Dziesięciokrotny wzrost wydajności dzięki zastosowaniu profesjonalnych rozwiązań graficznych firmy NVIDIA w dziedzinie wizualizacji

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
DZIESIĘCIOKROTNY WZROST WYDAJNOŚCI DZIĘKI ZASTOSOWANIU PROFESJONALNYCH ROZWIĄZAŃ GRAFICZNYCH FIRMY NVIDIA W DZIEDZINIE WIZUALIZACJI

Urządzenia NVIDIA Quadro® typu Genlock/Framelock zmniejszają koszty wizualizacji tworzonych przy pomocy profesjonalnych aplikacji

SANTA CLARA, Kalifornia - 20 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży karty dodatkowej NVIDIA Quadro G-Sync, komplementarnej wobec obecnych rozwiązań genlock/framelock. Podłączana do karty graficznej NVIDIA Quadro FX 4400 karta dodatkowa Quadro G-Sync pozwala na osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności, skalowalności i dodatkowych funkcji w stosunku do tych, które wykorzystywane są obecnie przez profesjonalistów z branży produkcji telewizyjnej i zaawansowanych wizualizacji.

Karta NVIDIA Quadro G-Sync przeznaczona jest dla profesjonalistów w dziedzinie wizualnych symulacji komputerowych oraz zastosowaniach CAD i DCC. Pozwala im na edycję ogromnych ilości danych oraz specjalistycznych wizualizacji, a przez to podejmowanie strategicznych decyzji – czy to dotyczących projektowania samochodów, czy też poszukiwania ropy naftowej lub montażu filmów i wideo dla celów transmisji telewizyjnych. Karta wyposażona jest w dwa złącza RJ-45 i jedno genlock BNC, co pozwala użytkownikom na łatwą aktualizację sprzętu. NVIDIA Quadro FX 4400 posiada dwa wyjścia cyfrowe i jedno złącze stereo. Razem z 512 MB superszybkiej pamięci G-DDR3, pozwala to na wyświetlanie obrazu na maksymalnie dwóch 9 megapikselowych wyświetlaczach. Więcej informacji na temat karty G-Sync uzyskać można na stronie //www.nvidia.pl/page/quadrofx_gsync.html.

Informacje na temat wydajności i możliwości rozwiązań firmy NVIDIA w tej dziedzinie potwierdzają opinie jej klientów. Jednym z nich jest Centrum Wizualizacji koncernu BP, które zastosowało kartę NVIDIA Quadro FX 3000G w tamtejszych systemach wizualizacji wykorzystywanych przy poszukiwaniach ropy naftowej. W efekcie wzrosła wydajność wykonywania wizualizacji, przy jednoczesnej redukcji kosztów tychże.

“Sprzętu firmy NVIDIA używamy w naszym środowisku Immersive Virtual Reality od czasu wprowadzenia na rynek kart genlock w 2003 roku”, powiedział Jonathan Marbach z Centrum Wizualizacji firmy BP. „W programie Immersive Drilling Planner zauważyliśmy dziesięciokrotny1 wzrost przepustowości strumienia graficznego i pięciokrotny wzrost liczby wyświetlanych klatek na sekundę w porównaniu do naszego poprzedniego sprzętu. Ponieważ nowa karta G-Sync współpracuje z kartami wykorzystującymi magistralę PCI-Express, spodziewamy się dalszego znacznego wzrostu wydajności najnowszego sprzętu. Duża liczba wyświetlanych klatek na sekundę jest niezwykle istotna w aplikacjach typu Virtual Reality a sprzęt firmy NVIDIA pozwala uzyskać świetne wyniki w tej dziedzinie.

Centrum Wizualizacji BP na Uniwersytecie Colorado sponsorowane jest przez wydziały: Techniki lotniczej i kosmonautycznej, Informatyki oraz Geologii. Głównym zadaniem Centrum są badania nad zaawansowanymi technikami wizualizacji, znajdującymi zastosowanie w przemyśle energetycznym i lotniczym oraz medycynie.

NVIDIA Quadro FX 4400 i karta dodatkowa G-Sync oferują partnerzy firmy NVIDIA: PNY Technologies, Leadtek i Elsa. Więcej informacji na temat produktów firmy NVIDIA przeznaczonych dla profesjonalistów znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/workstation.html.1. Dziesięciokrotny wzrost przepustowości i pięciokrotny w liczbie klatek na sekundę zaobserwowano podczas testów przeprowadzonych przez inżynierów BP Center for Visualization przy porównywaniu wydajności kart NVIDIA Quadro FX 3000G i SGI InfiniteReality3.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn