NVIDIA przedstawia pierwsze nowoczesne procesory graficzne dla płyt głównych przeznaczone dla desktopów z CPU intela

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia pierwsze nowoczesne procesory graficzne dla płyt głównych przeznaczone dla desktopów z CPU intela

Nowa kategoria procesorów graficznych dla płyt głównych GeForce® (mGPU) polepsza jakość grafiki we współczesnych aplikacjach

„Wykorzystanie wydajnych kart graficznych nie ogranicza się już tylko do gier. Dzięki nowym procesorom graficznym dla płyt głównych, NVIDIA staje się pionierem w rozwijaniu technologii ułatwiających wzrost możliwości komputerów klasy średniej”. - Jon Peddie, prezes firmy JPR

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 25 WRZEŚNIA 2007 — Niedawna premiera systemu Windows Vista oraz wielu innych aplikacji zoptymalizowanych do wykorzystania grafiki 3D, w tym Google Maps i Microsoft Office 2007, zmieniła oczekiwania klientów stykających się codziennie z bogatymi graficzne aplikacjami. W rezultacie procesory graficzne stały się jednym z głównych czynników przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jako jedyny niezależny dostawca, NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) przyczynia się do wzmocnienia tego trendu oferując nowy produkt z rodziny procesorów graficznych dla płyt głównych (mGPU) GeForce 7. Od dzisiaj grafika GeForce dla platform z procesorami Intela jest łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej dostępna, a jej cena jest przyjazna dla każdego użytkownika peceta.

„Wykorzystanie wydajnych kart graficznych nie ogranicza się już tylko do gier. Wiele popularnych aplikacji użytkowych i biznesowych, w tym Adobe Acrobat, Apple iTunes czy rosnąca w siłę interaktywna „gra w życie” Second Life, jest optymalizowanych do wykorzystania mocy współczesnych procesorów graficznych”, powiedział Jon Peddie, prezes Jon Peddie Research (JPR), wiodącej firmy badawczej z siedzibą w Tiburon w Kalifornii. „Dzięki swoim nowym procesorom graficznym dla płyt głównych, NVIDIA staje się pionierem w rozwijaniu technologii ułatwiających wzrost możliwości komputerów klasy średniej. Klienci rozumieją, że ogólna wydajność ich komputerów w znacznej części zależy od procesora graficznego zamontowanego w ich komputerze. Wszyscy, od doświadczonego pracownika IT po studenta, mogą porównać możliwości oferowane przez rozwiązania graficzne firmy NVIDIA z podobnymi produktami innych producentów by zaobserwować ogromny wpływ procesorów graficznych na wydajność swojego systemu”.

Procesor graficzny dla płyt głównych NVIDIA GeForce 7150 oferuje wydajność na poziomie urządzeń klasy podstawowej oraz doskonałą kompatybilność w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Układy GeForce 7150, 7100 oraz 7050 wspierają nowoczesne technologie, wystarczy choćby wymienić obsługę magistrali systemowej 1333 MHz oraz współpracują z pełną gamą procesorów Intel (Core 2, Pentium i Celeron), w tym z nadchodzącymi procesorami Intel „Penryn”, które są wykonane w technologii 45nm. Oprócz doskonałej jakości grafiki w komputerach klasy średniej, układy z serii GeForce 7 obsługują opcjonalnie wyjście HDMI lub DVI, pozwalając na odtwarzanie treści chronionych prosto z komputera na telewizory HD i inne wyświetlacze.

Układy GeForce 7150, 7100 oraz 7050 zaprojektowano jako rozwiązania mieszczące się w jednym układzie scalonym, dzięki czemu znacznie obniżono koszty kompletnych platform przeznaczonych dla procesorów AMD i Intela. Wszystkie procesory graficzne GeForce 7 dla płyt głównych NVIDIA pozwalają na wykorzystanie pełni możliwości graficznych systemu Windows Vista oraz zapewniają funkcjonalność chipsetów opartych o NVIDIA nForce, w tym zaawansowane opcje obsługi dysków i komunikacji sieciowej.

„Grafika zintegrowana nie jest już wystarczająco dobra dla podstawowych aplikacji”, powiedział Drew Henry, dyrektor działu chipsetów w firmie NVIDIA. „System Windows Vista otworzył oczy klientów na zupełnie nowe graficzne wrażenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi klienci mogą teraz wykorzystać moc grafiki NVIDIA i kompatybilność z nowoczesnymi aplikacjami, dzięki czemu, bez względu na budżet i wykorzystywane programy, mogą cieszyć się doskonałymi wrażeniami podczas pracy z komputerem”.

NVIDIA jest uznanym liderem rynku procesorów graficznych dla komputerów typu desktop i notebooków, przeznaczonych dla platform Intel i AMD. Nowe komputery i płyty główne wykorzystujące procesory graficzne dla płyt głównych NVIDIA GeForce z serii 7 dla platform Intel będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w ofercie wiodących producentów komputerów i płyt głównych, m.in.: Abit, Asrock, Asus, Biostar, Colorful, ECS, EVGA, Foxconn, Galaxy, Gigabyte, Hassee, Inno3D, Jetway, J&W, Maxsun, MSI, Onda, Palit, PC Partner, PNY, Supox, Unika, XFX oraz innych.

Więcej informacji na temat procesorów graficznych dla płyt głównych znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/page/gpu_mobo.html.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce z serii 7, oraz terminarza wprowadzania na rynek i dostępności procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce z serii 7 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn