NVIDIA nagradza IMG Awards w międzynarodowym konkursie w dziedzinie gier dla urządzeń przenośnych

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA NAGRADZA IMG AWARDS W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE W DZIEDZINIE GIER DLA URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH

Inauguracja IMG Awards na targach E3 w Los Angeles

ELECTRONIC ENTERTAINMENT EXPO (E3) - LOS ANGELES, KALIFORNIA - 18 MAJA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj o nowej inicjatywie mającej na celu uhonorowanie najlepszych dokonań i wsparcie rozwoju gier 3D przeznaczonych dla telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych – konkursie IMG (International Mobile Gaming) Awards. Współzawodnictwo w tej dziedzinie ma na celu nagrodzenie wybitnych osiągnięć i pomysłów na wszystkich poziomach rozwoju gier na urządzenia przenośne, od zawodowych producentów po zapalonych graczy z wyobraźnią.

“Rynek gier na urządzenia przenośne jeszcze raczkuje, ale wraz z jego rozwojem wzrastać będzie zapotrzebowanie na wyjątkowe dokonania”, powiedział David Roman, wiceszef działu marketingu w firmie NVIDIA. „Jako firma będąca w awangardzie tego rynku, NVIDIA może z dumą zapoczątkować rywalizację, która wskaże i uhonoruje najlepsze firmy i poszczególnych twórców, którzy pracują nad rozwojem gier 3D przeznaczonych dla telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych”.

Na uruchomionej dzisiaj stronie IMG Awards (www.imgawards.com) można do września bieżącego roku zgłaszać swoje propozycje. W tym samym miesiącu zbierze się złożone z ekspertów jury, które wybierze 20 najlepszych projektów. Po otrzymaniu odpowiedniej pomocy, koniecznej do realizacji początkowych idei, twórcy będą mieli czas do końca stycznia 2006 roku na przedstawienie demonstracyjnych wersji swoich gier.

Pomoc dla początkujących w dziedzinie tworzenia gier 3D dla urządzeń przenośnych obejmować będzie zapewnienie powierzchni biurowej – jeśli będzie potrzebna – oraz wsparcia technicznego i specjalistycznego oprogramowania do projektowania aplikacji 3D. W lutym 2006 roku jury zbierze się ponownie i wybierze czterech zwycięzców, którzy zaprezentowani zostaną na światowym kongresie 3GSM w Barcelonie. Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: za najlepszą oprawę graficzną, najlepszą rozgrywkę, największe osiągnięcie techniczne oraz Grand Prix dla głównego zwycięzcy. Oprócz różnych nagród zwycięzca podpisze także kontrakt z operatorem komórkowym i wydawcą gier na wprowadzenie na rynek i sprzedaż swojego produktu.

Idea konkursu IMG Awards cieszy się szerokim poparciem producentów telefonów komórkowych, operatorów sieci, producentów oprogramowania i sprzedawców. Wszyscy oni chcą pobudzać powstawanie bogatego wizualnie oprogramowania dla telefonów komórkowych z prostego powodu: już niebawem stanie się ono jednym z głównych czynników wzrostu rynku mediów mobilnych i usług 3G w nadchodzących latach.

Ogłoszenie listy sponsorów konkursu IMG Awards nastąpi w tygodniu następującym po zakończeniu wystawy E3.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn