NVIDIA prezentuje nagradzane technologie na targach COMPUTEX 2005

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA ROZSZERZA NAGRADZANĄ TECHNOLOGIĘ DLA PLATFORM Z PROCESORAMI AMD64

Chipsety NVIDIA nForce™4 obsługują nowe, dwurdzeniowe procesory AMD Athlon™ 64 X2

COMPUTEX 2005 - TAJPEJ, TAJWAN - 31 MAJA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że cała rodzina procesorów NVIDIA nForce dla platform AMD64 w pełni obsługuje zaprezentowane dzisiaj nowe, dwurdzeniowe procesory AMD Athlon™ 64 X2.

„Zarówno firma NVIDIA jak i AMD, zaangażowane są w rozwój innowacji technologicznych, które pozwalają naszym klientom osiągać najwyższą wydajność ich platform sprzętowych”, powiedział Marty Seyer, wiceszef działu mikroprocesorów w firmie AMD. „Premiera naszych nowych dwurdzeniowych procesorów AMD Athlon 64 X2 i stale rosnąca współpraca z firmą NVIDIA w zakresie chipsetów upewniają nas, że obie firmy wprowadzają na rynek technologie, które na zawsze zmienią sposób, w jaki ludzie używają komputerów”.

NVIDIA sprzedała już ponad 8 milionów chipsetów z rodziny nForce, w tym nForce4 i nForce3, przeznaczonych dla komputerów z procesorami AMD64 i magistralami PCI–Express oraz AGP. Ponadto NVIDIA obserwuje stały wzrost sprzedaży platform z technologią NVIDIA® SLI™, czego odbiciem są setki nagród dla partnerów firmy NVIDIA w dziedzinie kart graficznych i płyt głównych oraz integratorów systemów i partnerów OEM. Według najnowszego raportu firmy badawczej Mercury Research, chipsety NVIDIA nForce stanowią obecnie około 55% rynku układów dla procesorów AMD64, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału.

“Nasz bliska współpraca z firmą AMD pozwoliła nam na odegranie wyjątkowo czynnej roli w procesie projektowania chipsetów NVIDIA nForce dla procesorów AMD64”, powiedział Drew Henry, szef działu chipsetów w firmie NVIDIA. „Firma AMD zapoczątkowała przejście na platformy 64–bitowe i jej nowe dwurdzeniowe procesory AMD Athlon 64 X2 ułatwią dalszą ekspansję procesorów dwurdzeniowych na rynki komputerów dla mniejszych i większych przedsiębiorstw oraz pecetów domowych”.

Klienci, którzy posiadają już płyty główne z chipsetami NVIDIA nForce4 lub nForce3 i pragną wykorzystać pełną moc nowych dwurdzeniowych procesorów AMD Athlon 64 X2, powinni skontaktować się z producentem ich płyty głównej lub całego komputera – otrzymają tam stosowną pomoc techniczną oraz uaktualnienia BIOS–u.

Więcej informacji na temat chipsetów firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn