Dzięki NVIDIA® SLI™ powstaje nowa kategoria entuzjastów komputerów

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
DZIĘKI NVIDIA® SLI™ POWSTAJE NOWA KATEGORIA ENTUZJASTÓW KOMPUTERÓW

NVIDIA SLI - 750 tysięcy dostarczonych zestawów, własna strona internetowa, uznanie producentów i użytkowników

SANTA CLARA, Kalifornia - 20 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy dostarczył na rynek ponad 750 tys. chipsetów NVIDIA nForce™4 SLI dla procesorów AMD64.

Rozpoczęły się także dostawy chipsetu NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition, przeznaczonego dla komputerów z procesorami firmy Intel, łącznie z nadchodzącymi jednostkami o podwójnym jądrze oraz typu Pentium D. Chipsety te już zostały obwołane „najlepszymi chipsetami dla Pentium” przez Tom’s Hardware Guide oraz „najszybszą platformą dla Pentium 4” według PC Perspective.

Posiadacze systemów z NVIDIA SLI to nowa kategoria wśród entuzjastów komputerów PC. W związku z tym firma NVIDIA:

  • uruchomiła witrynę SLIzone.com, przeznaczoną dla środowiska posiadaczy systemów SLI
  • rozszerzyła program certyfikowania komponentów dla systemów SLI

„Technologia NVIDIA SLI jest dla polskiego oddziału firmy Vobis wielkim sukcesem i dzięki niej całkowicie zmieniliśmy nasze podejście do zapalonych graczy”, powiedział Bartosz Jeziorański, business unit manager w firmie Vobis Poland. „NVIDIA dysponuje niesamowitym tandemem: połączenie chipsetu NVIDIA nForce4 SLI z dwoma kartami z serii NVIDIA GeForce™ 6 daje niezrównaną wydajność w aplikacjach 3D, a jej ogromne uznanie wśród naszych klientów potwierdza wiodącą rolę tego rozwiązania”.

SLIzone.com
Chcąc wesprzeć rosnącą rzeszę użytkowników SLI firma NVIDIA uruchomiła specjalną stronę internetową poświeconą tej właśnie technologii. Nowa strona zatytułowana SLIzone uzupełnia popularną witrynę firmy NVIDIA. Znaleźć tam można wiele informacji, poradników, recenzji, konkursów itp. na temat technologii SLI.

Certyfikaty SLI
Program certyfikacji NVIDIA SLI ma na celu zapewnienie maksymalnej jakości i stabilności platformy SLI. Objęte są nim karty graficzne, płyty główne, zasilacze i komputery. Otrzymało go już ponad 80 produktów, w tym ponad 30 kart graficznych, sześć płyt głównych i cztery zasilacze, a kolejne urządzenia dodawane są do tej listy każdego tygodnia. Komputery z certyfikatem zgodności z SLI oferuje już ponad 40 producentów pecetów na całym świecie.

Nagrody
Produkty związane z technologią SLI otrzymały na całym świecie już wiele nagród, między innymi: 3D Italia Best Hardware, CNET Next Big Thing, Computer Gaming World Ultimate Gaming Machine, CustomPC Premium Upgrade, Extremetech Approved, FiringSquad.com Bull’s Eye Award, FiringSquad.com Editor’s Choice, HardOCP Must Have Hardware, Hardware-Mag Editor’s Choice, HardwareZone.com Most Innovative Product, Hexus Extreme Editor’s Choice, LegionHardware.com Performance Award, PC Ekspert Editor’s Choice, PC Magazine Editor’s Choice, PC Pro Recommended, MaximumPC Kick Ass Product Award, MaximumPC Gear of the Year, PCDiy! Editor’s Choice, PC Gamer Editor’s Choice, Popular Science Best of What’s News, TBreak Recommended Product, TweakPC.de Top Product, Rekomendacja IN4.pl i wiele innych.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn