Platformy NVIDIA Quadro® rozpoczynają nową erę skalowalnego przetwarzania

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
PLATFORMY NVIDIA QUADRO® ROZPOCZYNAJĄ NOWĄ ERĘ SKALOWALNEGO PRZETWARZANIA

Profesjonalne, powszechnie dostępne rozwiązania firmy NVIDIA® sygnalizują nową erę przetwarzania w takich zastosowaniach jak symulacje komputerowe, obrazowanie medyczne, nauka, film i wideo, motoryzacja oraz przemysł lotniczy i kosmonautyczny

SIGGRAPH 2005 — LOS ANGELES — 1 SIERPNIA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił dzisiaj nową rodzinę skalowanych platform komputerowych do przetwarzania obrazu. Te nowe platformy umożliwiają fundamentalną zamianę – drogich przy zakupie i w eksploatacji rozwiązań opartych na urządzeniach dedykowanych na standaryzowane platformy, umożliwiające łatwą rozbudowę w przyszłości.

Te ujednolicone platformy zawierają szeroką gamę rozwiązań firmy NVIDIA, między innymi:

  • Karty graficzne NVIDIA Quadro®
  • Chipsety NVIDIA nForce™ Professional
  • Sterowniki NVIDIA® ForceWare™ o zunifikowanej architekturze (UDA)
  • Oprogramowanie renderujące NVIDIA® Gelato™
  • Oprogramowanie NVIDIA® Scene Graph

Na targach SIGGRAPH 2005 firma NVIDIA zaprezentuje przykłady takich rewolucyjnych platform:

  • Wizualizacje naukowe – Kopułę wizualizacyjną, wyświetlającą w czasie rzeczywistym dane opracowane przez Hayden Planetarium z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku, zastosowaną także w wielu innych planetariach, której sercem jest stacja robocza HP xw9300 z procesorami AMD Opteron, zaprojektowana przez firmę Elumenati i wykorzystująca technologię firmy Elumens oraz Christie. Goście konferencji SIGGRAPH zobaczyć będą mogli wiele symulacji: od najmniejszych cząsteczek po największe galaktyki.
  • Film i stacje nadawcze – Cyfrową platformę produkcyjną, umożliwiającą tworzenie, obróbkę końcową oraz nadawanie wysokiej jakości obrazu, wykorzystującą przetwarzanie z precyzją FP16 w formacie OpenEXR dzięki oprogramowaniu NVIDIA Gelato i Sorbetto™ i karcie graficznej NVIDIA Quadro FX 4000 SDI, pracującej z nieskompresowanym, 10–bitowym obrazem HD.
  • Projektowanie samochodów – sześciowęzłowy klaster wizualizacyjny, korzystający z kart dodatkowych NVIDIA Quadro G-Sync, umożliwiających synchronizację wyświetlania obrazu na sześciu wyświetlaczach wysokiej jakości, z uruchomionym oprogramowaniem do projektowania samochodów firmy Realtime Technology.

„Firma Realtime Technology projektuje działające w czasie rzeczywistym technologie wizualizacyjne i usługi dla klientów z dziedziny motoryzacji i lotnictwa, takich jak Porsche, Airbus, BMW i DaimlerChrysler”, powiedział Ludwig A. Fuchs, współzałożyciel i prezes firmy Realtime Technology. „Platformy firmy NVIDIA pozwalają tym przedsiębiorstwom na szerokie zastosowanie do projektowania prototypów znormalizowanych systemów. Są one znacznie tańsze i łatwiejsze w rozbudowie niż używane do tej pory dedykowane urządzenia, które zresztą są szybko wycofywane”.

Systemy te zbudowane są na płytach głównych z chipsetami NVIDIA nForce Professional i zawierają najnowsze karty graficzne NVIDIA Quadro, dzięki czemu oferują moc niedostępną wcześniej w produktach powszechnie dostępnych na półkach sklepowych. Zaprojektowane zostały tak, by spełnić wymagania sprzętowe i programowe tych klientów, dla których nadrzędną wartością jest wydajność przetwarzania i jakość obrazu.

„NVIDIA zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują produktów dopasowanych do ich wymagań, ale łatwo dostępnych”, stwierdził Gautam Shah, prezes firmy Colfax International. „Wraz ze zmieniającą się technologią, ewolucji ulegać muszą także produkty ją stosujące. Wśród naszych klientów obserwujemy wyraźny trend do zastępowania urządzeń dedykowanych znacznie tańszymi systemami dostępnymi „prosto z półki”.

Platformy produkcyjne firmy NVIDIA dostępne są za pośrednictwem producentów OEM oraz jej partnerów: PNY Technologies (regiony US i EMEA), Leadtek (region Azji i Pacyfiku) i Elsa (w Japonii). Więcej informacji na temat pełnej linii profesjonalnych produktów firmy NVIDIA znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/page/workstation.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn