„Spełniły się marzenia graczy: procesory graficzne NVIDIA GeForce 8800M GTX są już montowane w notebookach”

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


„Spełniły się marzenia graczy: procesory graficzne NVIDIA GeForce 8800M GTX są już montowane w notebookach”

Najszybsze procesory graficzne dla notebooków oferują mobilnym graczom rozgrywkę DirectX 10 w rozdzielczości HD

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 19 LISTOPADA 2007 — w tegorocznym sezonie przedświątecznym rozpoczyna się nowa, charakteryzująca się nieznanym dotąd kinowym realizmem, era gier na PC. Takie gry jak Crysis, Unreal Tournament 3 i Call of Duty 4 znajdą się na pewno na szczycie list prezentów wielu graczy. Aby zapewnić podczas gry w tych najnowszych tytułach jak najlepsze wrażenia wizualne, niebawem wprowadzona zostanie na rynek nowa generacja notebooków wyposażonych w najnowocześniejsze procesory graficzne, takie jak mające właśnie swoją premierę, przeznaczone dla notebooków układy z serii GeForce® 8800M firmy NVIDIA.

Nowe procesory NVIDIA GeForce 8800M GTX i GeForce 8800M GTS osiągnęły w standardowych benchmarkach najwyższe noty dla układów w ich klasie i stanowią doskonałe uzupełnienie gier nowej generacji z obsługą DirectX 10.

„Jestem absolutnie zachwycony niesamowitą wydajnością notebooków wyposażonych w nowe układy GeForce 8800M GTX”, powiedział Mark Rein, wiceprezes firmy Epic Games, twórców gry Unreal Tournament 3 i silnika gier Unreal Engine 3. „Te maszyny nowej generacji mogą idealnie obsłużyć grę Unreal Tournament 3 nawet w rozdzielczości HD 1920x1200. Zamawiam taki komputer!”.

Zapewniając najwyższą wydajność zarówno w grach DirectX 10, jak i DirectX 9, procesory graficzne GeForce 8800M GTX i GeForce 8800M GTS zajmują najwyższą pozycję w linii popularnych układów z serii NVIDIA GeForce 8M, podtrzymując trwającą już pięć generacji wiodącą rolę firmy w segmencie procesorów graficznych przeznaczonych dla notebooków. Nowe układy graficzne NVIDIA oferują nową, niezwykle wydajną, zunifikowaną architekturę, która zapewnia w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji niezwykłą wydajność.

„Dzięki nowym procesorom graficznym GeForce, NVIDIA oferuje graczom najlepsze doznania dostępne za pośrednictwem notebooków”, powiedział Cervat Yerli, prezes firmy Crytek. „Gracze, który w grze Crysis chcą zetknąć się z zaawansowanym wizualnym realizmem, powinni zaopatrzyć się w komputery wyposażone w nowe układy GeForce 8800M”.

Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 8M są nie tylko rdzeniem rewelacyjnej, notebookowej platformy dla graczy, ale oferują także silnik NVIDIA PureVideo® HD, zapewniający doskonałą jakość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray. Układy z serii GeForce 8M zawierają także technologię NVIDIA PowerMizer®, która inteligentnie balansuje czas działania na bateriach i wydajność.

„Firma Alienware, projektując najpotężniejsze w branży notebooki 17- i 15-calowe, postanowiła wykorzystywać tylko najlepsze komponenty zaprojektowane z myślą o najnowszych technologiach”, powiedział Frank Azor, wiceprezes wykonawczy w dziale Product Group and Marketing w firmie Alienware. „Alienware z dumą ogłasza, że nasza nowa generacja notebooków, Area-51 m17x i Area-51 m15x, która będzie miała swoją premierę na początku przyszłego roku, wyposażona będzie w potężne procesory graficzne GeForce 8800M GTX firmy NVIDIA”.

Notebooki z nowymi procesorami graficznymi będą niebawem dostępne w ofercie wiodących producentów notebooków na całym świecie, w tym firm Alienware, Eurocom, Gateway i Sager w Stanach Zjednoczonych; AIRIS, Chiligreen, Cizmo, Cybersystem, Ergo, Nexoc, Novatech, Plaisio, Rock i XXODD w Europie, Connoiseur w Indiach oraz MouseComputer i Pioneer Computers w regionie Azji i Pacyfiku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat procesorów graficznych z serii GeForce 8M oraz zapoznać się z listą notebooków nowej generacji wyposażonych w te układy, prosimy odwiedzić stronę //www.nvidia.pl/.

O firmie NVIDIA
Firma NVIDIA Corporation jest światowym liderem w dziedzinie projektowania programowalnych procesorów graficznych. Firma produkuje nowatorskie urządzenia dla przemysłu komputerowego, elektroniki konsumenckiej oraz urządzeń przenośnych. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności procesorów graficznych dla notebooków z serii GeForce 8M, technologii NVIDIA PureVideo, technologii PowerMizer oraz notebooków wyposażonych w nowe procesory graficzne z serii GeForce 8M; dostępności procesorów graficznych z serii GeForce 8M i laptopów wykorzystujących procesory graficzne z serii GeForce 8M oraz nowej ery w grach przeznaczonych na komputery PC są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 29 lipca 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2007 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn