Nowy procesor NVIDIA® GeForce™ 7800 GT dostępny przed początkiem roku szkolnego

 
 

NVIDIA Corporation:

Andrew Humber
European PR Manager
NVIDIA Ltd
ahumber@nvidia.com

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223
NOWY PROCESOR NVIDIA® GEFORCE™ 7800 GT DOSTĘPNY PRZED POCZĄTKIEM ROKU SZKOLNEGO

NVIDIA wprowadza uznaną technologię GeForce 7 na rynek kart średniej klasy

QUAKECON 2005 — DALLAS, TEKSAS — 11 SIERPNIA 2005 - NVIDIA Corporation, światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, przedstawił nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce 7800 GT, dostępny już od dzisiaj w sprzedaży. Oparty na sprawdzonej architekturze GeForce 7800 GTX, nowy procesor graficzny oferuje technologie najnowszej generacji – w tym obsługę Shader Model 3.0, oświetlenia high-dynamic range (HDR) oraz technologii wieloprocesorowej NVIDIA Scalable Link Interface (SLI).

„Produkty z serii GeForce 7 uzyskały ponad 50 nagród, zaś eksperci docenili pionierską rolę firmy NVIDIA we wprowadzaniu technologii Shader Model 3.0, oświetlenia HDR oraz SLI, uznając architekturę GeForce 7 za technologię niezbędną w grach następnej generacji”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Teraz możemy zaproponować te najnowsze funkcje większej grupie klientów po niższej cenie”.

Karty graficzne wyposażone w procesor graficzny GeForce 7800 GT, produkowane są przez następujących producentów: Albatron, Aopen Inc., ASUS Computer International, Biostar, BFG Technologies, Inc., Chaintech Computer Co. Ltd., Citygate/Triple D, Elsa, Epsco, Evertop, eVGA.com Corporation, Gainward Co. Ltd., Galaxy, Geniman, GIGA-BYTE Technology Co., Ltd., Innovision, Leadtek Research Inc., MICRO-STAR International Co., Ltd., MSI Computer Corporation, Palit Microsystems, Inc., PNY Technologies, Inc., Point of View, Restech, Sigmacom, Sparkle Computer Co. Ltd., oraz XFX.

Pierwsze karty NVIDIA GeForce 7800GT już są dostępne w sprzedaży w Polsce od firmy Gigabyte. Można je zakupić u takich reselerów, jak: Vobis, Komputronik i Age - w cenie 1665 zł brutto

GeForce 78900GT dostępne są także w zestawach komputerowych produkowanych przez ponad 50 światowych producentów, m.in. w modelu Geo-PC Power4U XP-1500 SLI oferowowanym przez firmę Komputronik, w cenie 4899 PLN. Specyfikacja komputera jest imponująca: Procesor Intel Pentium 4 630 3.00 GHz HT (2MB cache) , płyta główna Gigabyte GA-8N-SLI Pro nVidia nForce4, RAM1024 MB (2x 512MB DDR2 533 MHz), dysk twardy 200 GB (7200, 8MB cache) Serial ATA,, napęd optycznyDVD+/-RW, karta graficzna GeForce 7800 GT 256MB TV & DVI, obudowa GEO-PC z zasilaczem 400W. Komputer Geo-PC Power4U XP-1500 SLI dodatkowo jest wyposażony w bezprzewodowy zestaw Logitech Cordless Internet Pro Desktop, podkladkę pod mysz, konto pocztowe Geo-mail 50 MB, pamięć Flash i czytnik kart pamięci 15in1.
Geo-PC z najnowszą kartą graficzną GeForce 7800GT dostępny jest na stronie //nvidia.komputronik.pl

Karty graficzne z serii GeForce 7, łącznie z nową GeForce 7800 GT, prezentowane będą na rozpoczynającej się dzisiaj imprezie dla graczy QuakeCon, która potrwa od 11 do 14 sierpnia 2005 roku w Gaylord Texan Resort and Convention Center w mieście Grapevine niedaleko Dallas w amerykańskim stanie Teksas.

Więcej informacji o nowych produktach uzyskać można odwiedzając stronę www.nvidia.pl. Pełna lista sklepów internetowych, w których dostępne są nowe karty graficzne z procesorem GeForce 7800 GT oraz producentów komputerów wyposażonych w tę kartę dostępna jest na stronie //www.nvidia.pl/object/powerof3_pl.

[tabasco]

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych. Produkty firmy NVIDIA zwiększają możliwości konsumenckich i profesjonalnych urządzeń komputerowych i oferują ich użytkownikom niezapomniane wrażenia. Procesory graficzne (GPU), procesory multimedialno-komunikacyjne (MCP) oraz procesory stosowane w bezprzewodowych urządzeniach multimedialnych (WMP) są powszechnie znane i stosowane w różnorodnych platformach komputerowych, w tym w konsumenckich komputerach PC, firmowych komputerach PC, notebookach, stacjach roboczych, urządzeniach PDA, telefonach komórkowych i konsolach do gier wideo. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, a personel firmy w oddziałach na całym świecie liczy ponad 2 000 pracowników. Więcej informacji można znaleźć w witrynie sieci web firmy pod adresem www.nvidia.pl.Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym dotyczące wydajności rodziny produktów firmy NVIDIA i oczekiwań związanych z dalszym wzrostem przychodów, są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. To ryzyko i niepewność obejmują między innymi opóźnienia produkcyjne i inne związane z nowymi produktami, trudności w procesie produkcyjnym i zależność firmy NVIDIA od innych producentów, ogólne trendy w branży, w tym cykliczne trendy w branżach komputerów PC i układów półprzewodnikowych, wpływ konkurencyjnych produktów i alternatyw cenowych, akceptację rynków dla nowych produktów i zależność firmy NVIDIA od innych deweloperów i wydawców. Zachęcamy inwestorów do zapoznania się z rocznym raportem firmy NVIDIA na formularzu 10-K i kwartalnymi raportami składanymi na formularzu 10-Q w Komisji ds. papierów wartościowych i giełdy USA, a w szczególności do zapoznania się z sekcjami pod tytułem Certain Business Risks (Określone ryzyka biznesowe), w których znajduje się pełniejsze omówienie tego ryzyka i innych zagrożeń oraz niepewności.

Copyright © 2004 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.


Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn