Sterowniki NVIDIA® ForceWare™ w wersji 70 z certyfikatem WHQL są już dostępne

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
STEROWNIKI NVIDIA® FORCEWARE™ W WERSJI 70 Z CERTYFIKATEM WHQL SĄ JUŻ DOSTĘPNE

Pierwsze sterowniki ForceWare dla systemu Windows XP w wersji 64-bitowej oferują udoskonaloną technologię PureVideo i zwiększoną wydajność w grach

SANTA CLARA, Kalifornia - 11 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych poinformowała dzisiaj o udostępnieniu nowych sterowników NVIDIA ForceWare z serii 70. Sterowniki te posiadają certyfikat WHQL (Windows Hardware Quality Labs). Nowy pakiet oferuje między innymi:

 • pierwszy na rynku sterownik dla Windows XP 64-bit z certyfikatem WHQL
 • zwiększoną wydajność technologii NVIDIA SLI
 • profile SLI dla ponad 70 najlepszych gier
 • nowe funkcje PureVideo dla notebooków i pecetowych zestawów kina domowego

Nowy sterownik obsługuje siedem różnych systemów operacyjnych i ponad 250 produktów firmy NVIDIA. ForceWare z serii 70 jest już dostępny na stronie www.nvidia.pl/page/drivers

“Wprowadzając ujednolicony sterownik dla wszystkich produktów, NVIDIA wprowadziła niespotykane wcześniej funkcje i doskonałą wydajność, uzupełnione przez wyjątkowe wsparcie techniczne”, powiedział Ujesh Desai, szef marketingu działu produktów desktopowych w firmie NVIDIA. „Wydając sterowniki z serii 70, kontynuujemy tę tradycję. Jednak dodana obsługa systemów 64-biotowych, nowe profile SLI i opcje HDTV oraz prawie 70% wzrost wydajności SLI to nie tylko podtrzymanie tradycji, ale również duży krok naprzód”.

64-bitowe nowatorstwo
NVIDIA jako pierwsza udostępnia sterowniki z certyfikatem WHQL dla 64-bitowych systemów Windows. Nowe sterowniki ForceWare mają takie same funkcje oraz wydajność jak wersja 32-bitowa, co ułatwia partnerom i producentom OEM przesiadkę na systemy 64-bitowe. ForceWare w wersji 64-bitowej pozwolą twórcom gier na większą elastyczność w dodawaniu nowych efektów, zaś inżynierom produkującym specjalistyczne oprogramowanie dadzą do wykorzystania większą przestrzeń pamięci.

Technologia SLI
Dobra wiadomość dla entuzjastów gier: obsługa technologii SLI została w najnowszych sterownikach znacząco ulepszona. Dodano ponad 70 profili gier oraz specjalną zakładkę, pozwalającą na konfigurowanie trybu SLI zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Oprócz udoskonaleń w profilach gier, sterowniki ForceWare z serii 70 zwiększają wydajność wszystkich procesorów graficznych firmy NVIDIA. Przykładowe wzrosty prędkości działania w stosunku do poprzedniej wersji ForceWare 66.93:

 • 66% - Splinter Cell w trybie SLI1
 • 11% - Half-Life 2 w trybie SLI i 13% przy pojedynczym GPU2
 • 13% - Far Cry w trybie SLI i 6% przy pojedynczym GPU3

Nowe funkcje PureVideo w notebookach
Aby ulepszyć jakość odtwarzania filmów HDTV, NVIDIA wprowadziła w sterownikach ForceWare z serii 70 nowe funkcje w swojej technologii PureVideo:

 • korekcję temperatury koloru,
 • funkcję „overdrive”, zmniejszającą błędy smużenia w wyświetlaczach LCD
 • obsługę wyświetlaczy drugiej generacji (EIA-861b), co pozwoli podłączyć dowolną kartę z procesorem firmy NVIDIA do dowolnego wyświetlacza HDTV
 • łatwy w obsłudze kreator ustawień HDTV z większą ilością opcji


1. Splinter Cell (kalinatek1): GeForce 6600 GT SLI, rozdzielczość 1600x1200x0XAAx8XAF, płyta główna NVIDIA® nForce™4 SLI, procesor AMD FX-55 2.6 GHz, 1GB RAM, ForceWare 66.93 w porównaniu do wersji 71.84.

2. Half-Life 2 (at_prison_05): GeForce 6600 GT pojedynczy oraz w trybie SLI, rozdzielczość 1600x1200x4XAAx8XAF, płyta główna NVIDIA® nForce™4 SLI, procesor AMD FX-55 2.6 GHz, 1GB RAM, ForceWare 66.93 w porównaniu do wersji 71.84.

3. Far Cry (training): GeForce 6600 GT pojedynczy oraz w trybie SLI, rozdzielczość 1600x1200 4XAAx8XAF, płyta główna NVIDIA® nForce™4 SLI, procesor AMD Athlon FX-552.6 GHz, 1GB RAM, 66.93 w porównaniu do wersji 71.84.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn