Technologia NVIDIA nForce4 SLI w nowym, wydajnym komputerze firmy Dell

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
TECHNOLOGIA NVIDIA NFORCE4 SLI W NOWYM, WYDAJNYM KOMPUTERZE FIRMY DELL

Nowy komputer Dell XPS 600 jako pierwszy na świecie wykorzystuje chipset NVIDIA nForce4 SLI X16 i dwa procesory graficzne NVIDIA® GeForce™ 7800 GTX

THEALE, ANGLIA — 10 SIERPNIA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, poinformował dzisiaj, że nowy komputer Dell XPS 600 wyposażony jest w chipset NVIDIA nForce4 SLI X16 Intel Edition oraz karty graficzne GeForce 7800 GTX. Jest to pierwszy produkt firmy Dell, który wyposażyć można w dwie karty graficzne.

„Wprowadzenie na rynek komputera Dell XPS 600 z naszym nowym chipsetem NVIDIA SLI X16 potwierdza pozycję technologii SLI jaki nowego standardu dla entuzjastów gier komputerowych”, powiedział Jen-Hsun Huang, prezes firmy NVIDIA. „Trudno o lepszy dowód niż zastosowanie naszej nowej technologii we flagowym produkcie największego producenta komputerów na świecie”.

Wykorzystanie najnowszego produktu z rodziny chipsetów NVIDIA nForce4 SLI Intel Edition – NVIDIA nForce4 SLI X16 pozwala nabywcom komputera Dell XPS 600 na zastosowanie do dwóch kart graficznych z serii GeForce 7, umieszczonych w podwójnych, działających w trybie 16 linii slotach PCI Express, co owocuje zwiększoną wydajnością. John Medica, jeden z szefów firmy Dell, dodaje: „Nasze nowe komputery Dell XPS 600 zapewniają graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. Podwójne karty graficzne i technologia NVIDIA SLI określają sposób, w jaki powinno się budować maszyny do grania i na nich grać”.

Jako jeden z liderów w rozwoju technologii PCI Express, NVIDIA wyposażyła nowy chipset NVIDIA nForce4 SLI X16 w 40 linii PCI Express, które wykorzystane mogą być przez wysokowydajne karty graficzne oraz inne urządzenia.

Chipset NVIDIA nForce4 SLI X16 obsługuje wszystkie dostępne obecnie i przyszłe karty graficzne przeznaczone dla magistrali PCI Express. Podwójne, wykorzystujące 16 linii PCI Express sloty stanowią doskonałą platformę dla przyszłych gier, które przesyłając więcej tekstur i obrazów o wysokiej rozdzielczości w pełni wykorzystają zwiększoną przepustowość magistrali PCI Express. Naturalnie drugi slot PCI Express x16 może być używany przez inne urządzenia przeznaczone dla tej magistrali, takie jak podwójne karty tunerów telewizyjnych lub urządzenia sieciowe, mogące wykorzystać zwiększoną przepustowość slotu o 16 liniach.

Komputer XPS 600, którego cena komputera w podstawowej konfiguracji wynosi 3,099 dolarów, dostępny jest w internetowym sklepie www.dell.co.uk. Nowy produkt firmy Dell będzie między innymi prezentowany na imprezie QuakeCon 2005, która potrwa od 11 do 14 sierpnia 2005 roku w Gaylord Texan Resort and Convention Center w mieście Grapevine niedaleko Dallas w amerykańskim stanie Teksas.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn