NVIDIA Quadro® FX 4500 – przełom w profesjonalnej grafice

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NVIDIA QUADRO® FX 4500 – PRZEŁOM W PROFESJONALNEJ GRAFICE

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 28 lipca 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, zaprezentował dzisiaj kartę graficzną NVIDIA Quadro FX 4500, oferującą wydajność o 50% większą1, niż poprzednia generacja produktów wysokiej klasy. Zaimplementowana w NVIDIA Quadro FX 4500 technologia wielu procesorów graficznych NVIDIA® SLI™ umożliwia między innymi obsługę:

  • pełnoekranowego antyaliasingu 32x, zapewniającego niesłychaną jakość obrazu
  • do czterech monitorów o wysokiej rozdzielczości w jednym systemie
  • karty dodatkowej NVIDIA Quadro G-Sync, umożliwiającej pracę zespołową

„Możliwości kart NVIDIA Quadro, takie jak wykorzystanie funkcji framelock, genlock czy wieloprocesorowości, wyraźnie odróżniają te produkty od całej konkurencji”, powiedział Mats W. Johansson, prezes firmy EON Reality. „Nasz dział projektowania oprogramowania zaobserwował na przykład 200% wzrost wydajności po zastosowaniu dwóch kart NVIDIA Quadro w trybie SLI Frame Rendering oraz karty dodatkowej NVIDIA Quadro G-Sync, synchronizującej wyświetlanie na wielu ekranach”.

Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 4500 oferuje zestaw funkcji, łącznie ze zunifikowanym buforem pamięci o objętości 512 MB i obsługą technologii SLI, który w połączeniu z nową architekturą zapewnia wzrost wydajności pozwalający na osiągnięcie nowego poziomu w przetwarzaniu grafiki. W rezultacie szeroka rzesza użytkowników otrzymuje dostęp do zaawansowanych rozwiązań graficznych, które do tej pory osiągalne były tylko w kosztownych stacjach roboczych. Długa lista funkcji, takich jak 128–bitowy, zmiennoprzecinkowy bufor ramki i 12–bitowa precyzja przetwarzania subpikseli powodują, że karty NVIDIA Quadro są najbardziej popularnym profesjonalnym produktem graficznym na rynku2.

Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 3450, również zaprezentowana dzisiaj, oferuje doskonałe połączenie świetnej wydajności i rozsądnej ceny dla klientów, którzy chcieliby w szerokim zakresie zastosować produkt jednocześnie wydajny i dysponujący wieloma funkcjami. Ta zajmująca tylko jeden slot karta graficzna obsługuje rendering w trybie SLI, oraz – podobnie jak wszystkie karty graficzne NVIDIA Quadro FX przeznaczone dla magistrali PCI Express – także tryb wyświetlania SLI Multi View. Oferuje on możliwość połączenia dwóch dowolnych kart tego typu w celu wyświetlania efektów ich pracy na maksymalnie czterech monitorach o wysokiej rozdzielczości.

„HP oferuje w swoich stacjach graficznych HP xw9300 i HP xw4300 obie najnowsze karty graficzne z rodziny NVIDIA Quadro”, powiedział Will Wade, menedżer w firmie HP. „Ściśle współpracujemy z działem NVIDIA Professional Solutions Group, starając się jak najszybciej dostarczyć naszym klientom najbardziej zaawansowane karty graficzne”.

Karty graficzne NVIDIA Quadro dostępne są w sieci wiodących producentów systemów OEM, łącznie z firmą HP, u producentów komputerów, między innymi Alienware i BOXX Technologies oraz u partnerów firmy NVIDIA: PNY Technologies (US i region EMEA), Leadtek (w regionie APAC) oraz Elsa (w Japonii). Więcej informacji na temat pełnej linii profesjonalnych produktów firmy NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/page/workstation.


1Zwiększona o 50% – w stosunku do karty NVIDIA Quadro FX 4400 – liczba potoków przetwarzających shadery
2Na podstawie danych o sprzedaży w I kwartale 2005 roku, opublikowanych przez IDC w kwietniu bieżącego roku

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn