NVIDIA przygotowana do przejścia na systemy 64-bitowe – pełna obsługa systemów Windows XP professional X64 i Windows Server 2003 X64

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZYGOTOWANA DO PRZEJŚCIA NA SYSTEMY 64-BITOWE – PEŁNA OBSŁUGA SYSTEMÓW WINDOWS XP PROFESSIONAL X64 I WINDOWS SERVER 2003 X64

Dodatkowa moc konieczna w rozwoju aplikacji graficznych i wideo następnej generacji

WINHEC 2005 - SEATTLE, Waszyngton - 25 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zademonstrował dzisiaj sterowniki z certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs), przeznaczone do wszystkich systemów z rodziny Microsoft Windows x64. Sterowniki NVIDIA® ForceWare™ obsługują wszystkie 32- i 64-bitowe systemy Microsoftu, zapewniając dodatkowe wsparcie i funkcje wzbogacające pracę z komputerem.

“Microsoft wyraża uznanie dla innowacji, jakie NVIDIA wprowadza do systemów 64-bitowych”, powiedział Brian Marr, senior product manager w dziale systemów Windows w firmie Microsoft. „Dzięki ścisłej współpracy z firmą NVIDIA jesteśmy pewni, że wszystkie produkty tej marki będą kompatybilne z systemami Windows XP Professional x64 Edition i Windows Server 2003 x64”.

Systemy Windows Server 2003 x64 Edition i Windows XP Professional x64 Edition zapewniają wyższą wydajność w porównaniu z wersjami 32-bitowymi. Pozwalają zarówno korzystać z programów 32-bitowych, jak i 64-bitowych, dzięki czemu przejście na systemy 64-bitowe może odbywać się bez konieczności rezygnowania z dotychczasowych inwestycji w oprogramowanie 32-bitowe.

NVIDIA jako pierwsza opracowała sterownik z certyfikatem WHQL dla systemu Windows XP Professional x64 Edition. Dzięki zunifikowanej architekturze, sterowniki ForceWare w wersji 70 zapewniają obsługę systemów 64-bitowych zarówno w komputerach domowych, jaki i stacjach roboczych. Udostępniając pełny zestaw funkcji, 64-bitowa architektura sterowników firmy NVIDIA ułatwia jej partnerom przejście w świat systemów 64-bitowych.

“Twórcy audycji telewizyjnych, filmów i gier oczekują, że środowiska 64-bitowe przyspieszą rozwój cyfrowych mediów”, powiedział Ned Finkle, wiceszef marketingu w firmie NVIDIA. „Współpracując z firmą Microsoft mogliśmy połączyć naszą technologię z 64-bitowymi edycjami Windows, dzięki czemu 64-bitowa technologia będzie mogła być wykorzystana w nowych aplikacjach takich jak edytory HD wideo, profesjonalne stacje robocze i magnetowidy cyfrowe”.

Przejście na technologię 64-bitową jest kolejnym przykładem wiodącej roli firmy NVIDIA w rozwoju programów z dziedziny mediów cyfrowych. Technologia 64-bitowa pozwoli środowisku twórców na większą elastyczność w dodawaniu różnorakich efektów, zaś twórcom programów udostępni większą przestrzeń adresową. W połączeniu z platformą programistyczną firmy NVIDIA, jedyną, która obsługuje Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0, twórcy treści cyfrowych otrzymują bardzo nowoczesne narzędzie.

64-bitowa technologia firmy NVIDIA jest kompatybilna z architekturami firm AMD oraz Intel i jest kluczowym komponentem platform cyfrowych następnej generacji. Producenci OEM, między innymi HP czy Apple, już uruchomili produkcję 64-bitowych systemów z procesorami graficznymi i chipsetami firmy NVIDIA.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn