Procesor graficzny NVIDIA® GEFORCE™ 7800 GTX zyskuje szerokie poparcie twórców gier

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PROCESOR GRAFICZNY NVIDIA® GEFORCE™ 7800 GTX ZYSKUJE SZEROKIE POPARCIE TWÓRCÓW GIER

Czołowi twórcy gier ogłaszają, że komputery z procesorami NVIDIA GeForce 7800 GTX są platformą produkcyjną gier następnej generacji.

SAN FRANCISCO, KALIFORNIA - 22 CZERWCA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że czołowi producenci gier bardzo chwalą nowy procesor graficzny GeForce 7800 GTX.

Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GTX jest najpotężniejszą platformą sprzętową, oferującą ponad dwukrotnie większą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją. NVIDIA GeForce 7800 GTX zawiera przeprojektowaną architekturę obsługującą Microsoft® DirectX® 9.0 Shader Model 3, najnowszy interfejs programistyczny (API – Application Programming Interface) firmy Microsoft, przyjęty przez twórców gier do tworzenia gier następnej generacji przeznaczonych dla komputerów OC i konsol do gier. Przez ponad rok NVIDIA była jedynym producentem procesorów graficznych, które obsługiwały Shader Model 3.0, czyniąc procesory graficzne firmy NVIDIA idealną platformą do tworzenia gier następnej generacji.

„Przez ponad rok NVIDIA obsługiwała HLSL (High Level Shader Language) Shader Model 3.0 i najnowsze API”, powiedział Dave Pottinger, dyrektor techniczny w firmie Ensemble Studios. „Używając Shader Model 3.0 do tworzenia w grze Age of Empires III zaawansowanych efektów, takich jak oświetlenie HDR czy animacja wody o filmowej jakości, możemy wyraźnie zwiększyć atrakcyjność naszej gry”.

Procesor graficzny GeForce 7800 GTX zawiera przeprojektowany i zoptymalizowany silnik shaderów, dzięki czemu uzyskuje 30–procentowy wzrost szybkości przetwarzania shaderów, aż do mocy 200 gigaflopów. Pozwala to twórcom gier na tworzenie znacznie bardziej interesujących wizualnie gier, działających dodatkowo z większą prędkością.

Najważniejszym elementem procesora graficznego GeForce 7800 GTX jest niezwykła jakość obrazu, uzyskiwana dzięki takim funkcjom jak supersampling sterowany przezroczystością oraz multisampling sterowany przezroczystością. Te nowe tryby antyaliasingu pozwalają na osiągnięcie we współczesnych i przyszłych grach bezkonkurencyjnej jakości obrazu i wydajności.

„Gra Battlefield 2 rozgrywa się na wielkich, otwartych przestrzeniach, które w znacznym stopniu wykorzystują przezroczyste i półprzezroczyste tekstury. Funkcje sterowanego przezroczystością antyaliasingu zwiększają jakość i szczegółowość tych tekstur ze wspaniałym rezultatem”, powiedział Torbjörn Söderman, programista z firmy DICE. „Funkcje sterowanego przezroczystością antyaliasingu umożliwiają wygładzanie krawędzi w miejscach, w których do tej pory nie było to możliwe”.

GeForce 7800 GTX jest jedynym procesorem graficznym, który obsługuje fantastyczną funkcję, której wymagają twórcy pracujący nad grami następnej generacji – oświetlenia o powiększonej przestrzeni barwnej (HDR). Producenci gier wykorzystują ją do zaimplementowania w grach koloru, oświetlenia i cieni o filmowej jakości.

„Procesor graficzny GeForce 7800 GTX rewolucjonizuje wydajność grafiki komputerowej i przynajmniej dwukrotnie przewyższa wszystkie obecne na rynku karty graficzne. Jest idealną platformą zarówno do grania, jak i opracowywania gier budowanych w oparciu o Unreal Engine 3”, powiedział Mark Rein, wicedyrektor firmy Epic Games.

W ciągu ostatniego roku okazało się, że także obsługa technologii NVIDIA SLI jest bardzo ważna dla twórców gier. Dzięki jej obsłudze, procesor graficzny GeForce FX 7800 GTX pozwala producentom podnieść atrakcyjność wizualną tworzonych gier, zaś artystom zapewnia większą wolność tworzenia.

Więcej informacji na temat możliwości zakupu kart graficznych i komputerów z procesorami GeForce 7800 GTX uzyskać można na stronie www.nvidia.pl

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn