NVIDIA i Microsoft na konferencji Winhec

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA I MICROSOFT NA KONFERENCJI WINHEC

Procesory graficzne firmy NVIDIA obsługują systemy “Longhorn”, Windows XP Professional x64 Edition, Windows Server 2003 x64 Edition i Windows XP Media Center PC Edition

WINHEC 2005 - SEATTLE, Waszyngton - 25 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że jest sponsorem rozpoczynającej się 25-go kwietnia w Seattle konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), corocznego wydarzenia poświęconego przyszłości platformy Windows.

“Ze względu na rosnącą rolę grafiki 3D w systemach „Longhorn” i systemach 64-bitowych, uczestnictwo firmy NVIDIA w konferencji WinHEC jest dla nas bardzo ważne”, powiedział Brian Marr, senior product manager w dziale systemów Windows w firmie Microsoft. „Cenimy sobie nasz związek z firmą NVIDIA i oczekujemy dalszej współpracy”.

W ramach swojego strategicznego partnerstwa z firmą Microsoft, NVIDIA rozwija produkty, które wejdą w skład najnowszych systemów firmy Microsoft, takich jak:

  • “Longhorn”: procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce™ 6 pozwolą na obsługę zaawansowanego graficznie interfejsu systemu Longhorn
  • Windows XP Professional x64 Edition: 64-bitowe, zunifikowane sterowniki firmy NVIDIA i technologia PureVideo™ udostępniają twórcom aplikacji narzędzia potrzebne do tworzenia takich programów jak edytory HD wideo i cyfrowe rejestratory obrazu, korzystające z 64-bitowej technologii Windows.
  • Windows XP Media Center Edition: chipsety NVIDIA nForce™, procesory graficzne GeForce 6, tunery telewizyjne NVTV™, technologia PureVideo i oprogramowanie do optymalizacji działania systemu umożliwiają budowę atrakcyjnych cenowo, cichych komputerów typu Media Centem.

Obecność firmy NVIDIA na konferencji WinHEC

  • Internet Cafe: Sponsorowana przez firmy NVIDIA i AMD kawiarenka internetowa wyposażona jest w 200 komputerów z chipsetami nForce i kartami graficznymi GeForce 6200 z technologią TurboCache, działających pod kontrolą systemu Windows XP Professional x64 Edition.
  • Gaming Zone: W sponsorowanej przez firmy NVIDIA, AMD, Alienware i Microsoft Strefie Gier (Gaming Zone) będzie można obejrzeć 64-bitowe komputery z dwiema kartami graficznymi NVIDIA GeForce 6800. Nagrodami w organizowanym tam Turnieju Gier są między innymi karty graficzne NVIDIA GeForce 6800 Ultra.

Wystąpienia przedstawicieli firmy NVIDIA
Eksperci z firmy NVIDIA poprowadzą serię spotkań i dyskusji z programistami Windows. Poruszane tematy to między innymi:

  • “Ewolucja platformy PC: kierunki rozwoju chipsetów na rok 2005 i lata następne”. Odczyt wygłosi Mark Overby (wtorek, 26 kwietnia, godzina 8:30 - 9:30)
  • “Projektowanie komputerów Media Center następnej generacji”. Odczyt wygłosi Scott Vouri (wtorek, 26 kwietnia, 14:00 - 15:00)
  • “PCI Express: wytyczając nowe kierunki w grafice” Odczyt wygłosi Barry Wagner (środa, 27 kwietnia, 11:00 - 12:00)

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn