NVIDIA pionierem technologii Hybrydowej dla komputerów PC

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA pionierem technologii Hybrydowej dla komputerów PC

Innowacyjna technologia wykorzystująca wiele procesorów graficznych podnosi wydajność komputera i zmniejsza jego zapotrzebowanie na energię

CONSUMER ELECTRONICS SHOW — LAS VEGAS, NEVADA — 7 STYCZNIA 2008 —firma NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, przedstawiła dzisiaj pierwszą w branży hybrydową technologię dla komputerów PC – Hybrid SLI™ – która ma dwa zadania: podniesienie wydajności grafiki oraz obniżenie zużycia energii. Technologia NVIDIA Hybrid SLI znajdzie zastosowanie w wielu komputerach typu desktop i notebookach z procesorami firm AMD i Intel, które ukazywać się będą na rynku w 2008 roku.

„Od przedstawienia programowalnego procesora graficznego po szybkie przyjęcie naszej technologii wielu procesorów graficznych SLI, NVIDIA wielokrotnie bywała premierem w branży graficznej. Wierzymy, że technologia Hybrid SLI jest jedną z bardziej istotnych innowacji, jakie do tej pory zaproponowaliśmy”, powiedział Jen-Hsun Huang, prezes firmy NVIDIA. „Hybrid SLI pozwoli rozpowszechnić nową technologię wielu procesorów graficznych w znacznym segmencie rynku komputerów PC, zapewniając klientom nieznany wcześniej poziom wydajności i sprawności energetycznej”.

Technologia NVIDIA Hybrid SLI, o której pierwsze wzmianki pojawiły się w czerwcu 2007 roku, wykorzystuje wiodące na rynku procesory graficzne GeForce® oraz technologię wielu procesorów graficznych SLI. Hybrid SLI pozwala na współpracę procesorów graficznych dla płyt głównych NVIDIA (mGPU) z osobnymi procesorami graficznymi (dGPU) w chwili, gdy działają na tej samej platformie. Hybrid SLI oferuje dwie nowe technologie – GeForce Boost i HybridPower™ – które pozwalają na podniesienie wydajności grafiki wtedy, gdy wymagana jest moc przetwarzania 3D, lub zmniejszenie poboru energii, jeśli nie ma potrzeby wykorzystania pełnej mocy graficznej.

Aby zapewnić mniejsze zużycie energii i cichszą pracę, technologia HybridPower pozwala na przełączanie przetwarzania grafiki pomiędzy pojedynczym lub wieloma procesorami graficznymi w konfiguracji SLI a procesorem graficznym dla płyty głównej osadzonej na płycie głównej. HybridPower jest najbardziej przydatna w sytuacjach, gdy moc przetwarzania grafiki nie jest wymagana, takich jak na przykład odtwarzanie filmów high definition na notebooku lub zwykłe przeglądanie Internetu czy korzystanie z poczty elektronicznej. Jest ona także zaletą dla tych użytkowników, którzy wymagają działania komputera przy niewielkim wydzielaniu ciepła i hałasu. W notebookach, HybridPower przedłużyć może czas działania na bateriach o czas dochodzący do 3 godzin. Gdy jednak uruchamiana jest gra lub aplikacja wymagająca dodatkowej mocy przetwarzania grafiki 3D, komputer automatycznie przełącza się na obsługę funkcji 3D przez osobną kartą graficzną, przy czym przejście to jest niezauważalne („przezroczyste”) dla użytkownika.

W przypadku aplikacji, które wymagają znacznej wydajności 3D, funkcja GeForce Boost zwiększa wydajność poprzez połączenie mocy przetwarzania tradycyjnej karty graficznej z procesorem graficznym GeForce z mocą drugiego układu graficznego zintegrowanego z chipsetem płyty głównej. W wymagających graficzne aplikacjach oba procesory graficzne działają razem, zwiększając wydajność i płynność generowania grafiki. W typowych grach i aplikacjach 3D, funkcja GeForce Boost włącza się automatycznie, co stanowi duże ułatwienie dla użytkownika.

NVIDIA jest uznanym liderem rynku procesorów graficznych dla notebooków i komputerów typu desktop zarówno dla platform Intel, jak i AMD i zaoferuje w 2008 roku pełną linię produktów graficznych i chipsetów obsługujących technologię Hybrid SLI. Nowe produkty z technologią Hybrid SLI to m.in. nadchodzące chipsety NVIDIA nForce 780a, nForce 750a, nForce 730a dla procesorów AMD, których premiera zaplanowana jest jeszcze w bieżącym miesiącu oraz nowy układ GeForce 8200 – pierwsze w branży rozwiązanie graficzne dla płyt głównych w formacie micro-ATX z wbudowanym procesorem graficznym dla płyt głównych z obsługą Microsoft® DirectX® 10. Notebooki z technologią NVIDIA Hybrid SLI, a także produkty klasy desktop zaprojektowane dla procesorów Intel dostępne będą w przyszłym kwartale bieżącego roku.

Więcej informacji na temat technologii Hybrid SLI, w tym GeForce Boost i HybridPower, znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/page/hybrid_sli.html.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności chipsetów NVIDIA nForce 780i i technologii SLI; preferencji klientów oraz terminarza wprowadzania na rynek i dostępności chipsetów NVIDIA nForce 780i są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn