NVIDIA ustanawia rekord gęstości obliczeń wizualnych dzięki nowemu serwerowi GPU

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA ustanawia rekord gęstości obliczeń wizualnych dzięki nowemu serwerowi GPU

NVIDIA Quadro® Plex VCS łączy cztery procesory graficzne Quadro w jednym standardowym serwerze 1U umożliwiając zdalną obróbkę grafiki

SIGGRAPH 2007— SAN DIEGO, KALIFORNIA — 8 SIERPNIA 2007 — NVIDIA Corporation pobija kolejne bariery wydajności obliczeń wizualnych prezentując system do obliczeń wizualnych (VCS - Visual Computing System) NVIDIA Quadro® PlexModel S4 - serwer graficzny z rekordową liczbą procesorów graficznych, w standardowej obudowie serwerowej 1U. Nowy serwer oferuje większą moc przetwarzania grafiki Quadro w mniejszej obudowie, pozwalając na interaktywną wizualizację ekstremalnie wielkich zbiorów danych przez wielu użytkowników.

Zaprojektowany dla takich zastosowań jak rendering off-line, aplikacje do zdalnego przetwarzania grafiki oraz wbudowane obliczenia wizualne, serwer Quadro Plex Model S4 ustanawia nowe rekordy gęstości obliczeń wizualnych, łącząc cztery profesjonalne procesory graficzne NVIDIA Quadro® FX 5600 w standardowej obudowie serwerowej typu rack 1U; dynamicznie przydzielając zadania obliczeniowe, przetwarzania geometrii, cieniowania i obróbki pikseli w celu zwiększenia wydajności procesora graficznego. Obliczenia wizualne wykonywane przez procesory graficzne pozwalają na zastosowanie funkcjonalności udostępnianej przez pakiet narzędzi NVIDIA CUDA™.

Quadro Plex Model S4 zaprojektowany został tak, by służyć wielu użytkownikom przy tworzeniu wysokiej jakości. interaktywnych wizualizacji dużych zestawów danych. Bufor ramki 6 GB (1.5 GB na GPU) pozwala przetwarzać ogromne tekstury z pełnoekranowym antyaliasingiem, zaś programowalność wierzchołków i pikseli zawarta w Shader Model 4.0 umożliwia osiąganie ultrarealistycznych efektów w aplikacjach OpenGL i DirectX 10. Oferowana przez ten serwer potężna wydajność przetwarzania tekstur 3D zapewnia większą interaktywność przy wizualizacji wielkich zestawów danych wolumetrycznych, często spotykanych w badaniach naukowych i dotyczących wytwarzania energii.

Seria Quadro Plex
Seria produktów Quadro Plex firmy NVIDIA składała się do tej pory z jednostek typu deskside, które mogły być także montowane jedna obok drugiej w szafach rack 3U. Serwer Model S4 dopełnia tę linię produktów, oferując ekstremalną gęstość obliczeń w obudowie 1U.

Quadro Plex VCS Model II przeznaczony jest przede wszystkim do obsługi wielkich zestawów monitorów. Zawierający cztery procesory graficzne Quadro FX 4500 przy 512 MB pamięci bufora ramki, Model II może obsługiwać do ośmiu zsynchronizowanych wyświetlaczy podłączonych podwójnym złączem DVI.

Quadro Plex Model III pozwala dodatkowo na obsługę wyjścia SDI high-definition poprzez zamianę procesorów graficznych z Modelu II na dwa układy Quadro FX 5500s z 1 GB pamięci bufora ramki na jeden GPU i podwójnym wyjściem HD SDI, obsługujących dwa wyświetlacze z podwójnym złączem DVI oraz dwa wyjścia HD SDI.

Quadro Plex Model IV jest przeznaczony przede wszystkim do obróbki i wizualizacji dużych zestawów danych w środowiskach roboczych. Zawiera dwa procesory graficzne Quadro FX 5600 z 1.5 GB pamięci bufora ramki na procesor graficzny, co pozwala na przetwarzanie większych tekstur i obsługę do czterech zsynchronizowanych wyświetlaczy z podwójnym złączem DVI.

Quadro Plex Model S4 to serwer w standardowej w branży obudowie przeznaczony dla dużych rozwiązań serwerowych. Zawierający cztery procesory graficzne Quadro w obudowie 1U dla zdalnej obróbki grafiki o wysokiej wydajności, Quadro Plex Model S4 oferuje monitorowanie systemu, kontrolę termiczną oraz powiadomienia o błędach, co pozwala na wydajną integrację w centrach danych.

Systemy NVIDIA Quadro Plex VCS Model I, II, III i IV są obecnie dostępne w firmie NVIDIA oraz u partnerów dystrybucji na całym świecie, w tym w firmach PNY Technologies, Leadtek oraz Elsa. Quadro Plex VCS Model S4 dostępny będzie w czwartym kwartale 2007 roku. Więcej informacji o systemach Quadro Plex oraz ich konfiguracji znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności NVIDIA Quadro Plex Visual Computing System Model S4, Quadro Plex VCS Model II, Quadro Plex Model III, Quadro Plex Model IV, pakietu narzędzi NVIDIA CUDA oraz obliczeń wykonywanych przez GPU są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 kwietnia 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn