NVIDIA prezentuje najszybszy procesor graficzny dla notebooków

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PREZENTUJE NAJSZYBSZY PROCESOR GRAFICZNY DLA NOTEBOOKÓW

Procesor GeForce™ Go 6800 dostępny jest już w multimedialnych notebookach Dell Inspiron XPS Gen2

SAN FRANCISCO, Kalifornia - 23 marca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił dzisiaj dedykowany notebookom procesor graficzny GeForce Go 6800 Ultra. Pierwszym komputerem, który został wyposażony w nowy GPU, jest Dell Inspiron XPS Gen2, osiągający dwukrotnie wyższą wydajność niż Inspiron XPS, poprzednia wersja tego urządzenia1.

Przeznaczony dla notebooków procesor graficzny NVIDIA GeForce Go 6800 Ultra oferuje najwyższą wydajność osiągalną obecnie w grafice 3D. Dzięki zaimplementowanej w nim technologii NVIDIA PureVideo™ mamy także możliwość oglądania filmów o jakości HD.

“Procesor graficzny GeForce Go 6800 Ultra został zaprojektowany dla użytkowników oczekujących najwyższej wydajności”, powiedział Rob Csongor, szef działu procesorów dla urządzeń przenośnych w firmie NVIDIA. „Firmy takie jak Dell są w stanie w pełni wykorzystać w swoich produktach możliwości procesora GeForce Go 6800 Ultra i wyprodukować notebook o takiej jakości i wydajności jak Dell Inspiron XPS Gen2. Architektura procesorów mobilnych z serii GeForce 6 Go pozwala na zaimplementowanie ich w produktach z każdego segmentu rynku – od najmniejszych i najlżejszych aż po najbardziej wydajne, tzw. desktop replacement”.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn