Architektura NVIDIA Quadro FX 5600 dostępna dla wszystkich

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Architektura NVIDIA Quadro FX 5600 dostępna dla wszystkich

Wydajna architektura procesorów graficznych pozwala na osiągnięcie przełomowych rezultatów zarówno w dziedzinie grafiki 3D klasy ultra-high-end, jak i profesjonalnych zastosowaniach 2D

SANTA CLARA, KALIFORNIA – 12 WRZEŚNIA 2007 – NVIDIA przedstawiła już w tym roku doskonałe, profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro® FX 5600 i Quadro FX 4600, oparte na rewolucyjnej zunifikowanej architekturze, zapewniającej wydajne przetwarzanie, obsługę Shader Model 4.0, obliczenia na GPU oraz inne przełomowe funkcje. Dzisiaj firma rozszerzyła rodzinę tych układów, przedstawiając nowe karty Quadro 2D i 3D klasy średniej i podstawowej, przeznaczone dla profesjonalistów z takich dziedzin jak CAD/CAM, DCC, obrazowanie medyczne, cyfrowe wideo i sektory finansowe. Nowe karty Quadro zmieniają definicję współczynnika cena/wydajność w segmencie profesjonalnym – poczynając od karty Quadro FX 370, dostępnej w bezprecedensowej cenie 128 USD (sugerowana przez producenta), po Quadro FX 1700, osiągalnej w cenie 699 USD (sugerowana przez producenta). Nowe karty mają możliwości wymagane przy wizualizacji najnowszej generacji treści 2D, wideo i 3D. W ten sposób rozwiązania Quadro stają się dostępne dla wielu użytkowników, w różnych typach projektów i przy różnych budżetach.

Seria profesjonalnych kart NVIDIA Quadro składa się obecnie z:

Rynek Nazwa / Wielkość bufora ramki Cena (sugerowana przez producenta)
Podstawowy 3D Quadro FX 370, 256 MB 129 USD
Profesjonalny 2D Quadro NVS 290, 256 MB
Quadro FX 570, 256 MB
149 USD
199 USD
Klasy średniej 3D Quadro FX 1700, 512 MB 699 USD

„NVIDIA tchnęła nowe życie w wyższy segment rynku grafiki profesjonalnej, a teraz skierowała się w drugim kierunku z kartą Quadro FX 370 – udostępniając obecną generację procesorów graficznych w bardzo agresywnej cenie poniżej 150 USD – i to podejście ponownie zasługuje na pochwałę”, powiedział Jon Peddie, dyrektor firmy badawczej Jon Peddie Research. „Istnieje wielu profesjonalistów zwracających baczną uwagę na cenę, którzy mogli do niedawna wybierać rozwiązania klasy konsumenckiej, ale obecnie zwrócą na pewno uwagę na obietnicę lepszej wydajności i solidności, zapewnianych przez certyfikowane karty Quadro FX”.

Nowa zunifikowana architektura NVIDIA dynamicznie przydziela zadania obliczeniowe, przetwarzania geometrii, cieniowania i obróbki pikseli, umożliwiając twórcom treści 3D pełne wykorzystanie mocy karty bez względu na typ renderingu, którego potrzebują. Twórcy gier, operujący wielokątnymi modelami nastawionymi na uzyskanie maksymalnej wydajności przeznaczą większą moc kart na operowanie teksturami. Inżynierowie z przemysłu samochodowego i lotniczego, których modele składają się wielokątów o dużej gęstości, ale przy nikłym wykorzystaniu tekstur, wykorzystają moc kart przede wszystkim do przetwarzania wierzchołków. Zaś projektanci pracujący z modelami wykorzystującymi zarówno wielokąty, jak i dużą ilość wierzchołków, przekonają się, że karta dynamicznie przydziela zasoby shaderów w zależności od tego, która część modelu i jak wiele szczegółów jest aktualnie widzialnych.

Oprócz tego, że dysponują tą samą zunifikowaną architekturą oraz sterownikami, wszystkie profesjonalne rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro są obecnie zgodne z Shader Model 4.0 i wyposażone w większą ilość pamięci bufora ramki, potrzebną do tego, by były w pełni zgodne z systemem Microsoft Windows Vista.

Najnowsze karty obsługują także architekturę obliczeń wykonywanych przez GPU NVIDIA CUDA™. Obliczenia wykonywane za pomocą technologii NVIDIA CUDA rozszerzają funkcjonalność procesorów graficznych, pomagając w rozwiązywaniu intensywnych obliczeniowo zadań. Ta przełomowa architektura obliczeniowa zaimplementowana w najnowszej generacji procesorów graficznych NVIDIA uzupełniana jest przez środowisko programowania CUDA C oraz zestaw odpowiednich narzędzi.

„Dzięki kompletnej linii nowych technologii graficznych, HP oraz NVIDIA mogą zaproponować inżynierom i artystom rozwiązania w pełni odpowiadające ich potrzebom”, powiedział Will Wade, szef marketingu stacji roboczych HP. „Ta pełna linia oferuje najnowsze technologii zunifikowanej architektury NVIDIA oraz Shader Model 4.0 każdemu użytkownikowi, od podstawowego przeglądu szkiców produkcyjnych aż po najbardziej złożone zadania projektowe”.

„NVIDIA ciągle podnosi wydajność grafiki dla artystów korzystających z pakietów SOFTIMAGE®|XSI®, zaś program certyfikacji oraz rozwój sterowników zapewnia stabilność procesu produkcyjnego”, powiedział Marc Stevens, dyrektor generalny i prezes Softimage, Co, spółki zależnej Avid Technology, Inc. „Ujednolicając swoją serię rozwiązań Quadro z wysokowydajną zunifikowaną architekturą, rozwiązania firmy NVIDIA w połączeniu z narzędziami do animacji firmy SOFTIMAGE oferują doskonałą wydajność grafiki, stabilność oraz dostępność dla najbardziej wymagających artystów 3D”.

Rozwiązania NVIDIA Quadro są powszechnie dostępne za pośrednictwem wiodących producentów systemów, takich jak HP, Dell, IBM, Lenovo i Sun; wiodących integratorów stacji roboczych oraz partnerów firmy NVIDIA: PNY Technologies (w USA oraz regionie EMEA), Leadtek (APAC) oraz Elsa (Japonia). Więcej informacji na temat pełnej linii profesjonalnych rozwiązań NVIDIA Quadro znaleźć można na stronie www.nvidia.pl.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności profesjonalnych rozwiązań graficznych Quadro oraz dostępności profesjonalnych rozwiązań graficznych Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn