NVIDIA przedstawia pełną linię produktów HD na targach NAB 2005

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZEDSTAWIA PEŁNĄ LINIĘ PRODUKTÓW HD NA TARGACH NAB 2005

NVIDIA Quadro® FX 4000 SDI z technologią NVIDIA PureVideo w produktach firm Alphabit, Autodesk, Brainstorm, IRIDAS, Nucoda (Digital Vision), Sonic, Vizrt i Weather Central

SANTA CLARA, Kalifornia - 12 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj o zastosowaniu karty NVIDIA Quadro FX 4000 SDI z technologią PureVideo w rozwiązaniach dla przemysłu telewizyjnego. Pierwsze systemy telewizyjne z NVIDIA Quadro FX4000 SDI PCI-E, służące do przekazu wideo, animacji komputerowej i tekstu w czasie rzeczywistym (np. wiadomości i prognozy pogody) partnerzy NVIDIA zaprezentują na targach NAB2005 (National Association of Broadcasters).

Technologia PureVideo, oferująca wyjątkową jakość obrazu video, obsługiwana jest przez całą gamę produktów opartych na chipsetach graficznych firmy NVIDIA, od Quadro FX 540 aż po zaawansowane technologicznie karty do obróbki sygnału video z Serial Digital Interface. Kartę NVIDIA Quadro FX 4000 SDI dla magistrali PCI-Express można podłączyć bezpośrednio do studyjnych monitorów, przełączników, magnetowidów czy projektorów SDI. Oferuje ona zaawansowane funkcje renderingu w czasie rzeczywistym, konwersji kolorów o wysokiej precyzji czy korekcji gamma, co znacznie redukuje opóźnienia w cyfrowej obróbce obrazu, przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości obrazu HD i SD.

“Nasz system Discreet® Lustre® jest szeroko wykorzystywany przez studia filmowe i postprodukcyjne”, powiedział Bill Roberts, szef marketingu działu „Media and Entertainment” w firmie Autodesk®”. „Karta NVIDIA Quadro FX 4000 SDI przyspiesza proces masteringu wideo, pozwalając na stworzenie wysokiej jakości środowiska prezentacyjnego, ułatwiającego pracę specjalistów i twórców programów”.

Karta NVIDIA Quadro FX 4000 SDI obsługiwana jest w systemach Windows i Linux, oraz może być łatwo zintegrowana z różnymi platformami przetwarzania przekazu telewizyjnego i wideo. Goście targów NAB2005 zapoznać się będą mogli z całym szeregiem rozwiązań, w których zastosowanie znalazła karta Quadro FX 4000 SDI, między innymi:

  • Alphabit
  • Autodesk Media and Entertainment Lustre
  • Brainstorm eStudio
  • Nucoda Film Master from Digital Vision
  • Sonic Solutions® HD Format Authoring
  • Vizrt Viz|Artist™
  • Weather Central :LIVE™

NVIDIA Quadro FX 4000 SDI będzie dostępna od kwietnia bieżącego roku u partnerów firmy NVIDIA: PNY Technologies, Leadtek i Elsa. Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod internetowym adresem www.nvidia.pl/page/workstation.html.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn