Rozwiązania graficzne NVIDIA w systemach do edycji wideo firmy Avid

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
ROZWIĄZANIA GRAFICZNE NVIDIA W SYSTEMACH DO EDYCJI WIDEO FIRMY AVID

Szybsza obróbka filmów HD dzięki połączeniu produktów NVIDIA Quadro® i systemu Avid Symphony Nitris

NAB2005 - LAS VEGAS - 18 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała dzisiaj, że firma Avid Technology, Inc., światowy lider w dziedzinie nieliniowej obróbki obrazu, wykorzystywać będzie technologie firmy NVIDIA w gamie swoich produktów do nieliniowej obróbki wideo, zaczynając od nowego systemu Avid® Symphony™ Nitris®. Użytkownicy tego systemu będą mogli wykorzystać pełną moc procesorów NVIDIA Quadro FX 3400, które pozwalają na rendering w czasie rzeczywistym i obsługują najnowocześniejsze efekty 3D.

„Nowy system Avid Symphony Nitris łaczy w sobie niezrównaną wydajność sprzętowego systemu Nitris DNA i doskonałe funkcje edycyjne oprogramowania Avid Symphony. To doskonały wybór dla specjalistów obróbki postprodukcyjnej pracujących w środowisku HD”, powiedział Jeff Brown, szef działu produktów profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Włączenie do tego systemu procesorów firmy NVIDIA pozwoli na szybsze osiąganie doskonałych efektów”.

Procesor NVIDIA Quadro FX 3400 jest wiodącym na rynku produktem graficznym przeznaczonym do obróbki i finalnej edycji materiału wideo, w standardowych testach OpenGL znacznie przewyższającym konkurencyjne rozwiązania. Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 3400 wyposażona jest w 256 MB pamięci lokalnej, 256-bitowy interfejs pamięci, jej maksymalna przepustowość wynosi 28,8 GB/s i obsługuje panele wysokiej rozdzielczości do 3840x2400 pikseli.

„Klienci firmy Avid zawsze poszukiwali nowych sposobów na wykonanie większej liczby zadań w krótszym czasie. Wymagają wobec tego najlepszych i najszybszych osiągalnych narzędzi”, powiedział Alan Hoff, szef działu produktów przeznaczonych do finalnej edycji wideo w firmie Avid. „Nasze systemy Avid DS Nitris z oprogramowaniem Avid Symphony Nitris i zainstalowaną kartą NVIDIA Quadro FX 3400 zagwarantują naszym klientom dostęp do możliwości tworzenia i renderingu grafiki o najwyższej jakości”.

Firma Avid wprowadziła karty z serii NVIDIA Quadro także do innych swoich produktów:

Systemy HD Media Composer® Adrenaline™ HD wyposażone będą w karty:

  • NVIDIA Quadro FX 3400, 1400 i 1300 w systemach z szyną PCI Express
  • NVIDIA Quadro FX 1100 i NVIDIA Quadro4 980 XGL w systemach z szyną AGP

Systemy NewsCutter® Adrenaline wyposażone będą w karty:

  • NVIDIA Quadro FX 1400 i 1300 w systemach z szyną PCI Express
  • NVIDIA Quadro FX 1100 i NVIDIA Quadro4 980 XGL w systemach z szyną AGP

Systemy Avid Xpress® Studio HD, Avid Xpress Pro HD i NewsCutter XP wyposażone będą w karty:

  • NVIDIA Quadro FX 1400 i 1300 w systemach z szyną PCI Express
  • NVIDIA Quadro FX 1100 oraz 500 i NVIDIA Quadro4 980 XGL w systemach z szyną AGP

Zarówno system Avid Symphony Nitris jak i Avid DS Nitris wyposażone będą w karty:

  • · NVIDIA Quadro FX 3400 w systemach z szyną PCI Express

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn