Czołowe firmy z branży komputerów pc wprowadzają nowy standard monitoringu i kontroli komponentów komputera

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Czołowe firmy z branży komputerów pc wprowadzają nowy standard monitoringu i kontroli komponentów komputera

Ponad 15 wiodących producentów OEM, płyt głównych i komponentów zatwierdziło nową, otwartą specyfikację ESA (Enthusiast System Architecture)

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 5 LISTOPADA 2007 — wiodące firmy z branży komputerów PC, między innymi NVIDIA, Dell, HP, Alienware, Falcon Northwest, CoolerMaster i Thermaltake, przedstawiły dzisiaj szczegóły dotyczące nowego, otwartego i dostępnego bez opłat licencyjnych standardu monitorowania i kontrolowania w czasie rzeczywistym zasilaczy komputerowych, obudów oraz systemów chłodzenia wodnego. Standard ESA (Enthusiast System Architecture) definiuje protokół informacyjny, który mogą wykorzystać komponenty systemu do „komunikacji” między sobą w celu dostosowania parametrów działania i przekazania użytkownikowi ważnych informacji o systemie. Implementując standard ESA, producenci komputerów oraz entuzjaści „zrób-to-sam” mogą teraz konstruować świetnie dostrojone komputery o wyższej wydajności, niż było to do tej pory możliwe przy wykorzystaniu dotychczasowych rozwiązań.

„Standardowy protokół komunikacyjny oferowany przez ESA udostępnia bogaty zestaw narzędzi służący dostrajaniu wydajności komputera. Narzędzia te oferują entuzjastom komputerów bardziej elastyczną i dokładniejszą kontrolę nad głównymi komponentami systemów”, powiedział Kevin Kettler, dyrektor techniczny w firmie Dell. „Na przykład, standard ESA wykorzystywany jest w unikalnej architekturze LightFX firmy Dell i ułatwi rozwój oświetlenia otoczenia w grach komputerowych”.

Nowy standard ESA oparty jest na istniejącej specyfikacji USB HID i zaprojektowany tak, by móc obsługiwać nowe możliwości monitorowania i kontroli takich komponentów komputerów jak obudowy, zasilacze oraz urządzenia do chłodzenia powietrznego i wodnego. Do czasu wprowadzenia ESA nie istniał standardowy protokół komunikacyjny pozwalający tym komponentom na przekazywanie informacji użytkownikom. Jednak istotne dane, takie jak informacje dotyczące temperatury, napięć czy przepływu powietrza, stały się dostępne w czasie rzeczywistym i są obecnie niezbędne do uzyskania maksymalnej wydajności komputerów. Dzięki ESA, producenci komponentów mogą teraz umieszczać w swoich urządzeniach różnorakie cyfrowe i analogowe czujniki, które w czasie rzeczywistym mogą przekazywać dane potrzebne do analizy i optymalizacji ogólnych warunków działania komputerów. Co więcej, udostępniane przez ESA funkcje logowania oferują producentom komputerów łatwą i tanią metodę identyfikowania i rozwiązywania problemów ze sprzętem.

„ESA to protokół komunikacyjny, który łączy kluczowe aspekty systemu”, powiedział Rahul Sood, dyrektor techniczny działu Global Gaming Business w firmie HP. „Dla HP najważniejszy jest fakt, że wykorzystując technologię ESA możemy zaoferować naszym klientom łatwo zauważalne korzyści”.

Wśród firm, które pracowały nad rozwojem specyfikacji ESA i wprowadzeniem sprzętu zgodnego z ESA znajdują się:

Główni producenci OEM: Dell i HP
Główni producenci komputerów: Alienware, Falcon Northwest i Maingear
Światowi producenci płyt głównych: ASUS, EVGA, Gigabyte, MSI i XFX
Światowi producenci zasilaczy, obudów oraz urządzeń chłodzących: CoolerMaster, CoolIT Systems, PC Power & Cooling, SilverStone, Tagan, Thermaltake i Ultra

Kompatybilność i zgodność sprzętu ze specyfikacją ESA zapewniać będzie Allion, wiodąca organizacja zajmująca się testami w branży IT. Urządzenia, które uzyskają certyfikat ESA, opatrzone zostaną nowym logo ESA, co ułatwi klientom podejmowanie decyzji zakupowych.

Pierwsze zgodne z ESA komputery, płyty główne i pozostałe komponenty dostępne będą w ofercie partnerów biorących udział w opracowaniu standardu ESA poczynając od końca listopada bieżącego roku.

Dodatkowe informacje na temat technologii ESA uzyskać można pod adresem www.nvidia.pl/page/nvidia_esa.html.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, możliwości i korzyści standardu ESA, produktów zgodnych z ESA, dostępności produktów zgodnych z ESA oraz procedury potwierdzania zgodności z ESA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, spadku wydajności, w przypadku wspólnego wykorzystywania produktów ESA, braku zainteresowania klientów produktami z technologią ESA, przyjęcia produktów z technologią ESA, błędów oprogramowania, innych zmian w standardach oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn