Nowa karta graficzna NVIDIA dla zastosowań CAD i DCC

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowa karta graficzna NVIDIA dla zastosowań CAD i DCC

Nowe karty graficzne NVIDIA Quadro® FX 3700 oferują zaawansowanym użytkownikom najlepsze funkcje, programowalność, wydajność i cenę 

SANTA CLARA, KALIFORNIA – 9 STYCZNIA 2008 – NVIDIA, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, po raz kolejny zwiększa produktywność w dziedzinie CAD (projektowania wspieranego komputerowo) i DCC (tworzenie treści cyfrowych – animacji, filmów, grafiki...) prezentując NVIDIA Quadro® FX 3700, kartę graficzną klasy high–end pozwalającą na zwiększenie wydajności do 2x w stosunku do poprzedniej generacji produktów tego typu.

„Klienci systemów PLM firmy Dassault Systèmes zawsze wymagali od swoich rozwiązań graficznych optymalnego połączenia wydajności i zestawu funkcji. Obecnie, dzięki ścisłej integracji skalowania wierzchołków obsługiwanego przez procesor graficzny oraz obsługi shaderów materiałowych w ramach programu CATIA, NVIDIA Quadro FX 3700 staje się idealnym połączeniem wydajności i funkcji”, powiedział Christophe Delattre, menedżer rozwoju w dziale wizualizacji w firmie Dassault Systemes. „Jesteśmy przekonani, że Quadro FX 3700 zaspokoi oczekiwania naszych użytkowników”.

Karta graficzna Quadro FX 3700 oferuje wysoką przepustowość w interaktywnych wizualizacjach i dzięki 112 procesorom równoległym, 512 MB pamięci graficznej oraz 256-bitowemu interfejsowi pamięci doskonale nadaje się do obsługi dużych modeli oraz złożonych shaderów wykonywanych w czasie rzeczywistym, które dominują obecnie na rynkach CAD i DCC. Aby usprawnić obsługę, karta graficzna Quadro FX 3700 wykorzystuje mechanizm NVIDIA® Application Configuration Engine (ACE), który automatycznie konfiguruje sprzęt i oprogramowanie, zapewniając maksymalną wydajność grafiki. Karta obsługuje także uznaną technologię SLI pozwalającą na dynamiczne skalowanie wydajności grafiki, zwiększanie jej jakości i rozszerzanie obszaru roboczego.

Zaprezentowana w zeszłym roku, zunifikowana architektura NVIDIA pozwala za pośrednictwem zaawansowanych shaderów na symulację niemalże nieograniczonej liczby parametrów fizycznych, takich jak efekty oświetlenia (rozproszenie, odbicie, załamanie, modele BRDF) oraz efektów powierzchniowych (cienie, porowatość, odlewy). Programy shaderowe wykonywane w czasie rzeczywistym mogą być łączone oraz interaktywnie modyfikowane, co nie było możliwe w przypadku prostych, statycznych tekstur 2D.

Karta graficzna Quadro FX 3700 oferuje także obsługę drugiej generacji interfejsu PCI-Express, dzięki czemu do dwóch razy zwiększa się tempo przepływu danych pomiędzy procesorem graficznym a chipsetem, osiągając ogromną przepustowość na poziomie 16 GB/s. Karta graficzna Quadro FX 3700 jest także zgodna ze standardem Energy Star 4.0, dzięki czemu jej zużycie energii jest niższe niż 80 watów.

„Karta graficzna NVIDIA Quadro FX 3700 jest dowodem, że NVIDIA ciągle rozwija rynek rozwiązań dla użytkowników profesjonalnych”, powiedział Dan Vivoli, wiceszef działu marketingu w firmie NVIDIA. „Łączy ona rozbudowaną funkcjonalność z niezwykłą wydajnością, dopełniając pełną ofertę profesjonalnych, bezkonkurencyjnych rozwiązań wizualizacyjnych”.

Karta graficzna Quadro FX 3700 obsługuje także technologię NVIDIA CUDA™, środowisko programowania języka C dla procesorów graficznych firmy NVIDIA, które pozwala twórcom oprogramowania na wykorzystanie mocy obliczeniowej karty graficznej Quadro FX 3700 do znacznej redukcji czasu potrzebnego na rozwiązanie złożonych problemów wizualizacyjnych.

Rozwiązania NVIDIA Quadro są szeroko dostępne u wiodących producentów komputerów takich jak HP, Dell, IBM i Sun, czołowych integratorów systemów oraz partnerów firmy NVIDIA: PNY Technologies (USA i EMEA), Leadtek (APAC) oraz Elsa (Japonia). Więcej informacji na temat pełnej linii profesjonalnych rozwiązań NVIDIA znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/quadro. Sugerowana przez producenta cena karty graficznej Quadro FX 3700 wynosi 1599 USD.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do, zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności karty graficznej NVIDIA Quadro® FX 3700, preferencji klientów oraz terminarza wprowadzania na rynek i dostępności kart graficznych NVIDIA Quadro FX 3700 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn