Technologia NVIDIA® SLI™ dla segmentu mainstream kart graficznych

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
TECHNOLOGIA NVIDIA® SLI™ DLA SEGMENTU MAINSTREAM KART GRAFICZNYCH

Partnerzy firmy NVIDIA oferują produkty dla segmentu kart graficznych o średniej klasy; procesory graficzne GeForce™ 6600 obsługują teraz technologię SLI

THEALE, ANGLIA - 23 CZERWCA 2005 - Po zdominowaniu rynku entuzjastów komputerów PC i zdobyciu setek nagród na całym świecie, NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że technologia NVIDIA SLI – pozwalająca na jednoczesne wykorzystanie dwóch kart graficznych – jest już osiągalna także w segmencie kart graficznych o średniej mocy. Ich użytkownicy mogą od dzisiaj skorzystać z zalet technologii NVIDIA SLI stosując:

  • Procesory graficzne NVIDIA GeForce 6600
  • Nowe, tańsze i dobrze wyposażone płyt główne z chipsetem NVIDIA nForce™4 SLI
  • Opublikowane niedawno sterowniki NVIDIA ForceWare™ z serii 75 z certyfikatem WHQL

„Technologia SLI jest niezbędną funkcją dla entuzjastów komputerów, jest więc naturalne, że z czasem będzie ona przenikać również do średniego segmentu”, powiedział Richard Austin, prezes firmy Evesham Technology (Wielka Brytania). „Użytkownicy mogą decydować, na jaką wydajność mogą sobie pozwolić, a my zapewniamy im rozsądne metody jej osiągnięcia”.

Nowe, tańsze rozwiązania w dziedzinie technologii SLI pozwalają mniej zaawansowanym graczom na zapewnienie ich komputerom łatwej możliwości zwiększenia wydajności wtedy, gdy będzie to potrzebne – posiadanie komputera z technologią NVIDIA SLI pozwoli im dodać drugą kartę graficzną w późniejszym czasie.

„Dla niezbyt zaawansowanych graczy, którzy chcieliby skorzystać z technologii NVIDIA SLI, niniejsza informacja oznacza, że oni także będą mogli w przyszłości łatwo podnieść wydajność swoich komputerów”, powiedział Ujesh Desai, szef działu produktów desktopowych w firmie NVIDIA. „Procesor graficzny GeForce 6600 jest idealnym produktem dla początkujących i w połączeniu z nowymi, tańszymi płytami głównymi z chipsetem NVIDIA nForce4 SLI tworzy idealną platformę, która nie obciąży zanadto ich kieszeni”.

Nowa edycja sterowników ForceWare z serii 75, dostępna od dzisiaj na stronie www.nvidia.pl, pozwala na obsługę technologii NVIDIA SLI przez ponad 2 miliony zainstalowanych dotychczas kart graficznych GeForce 6600.

Partnerzy firmy NVIDIA, producenci płyt głównych tacy jak Albatron, ASUSTeK, Biostar, ECS, Foxconn, Gigabyte, MSI i inni, wprowadzili ostatnio do sprzedaży nowe płyty z chipsetem NVIDIA nForce4 SLI w wersjach zarówno dla komputerów z procesorami Intel, jak i AMD.

Wielu światowych producentów pecetów ma już w swojej ofercie tanie komputery z technologią SLI. Są to między innymi firmy: ABS Computer, Arlt Computer, Bow.it, Cyberpower Inc., Evesham, iBuyPower Computer, IHDE, Hypersonic, Komplett, LDLC, Maingear, Monarch Computers, Planet Computers, Scan Computers, Totally Awesome Computers, Velocity Micro, @XI Komputer i wiele innych.

„Trudno uzasadnić kupno komputera bez technologii SLI”, powiedział Eric Cheung, wiceprezes firmy Cyberpower Inc. „Za niewiele większą kwotę uzyskujemy możliwość instalacji drugiej karty graficznej, co pozwoli na zwiększenie wydajności w grach wtedy, gdy będzie to potrzebne”.

Pełną listę kart graficznych o średniej mocy i komputerów z technologią SLI znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/sli/.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn