NVIDIA odpowiada na oczekiwania graczy kartą GeForce 8800 GT

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA odpowiada na oczekiwania graczy kartą GeForce 8800 GT

Nowy procesor graficzny NVIDIA oferuje rekordową wydajność w przyjaznej cenie

SANTA CLARA, KALIFORNIA—29 PAŹDZIERNIKA 2007— NVIDIA® GeForce® 8800 GT, najnowszy model z ustanawiającej standardy serii procesorów graficznych GeForce 8, trafia w dniu dzisiejszym na półki sklepowe. Zaprojektowany specjalnie, aby spełnić oczekiwania graczy, którzy czekali na bardzo wydajną kartę za 229 euro. GeForce 8800 GT zapewnia niesamowite doznania w grach nowej generacji zgodnych ze standardem DirectX 10 takich jak Crysis, Hellgate: London czy Gears of War jak również pełną obsługę gier w standardzie DirectX9.

„Kiedy wprowadzaliśmy na rynek serię GeForce 8, najbardziej wymagający klienci i prasa domagali się produktu z 64 procesorami strumieniowymi i 256 bitowym interfejsem pamięci w cenie 229 euro. W dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się podnieść poprzeczkę i zaoferować kartę GeForce 8800 GT. 112 procesorów strumieniowych, szybki, 256 bitowy interfejs pamięci oraz obsługa technologii PureVideo HD drugiej generacji – to wszystko oferuje GeForce 8800 GT w niesamowicie atrakcyjnej cenie.”, powiedział Ujesh Desai dyrektor generalny działu procesorów graficznych dla komputerów typu desktop firmy NVIDIA. „W tym przedziale cenowym gracze otrzymują lepszą wydajność i więcej funkcji niż kiedykolwiek wcześniej.”

„GeForce 8800 jest idealna kartą dla wszystkich, którzy chcą zagrać w grę Crysis”, powiedział Cerat Yerli dyrektor generalny w firmie Crytek. „Dzięki niesamowitej wydajności w cenie 229 euro, NVIDIA pozwala większej ilości graczy cieszyć się z całej gamy zapierających dech w piersiach efektów wizualnych w maksymalnej rozdzielczości.”

“Oprócz 112 procesorów strumieniowych, pracujących z częstotliwością 1,5 GHz oraz 256-bitowej magistrali dla pamięci, taktowanych zegarem 900 MHz, GeForce 8800 GT obsługuje także nową szynę PCI Express 2.0, która jest w pełni zgodna z dotychczas wykorzystywanym standardem PCI Express.

GeForce 8800 GT sprawdza się nie tylko w grach ale oferuje również najwyższy poziom rozrywki dzięki pełnemu wsparciu dla technologii HD. Do przetwarzania wideo wykorzystuje rewolucyjny procesor wideo drugiej generacji, który umożliwia odtwarzanie filmów HD DVD czy Blu-ray na zwykłym komputerze PC. Nowy, programowalny silnik do przetwarzania wideo przejmuje wszystkie zadania związanie z dekodowaniem formatu H.264, umożliwiając procesorowi wykonywanie innych zadań, jednocześnie znacząco zmniejszając pobór energii, emisję hałasu i ciepła.

Karty oparte na GeForce 8800 GT dostępne są w ofercie wiodących producentów, sprzedawców i producentów systemów. Więcej informacji na temat miejsc, w których można zakupić kartę GeForce 8800 GT, można znaleźć na stronie www.nvidia.pl/wheretobuy

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce z serii 7, oraz terminarza wprowadzania na rynek i dostępności procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA GeForce z serii 7 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn