaniałych funkcji zarówno na platformie PCI Express jak i AGP”.

Procesor graficzny NVIDIA 512MB DDR3 GeForce 6800 Ultra niemalże podwaja dostępną przepustowość i zapewnia jeszcze większą wydajność, zwłaszcza podczas pracy w wyższych rozdzielczościach. Układ ten przystosowany jest do pracy w technologii SLI. Z kolei procesor graficzny GeForce 6200 AGP pozwala na skorzystanie z zalet technologii Shader Model 3.0 już za cenę około 300 złotych. Oba układy wykorzystują oprogramowanie NVIDIA ForceWare™ i Unified Driver Architecture (UDA).

Pierwotnie zaprezentowane w kwietniu 2004 roku, procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 6 obejmują modele GeForce 6800, GeForce 6600 i GeForce 6200, przeznaczone zarówno dla komputerów z szyną PCI Express jak i AGP. Są one pierwszymi układami zapewniającymi obsługę standardu Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3.0, oferującego hiperrealistyczne efekty w grach oraz technologii NVIDIA PureVideo™, poprawiającej jakość odtwarzania filmów wideo na domowych komputerach.

Już w kwietniu nowe procesory firmy NVIDIA będą dostępne w produktach kilkunastu jej partnerów. Ich listę można znaleźć odwiedzając stronę www.nvidia.pl. Tam też można uzyskać dodatkowe informacje na temat nowych układów.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn