NVIDIA przedstawia referencyjny projekt komputerów typu Media Center PC następnej generacji

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZEDSTAWIA REFERENCYJNY PROJEKT KOMPUTERÓW TYPU MEDIA CENTER PC NASTĘPNEJ GENERACJI

Nowy projekt pozwoli na konstruowanie mniejszych, cichszych i tańszych zestawów komputerowego kina domowego

WINHEC 2005 - SEATTLE, Waszyngton - 26 kwietnia 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił dzisiaj nowy projekt referencyjny komputera typu Media Center PC. Na podstawie nowego projektu producenci sprzętu komputerowego będą mogli konstruować urządzenia tańsze, cichsze, pobierające mniej energii i zajmujące mniej miejsca. Projekt referencyjny uwzględnia takie składniki jak technologia High-Definition PureVideo™, procesory graficzne z serii GeForce™ 6, tuner telewizyjny NVIDIA® NVTV™ i inne.

Zalety nowego projektu przedstawione zostaną we wtorek 26 kwietnia o godzinie 14.00 (Pacific Time) w czasie konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) w Seattle.

“Komputer typu Media Center PC powinien być cichy i chłodny”, powiedział Scott Vouri, menedżer w dziale multimediów w firmie NVIDIA.

„Nasze testy wykazały, że jeśli odpowiednio dobierzemy komponenty, możemy zbudować komputer cichszy i chłodniejszy niż poprzednia generacja Media Center PC, i który wcale nie musi więcej kosztować”.

Wychodząc od konstrukcji komputerów Media Center PC pierwszej generacji, podczas projektowania nowej wersji NVIDIA skupiła się na redukcji kosztów, wielkości obudowy i hałasu, starając się poprawić wydajność i jakość obrazu wideo. Jedną z metod zmniejszenia kosztów było usunięcie niepotrzebnych komponentów. Do redukcji ceny jednostkowej przyczyniła się także rosnąca sprzedaż komputerów tego typu. Wygląd komputera Media Center PC powinien być w miarę przyjazny dla użytkownika, dlatego NVIDIA sugeruje, by tylny panel urządzenia przypominał tylną ściankę urządzeń audio, z odpowiednio pogrupowanymi złączami wyjść i wejść.

W ramach opracowanego przez firmę NVIDIA referencyjnego projektu, w podstawowym modelu zmniejszono obudowę komputera poprzez wykorzystanie karty graficznej zintegrowanej z płytą główną oraz niskoprofilowego wspornika kart rozszerzeń. W innych modelach wielkość obudowy zoptymalizowano, ciaśniej umieszczając komponenty oraz stosując płytę główną w standardzie micro ATX. W stosunku do pierwszej generacji Media Center PC, największe osiągnięcia w projekcie referencyjnym uzyskano w dziedzinie zmniejszenia emisji ciepła, poboru energii i redukcji hałasu.

Przy budowie cichego i chłodnego komputera Media Center NVIDIA zaleca:

 • Zastosowanie procesora z regulacją poboru energii i wentylatora z regulacją obrotów.
 • Zastosowanie karty graficznej ze sprzętowym dekodowaniem wideo HD.
 • Użycie dysku twardego przeznaczonego do zapisu i odczytu dużych ilości danych.
 • Instalację oprogramowania regulującego zużycie energii w zależności od aktualnie wykonywanych zadań.
 • Odciążenie procesora przez wykorzystanie dodatkowych komponentów, realizujących takie działania jak np. ochrona przed atakami z zewnątrz (firewall).

NVIDIA współpracuje z producentami komputerów na całym świecie, opracowując produkty i technologie zwiększające multimedialne możliwości współczesnych komputerów, wśród których jest między innymi:

 • Technologia NVIDIA PureVideo – połączenie technologii programowych i sprzętowych, które zapewniają odtwarzanie wideo o jakości kina domowego w komputerach PC i notebookach.
 • Procesory NVIDIA GeForce™ 6600 z chłodzeniem pasywnym oraz NVIDIA GeForce 6200 TurboCache – procesory graficzne zapewniające płynne odtwarzanie wideo o jakości HD bez konieczności stosowania generujących hałas wentylatorów.
 • Technologia NVIDIA nTune™ – inteligentne oprogramowanie automatycznie regulujące najważniejsze parametry pracy procesora graficznego i głównego, chipsetu, pamięci RAM i wentylatorów.
 • Tunery telewizyjne NVIDIA NVTV – pojedyncze i podwójne tunery TV w postaci kart PCI, zapewniające wygodne oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych.
 • Dekoder NVIDIA PureVideo – wysokiej jakości dekoder DVD zapewniający krystaliczne czysty obraz odtwarzanych filmów DVD i HD.
 • Zunifikowana architektura sterowników firmy NVIDIA – sterowniki NVIDIA ForceWare™ zawierają rozszerzenia programowe umożliwiające łatwą regulację opcji audio i wideo za pomocą pilota dołączanego do komputerów Media Center.

Referencyjny projekt Media Center PC firmy NVIDIA dostępny jest za darmo. Zawiera on zestaw różnych materiałów, dane dostawców sprzętu, przykładowe rysunki oraz dane dotyczące hałasu i wydzielanego ciepła. Więcej informacji uzyskać można pod adresem www.nvidia.com, skąd można także pobrać odpowiednie materiały.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóĽnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn