NVIDIA przedstawia technologie graficzne na targach E3

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA PRZEDSTAWIA TECHNOLOGIE GRAFICZNE NA TARGACH E3

Zobacz technologie dostępne w konsolach nowej generacji, palmtopach i komputerach PC na stoisku firmy NVIDIA (346)

ELECTRONIC ENTERTAINMENT EXPO (E3) - LOS ANGELES, KALIFORNIA - 17 MAJA 2005 - E3 2005 będzie kolejnym wspaniałym widowiskiem w dziedzinie komputerowej rozrywki i nie ma lepszego miejsca na pokazanie najnowszych gier, zapoznanie się z technologią następnej generacji i najnowszymi trendami w tworzeniu gier niż stoisko firmy NVIDIA. Na targach E3, NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych pokaże:

 • Rewolucyjną technologię NVIDIA® SLI™ i procesory graficzne z serii GeForce™ 6
 • Technologie graficzne zastosowane w urządzeniach przenośnych, takie jak procesor graficzny w nowej konsolce do gier Gizmondo
 • Ponad 40 najnowszych gier

Technologie firmy NVIDIA obejrzeć można na stoisku 346 w hali South Hall na targach E3, które odbywają się w Los Angeles Convention Center w dniach 18 – 20 maja.

„Widząc tysiące wystawianych produktów wiemy na pewno, że targi E3 to miejsce, gdzie znajdziemy najnowsze i najbardziej kreatywne produkty na rynku gier”, powiedział Dan Vivoli, szef marketingu w firmie NVIDIA. „Gracze są zafascynowani takimi technologiami firmy NVIDIA jak procesory graficzne z serii GeForce 6, chipsety NVIDIA nForce™4 i SLI - nasza technologia podwójnych GPU. Łatwo to zrozumieć, gdy spojrzy się na najnowsze gry opracowane na naszym sprzęcie”.

Pokazy partnerów firmy NVIDIA
Jednym z ważniejszych elementów ekspozycji firmy NVIDIA są prezentacje najnowszych gier, dokonywane przez ich twórców: Zobaczyć tu możemy:

 • Słynnego twórcę gier Bruce`a Shelley`a przedstawiającego Age of Empires III
 • Tima Shafera, autora słynnych Grim Fandango i Full Throttle, prezentującego nową grę Psychonauts
 • Aktora serialu MacGyver, Richarda Deana Andersona promującego nadchodzącą grę Stargate SC-1
 • Pierwsze migawki z gry Timeshift firmy Atari
 • Demonstrację Unreal Engine 3 firmy Epic Games

Goście stoiska firmy NVIDIA będą mogli obejrzeć prezentacje ponad 40 gier wykorzystujących procesory z serii GeForce 6, między innymi Battlefield 2, Bet on Soldier, Boiling Point, City of Villains, Fable: The Lost Chapters, Hellgate: London, LEGO® Star Wars™: The Video Game, Pyschonauts, RoboBlitz, Starship Troopers, The Matrix: Path of Neo, The Sims 2: Nightlife, Serious Sam II, Trackmania: Sunrise, You are Empty i wielu innych.

Dodatkową atrakcją, zafundowaną przez firmy NVIDIA i Intel, będzie specjalnie pomalowany, 9-cio metrowy samochód, w którym zapoznać się będzie można z najnowszymi technologiami w dziedzinie komputerowej rozrywki. Na jego pokładzie znajdują się komputery wyposażone jest w płytę główną z chipsetem NVIDIA nForce™ 4 SLI Intel Edition, dwurdzeniowy procesor Intel® Pentium® Extreme Edition™ oraz parę kart graficznych z procesorami GeForce 6800, na których obejrzeć można prezentacje najnowszych gier.

Technologie firmy NVIDIA prezentowane na targach E3:

 • NVIDIA GoForce™ 3D, pierwszy procesor graficzny do urządzeń przenośnych obsługujący technologię programowalnych shaderów;
 • Procesory graficzne z najnowszej serii NVIDIA GeForce™ 6;
 • Technologia NVIDIA TurboCache™, nowa metoda programowo-sprzętowa pozwalająca na wykorzystanie pamięci systemowej w procesie renderowania grafiki;
 • NVIDIA SLI, technologia pozwalająca na wykorzystanie połączonej mocy dwóch procesorów graficznych w jednym komputerze, dzięki czemu jego wydajność wzrasta wprawie dwukrotnie, tworząc nową generację pecetów zwanych Superkomputerami do gier.

Więcej informacji na temat pokazów firmy NVIDIA na targach E3 uzyskać można na stronie internetowej www.nvidia.pl.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn