Nowe rozwiązania NVIDIA Quadro® łączą architekturę Quadro™ FX 5600 z profesjonalnymi funkcjami stosowanymi w produkcji wideo

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowe rozwiązania NVIDIA Quadro® łączą architekturę Quadro™ FX 5600 z profesjonalnymi funkcjami stosowanymi w produkcji wideo

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 30 PAŹDZIERNIKA 2007 — Profesjonaliści z branży filmowo-telewizyjnej, którzy na co dzień zajmują się edycją, kompozycją i korekcją koloru, mogą obecnie skorzystać z zaawansowanych funkcji nowych kart graficznych NVIDIA Quadro® FX 5600 SDI i Quadro™ FX 4600 SDI. Te nowe rozwiązania graficzne firmy NVIDIA przeznaczone do obróbki wideo, umożliwiające edycję w czasie rzeczywistym, oferują nieskompresowane, 8-, 10- i 12-bitowe wyjścia SDI w formatach SD, HD i 2K, obsługę funkcji Genlock, udoskonalone możliwości tworzenia wideo 2D, grafikę 3D, możliwość programowania procesora graficznego i wiele innych.

Rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro FX 5600 SDI i Quadro FX 4600 SDI oferują także:

  • Przetwarzanie wideo 2D Pass-through — pozwala na przetwarzanie strumienia wideo przy jednoczesnej zmianie jasności i koloru wychodzącego strumienia wideo SDI
  • Duże bufory ramki — 768 MB do 1.5 GB ultra-szybkiej pamięci graficznej zapewnia wysoką przepustowość w interaktywnych wizualizacjach dużych modeli oraz wysoką wydajność przetwarzania tekstur i klatek w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym zastosowaniu wysokiej jakości pełnoekranowego antyaliasingu (FSAA).
  • Tekstury 8K i rendering — pozwala na teksturowanie i renderowanie powierzchni o wielkości do 8K x 8K
  • Programowalność pikseli i wierzchołków następnej generacji — zapewnia wyższą wydajność oraz ultra-realistyczne efekty wykorzystujące Shader Model 4.0 w aplikacjach OpenGL i DirectX 10
  • Obsługa danych pomocniczych — pozwala na obsługę dodatkowych kanałów danych, dla dźwięku, kodów czasowych i innych

Ceny i dostępność
Procesor graficzny Quadro FX 4600 SDI oferowany jest w sugerowanej przez producenta cenie 5999 USD, zaś układ Quadro FX 5600 SDI – w cenie 6999 USD. Technologie graficzne NVIDIA Quadro są szeroko dostępne w sieci wiodących producentów systemów, stacji graficznych oraz partnerów firmy NVIDIA takich jak PNY Technologies (Stany Zjednoczone i region EMEA), Leadtek (region APAC) oraz Elsa (Japonia). Więcej informacji na temat linii profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności profesjonalnych rozwiązań graficznych NVIDIA Quadro FX 5600 SDI i Quadro FX 4600 SDI oraz cen i dostępności rozwiązań NVIDIA Quadro są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn