Technologia NVIDIA® SLI™ zmienia rynek wydajnych komputerów dla graczy

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
TECHNOLOGIA NVIDIA® SLI™ ZMIENIA RYNEK WYDAJNYCH KOMPUTERÓW DLA GRACZY

Podwójne GPU królują w na liście najlepszych wyników programu 3Dmark

SANTA CLARA, Kalifornia - 16 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, z przyjemnością informuje, że systemy znajdujące się na szczycie listy najwydajniejszych komputerów według programu 3DMark05 firmy FutureMark wykorzystują technologię NVIDIA SLI. Obecnie 20 pierwszych komputerów na liście najlepszych wyników programu 3DMark05 wyposażonych jest w dwie karty graficzne w konfiguracji SLI.

“Systemy z technologią SLI na szczycie list firmy FutureMark świadczą o tym, że najszybsze komputery na świecie wykorzystują właśnie to rozwiązanie”, powiedział Ujesh Desai, szef działu marketingu produktów desktopowych w firmie NVIDIA. „Jak pokazują te zestawienia, technologia SLI to nowy standard w dziedzinie wydajności grafiki 3D”.

Na samym szczycie listy najlepszych wyników w programie 3DMark05, z rekordowym wynikiem 12 280 punktów znajduje się system z dwiema kartami graficznymi NVIDIA GeForce™ 6800 GT w konfiguracji SLI, wykorzystujący płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce™4 SLI i procesor AMD Athlon 64

Listy najlepszych wyników można obejrzeć na stronie www.futuremark.com/community/halloffame/ *
Więcej informacji na temat technologii NVIDIA SLI znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

* - Lista 20 najlepszych wyników w programie 3DMark03 osiągalna jest na stronie //www.futuremark.com/community/halloffame/. Aby zobaczyć pełną listę, może być potrzebne uprzednie logowanie.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn