Procesor nowej generacji NVIDIA GEFORCE 7800 GTX określa nowe standardy grafiki

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESOR NOWEJ GENERACJI NVIDIA GEFORCE 7800 GTX OKREŚLA NOWE STANDARDY GRAFIKI

Zaprojektowana od nowa architektura pozwala na uzyskanie rewelacyjnej jakości obrazu i wydajności dwukrotnie większej niż poprzednia generacja najlepszych procesorów graficznych

THEALE, ANGLIA - 22 CZERWCA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił dzisiaj procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX, główny produkt z nowej linii procesorów graficznych NVIDIA GeForce. Dostępny od dziś w sklepach, procesor GeForce 7800 GTX dysponuje zaprojektowaną całkowicie od nową architekturą, oferującą tak znaczące osiągnięcia jak:

  • Zupełnie nowa architektura programowalnych shaderów, pozwalająca na osiągnięcie w porównaniu z poprzednią generacją procesorów graficznych dwukrotnie większej wydajności cieniowania
  • Obsługa oświetlenia o filmowej jakości z funkcją HDR (High Dynamic Range – powiększonej przestrzeni barwnej) – cecha niezbędna dla twórców najnowszych gier
  • Technologia NVIDIA SLI™ drugiej generacji, pozwalająca na uzyskanie absolutnie najwyższej wydajności i jakości obrazu
  • Technologia NVIDIA PureVideo™ drugiej generacji, dzięki której uzyskamy na komputerze obraz wideo o jakości kina domowego
  • Sterowniki NVIDIA ForceWare™ z serii 75, oferujące lepszą kontrolę nad funkcjami profili SLI oraz obsługę OpenGL® 2.0

„Zbudowany z ponad 300 milionów tranzystorów procesor graficzny GeForce 7800 GTX jest najbardziej zaawansowanym układem graficznym, jaki kiedykolwiek skonstruowano”, powiedział Ujesh Desai, szef działu produktów desktopowych w firmie NVIDIA. „Dzięki nowej architekturze graficznej mogliśmy stworzyć tak potężny procesor graficzny, że twórcy gier mogą wreszcie zacząć realizować swoje najśmielsze wizje, a obraz uzyskiwany podczas rozgrywek w czasie rzeczywistym może rywalizować jakością z prerenderowanymi filmami”.

Wydajność grafiki bez ograniczeń
Zajmująca jeden slot karta GeForce 7800 GTX ma w grach 2,3–krotnie wydajność większą niż dwusplotowa karta GeForce 6800 Ultra. Dowodem na przełomowość architektury jest fakt, że 7800 GTX jest w stanie osiągnąć takie wyniki konsumując o 50% mniej energii niż 6800 Ultra.

Zaawansowane efekty graficzne
Nowy, oparty na Microsoft® DirectX® 9 Shader Model 3.0, silnik procesora GeForce 7800 GTX zawiera nowy rdzeń dokonujący obliczeń zmiennopozycyjnych ze 128–bitową precyzją. Architektura ta pozwala na osiąganie w czasie rzeczywistym filmowych efektów specjalnych, takich jak oświetlenie HDR (High Dynamic Range).

“Oświetlenie wykorzystujące metodę HDR (High Dynamic Range) i mapowanie kierunkowe sprawiają, że gry wyglądają o niebo lepiej, i z pewnością pozwoli to na uzyskanie nowych stopni realizmu w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion”, powiedział Todd Howard, główny producent w firmie Bethesda Softworks. „Funkcje te oferują doskonałe procesory graficzne firmy NVIDIA, i to jest właśnie to, co jest nam potrzebne do produkcji gier następnej generacji”.

Oprócz obsługi funkcji HDR, jakość obrazu uzyskiwanego przez procesor graficzny GeForce 7800 GTX podnoszą nowe funkcje, takie jak antyaliasning realizowany metodą sterowanego przezroczystością supersamplingu i multisamplingu. Dzięki nim, antyaliasing aplikowany jest w całej scenie, a nie tylko na krawędziach wielokątów. Nowe tryby antyaliasingu pozwalają polepszyć jakość obrazu scen na otwartej przestrzeni, konstruowanych przy użyciu przezroczystych lub półprzezroczystych obiektów takich jak ogrodzenia czy roślinność. W rezultacie uzyskujemy zwiększony realizm i wyższą jakość obrazu.

“Nowe tryby antyaliasingu firmy NVIDIA pozwolą nam na zwiększenie poziomu realizmu w grze Battlefield 2”, powiedział John Vifian, szef produkcji w firmie Electronic Arts. „Nowe tryby zapewniają wspaniałą jakość obrazu bez spadku wydajności i jest to doskonały dowód zalet nowej architektury procesorów GeForce 7”.

Procesory GeForce 7800 GTX obsługują także technologię NVIDIA SLI, która pozwala na wykorzystanie połączonej mocy dwóch procesorów graficznych w jednym komputerze. Dzięki temu uzyskać można absolutnie najwyższą osiągalną obecnie prędkość i jakość renderingu w najbardziej nawet wymagających grach. Wykorzystując dwa procesory GeForce 7800 GTX i technologię SLI możemy uzyskać w grach rozdzielczość 2560x1600 przy antyaliasingu 4x.

Wideo przyszłości – HDTV – już dzisiaj!
Multimedialny komputer wyposażony w procesor graficzny GeForce 7800 GTX z technologią NVIDIA PureVideo pozwoli osiągnąć doskonałą klarowność obrazu i precyzyjne, żywe kolory we wszystkich zatwierdzonych przez ATSC formatach HDTV.

Najwyższej jakości obraz w formacie HDTV 1080i, obsługa funkcji Inverse Telecine i wielu innych osiągany jest dzięki trzem osobnym mechanizmom przetwarzania strumienia wideo zaimplementowanych w technologii NVIDIA PureVideo. Oferowane przez nią zaawansowane funkcje skalowania i likwidowania przeplotu pozwalają podczas odtwarzania filmów DVD na uzyskanie niezwykle czystego, płynnego i wolnego od zniekształceń obrazu na wielu wyświetlaczach, od monitorów komputerowych po wielkoekranowe zestawy HDTV.

Sterowniki ForceWare™ - wersja 75
Jednocześnie z premierą procesora graficznego GeForce 7800 GTX firma NVIDIA poinformowała o udostępnieniu nowego sterownika ForceWare w wersji 75 z certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs). Nowy sterownik przeznaczony jest dla ponad siedmiu różnych systemów operacyjnych i ponad 250 produktów firmy NVIDIA. Nowy sterownik charakteryzuje się między innymi:

  • Obsługą OpenGL 2.0 — najnowsze API i jego nowe rozszerzenia pozwalają procesorom firmy NVIDIA na uzyskiwanie zaawansowanych efektów shaderowych
  • Ulepszonymi funkcjami kontroli nad profilami SLI i trybami renderingu – umożliwiając użytkownikom całkowitą kontrolę nad technologią SLI wykorzystywaną we wszystkich grach i aplikacjach i tworzenie nowych profili dla obecnych i przyszłych aplikacji
  • Ulepszoną funkcjonalnością wideo – łącznie z obsługą korekcji metodą Inverse Telecine, likwidowania przeplotu obrazu HDTV 1080i, standardu HDCP i innych

Dostępność
Sterownik NVIDIA ForceWare w wersji 75 można już pobrać ze strony www.nvidia.pl. Procesory graficzne NVIDIA GeForce 7800 GTX oferowane są już na kartach graficznych wiodących producentów sprzętu, między innymi Gainward, Point of View i XFX oraz w sklepach internetowych. W procesory NVIDIA GeForce 7800 GTX wyposażone są także komputery takich producentów jak Atelco, Bow.it, Hyrican, IHDE, ISM, Komplett, LDLC, Paradigit, Scan, Top Notch Infotronix oraz polskiego oddziału firmy Vobis.

“Nigdy jeszcze żaden producent nie oferował masowych ilości procesorów graficznych w chwili premiery. Fakt, że już dzisiaj możemy zaoferować komputery z niesamowitymi procesorami GeForce 7800 GTX najlepiej świadczy o doskonałym zarządzaniu, z którego znana jest firma NVIDIA”, powiedział Elan Raja III, szef firmy Scan UK.

“W zeszłym roku NVIDIA zrewolucjonizowała dziedzinę gier komputerowych przedstawiając technologię SLI, zaś dzisiaj, po premierze procesora graficznego GeForce 7800 GTX, technologiczna przewaga tej firmy jest jeszcze bardziej oczywista”, dodał Paolo Chiaramida, dyrektor generalny firmy BOW.IT.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleĽć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn