Profesjonalne produkty firmy NVIDIA na targach NAB2005

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROFESJONALNE PRODUKTY FIRMY NVIDIA NA TARGACH NAB2005

Największe targi elektroniczne są okazją do zaprezentowania całej grupy profesjonalnych rozwiązań firmy NVIDIA z dziedziny transmisji telewizyjnych oraz produkcji filmowej i wideo

NAB2005 - LAS VEGAS - 18 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj, że na targach NAB2005 profesjonaliści ze stacji telewizyjnych i twórcy treści elektronicznych znaleźć mogą najnowsze produkty firmy NVIDIA służące TWORZENIU, EDYCJI oraz PRZEKAZYWANIU obrazu w formie cyfrowej. Zgodnie z przesłaniem targów wiele z technologii prezentowanych przez firmę NVIDIA i jej partnerów właśnie na targach NAB2005 ma swoją premierę.

“Targi NAB2005 są dla firmy NVIDIA i jej partnerów punktem zwrotnym”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów dla profesjonalistów w firmie NVIDIA. „Szeroka gama produktów firmy NVIDIA zaspokaja różnorakie potrzeby profesjonalistów z branży telewizyjnej i filmowej, jednocześnie w znaczący sposób ułatwiając proces tworzenia treści HD”.

Na stoisku firmy NVIDIA znaleźć można pełen zakres jej produktów, łącznie z pierwszym systemem do w pełni cyfrowej obróbki obrazu opartym na procesorze NVIDIA Quadro® FX, zapewniającym pełny proces produkcyjny o wysokiej jakości:

TWORZENIE

  • Treści cyfrowych na systemach wykorzystujących procesor NVIDIA Quadro FX i oprogramowanie NVIDIA® Gelato™.

EDYCJĘ

  • Wideo na systemach wykorzystujących procesor NVIDIA Quadro FX i oprogramowanie Iridas FrameCycler.

PRZEKAZYWANIE

“Gdy projektowaliśmy nasz interaktywny pokaz TVOH!, większość ludzi nie sądziła, że jest to w ogóle możliwe, tym bardziej na platformie HDTV”, powiedział Eric Schwertzel, szef firmy Alphabit. „Dzięki naszemu kreatywnemu podejściu do problemu i wspaniałej technologii firmy NVIDIA nasz interaktywny pokaz HDTV stał się rzeczywistością i można go obejrzeć na stoisku firmy NVIDIA”.

Pokazywane podczas targów NAB2005 profesjonalne produkty firmy NVIDIA obejmują między innymi:

  • Kartę graficzną NVIDIA Quadro FX 4000 SDI dla PCI Express wykorzystującą technologię NVIDIA® PureVideo™
  • Kartę NVIDIA Quadro FX 540 by PNY Professional Video Edition zainstalowaną w stacji graficznej HD NLE z oprogramowaniem Adobe Premiere Pro
  • Mobilną stację graficzną z procesorem NVIDIA Quadro FX Go1400 wyposażoną w oprogramowanie Discreet Combustion i Brainstorm eStudio
  • NVIDIA Gelato v1.2, najnowszą wersję oprogramowania do sprzętowo wspomaganej obróbki obazu , wraz z pluginem do oprogramowania Alias® Maya™ i Amaretto, pluginem firmy Frantic Films Software przeznaczonym do współdziałania z aplikacją Autodesk® 3ds Max®
  • Technologię NVIDIA® SLI™ dla procesorów Quadro, która pozwala na instalację dwóch kart graficznych w komputerach wyposażonych w chipset NVIDIA nForce™ Professional
  • Technologię PureVideo, pozwalającą na uzyskanie obrazu wideo o doskonałej jakości i precyzyjne skalowanie obrazu na kartach wykorzystujących procesory graficzne firmy NVIDIA

Na targach NAB produkty wykorzystujące procesory firmy NVIDIA przedstawiają między innymi takie firmy jak: Adobe, AMD, Apple, ARRI, Autodesk Media and Entertainment, Avid, B&H, Barco, Blackmagic Design, Boris FX, Brainstorm, Christie Digital Systems, Chyron, Darim Vision, Da Vinci, DVC, Eyeon, FilmLight, FOR-A, HP, Hash Inc., IBM, Inlet Technologies, JVC, Keyhole Corp./Google, Macromedia, Matrox, Media 100, Newtek, NIXUS, Nucoda, Orad, Photron, Red Giant Software, Sonic Solutions, Sony, Sun Microsystems, Thompson/Grass Valley, Traffic Pulse, Ultimatte, Vizrt, Weather Central i WSI.

Produkty z procesorami NVIDIA Quadro FX oferują partnerzy firmy NVIDIA: PNY Technologies, Leadtek i Elsa. Więcej informacji na temat produktów firmy NVIDIA przeznaczonych dla profesjonalistów znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/workstation.html.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn