NVIDIA przedstawia APX 2500 – najbardziej oszczędny komputer high-definition zawarty w jednym układzie scalonym

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA przedstawia APX 2500 – najbardziej oszczędny komputer high-definition zawarty w jednym układzie scalonym

Nowy procesor aplikacji NVIDIA wraz z Microsoft Windows Mobile tworzą Smartphone 2.0

MOBILE WORLD CONGRESS 2008 — BARCELONA, HISZPANIA — 11 LUTEGO 2008 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, zaprezentował dzisiaj NVIDIA® APX 2500, przełomowy procesor aplikacji, który umożliwia obsługę intuicyjnych interfejsów 3D oraz oglądanie filmów high-definition w telefonach z systemem Windows Mobile. Procesor aplikacji APX 2500 zapewnia bezprecedensową możliwość odtwarzania wideo HD o rozdzielczości 720p przez 10 godzin, co stanowi rekord jakości wideo i oszczędności energii w urządzeniu mobilnym, udostępniając dodatkowo funkcje kamery HD oraz aparatu fotograficznego o wysokiej rozdzielczości.

„Oto początek drugiej rewolucji w świecie komputerów osobistych”, powiedział Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Technologie łączą się w niezwykłych urządzeniach mobilnych, które mają wszelkie funkcje współczesnych, bogatych wizualnie komputerów PC – od oglądania filmów i prowadzenia rozmów wideotelefonicznych po surfowanie po Sieci i uruchamianie gier 3D. APX 2500, w połączeniu z systemem Microsoft® Windows Mobile sprawią, że smartfony następnej generacji będą naszymi najbardziej osobistymi komputerami”.

NVIDIA ściśle współpracowała z firmą Microsoft w czasie prac nad APX 2500, wyznaczając istotny kamień milowy w długotrwałych stosunkach łączących obie firmy, które dzielą pasję czynienia interakcji z technologią bardziej wizualną i instynktowną. Połączone wysiłki dwóch przedsiębiorstw pozwalają mieć pewność, że następne generacje systemu operacyjnego Windows Mobile w pełni wykorzystają możliwości procesora aplikacji APX 2500 w zadaniach multimedialnych.

„Microsoft chce zaoferować użytkownikom prawdziwie mobilną wolność, która polega na noszeniu tylko jednego urządzenia zawierającego funkcje komunikacyjne i rozrywkowe”, powiedział Todd Warren, wiceprezes działu komunikacji mobilnej w firmie Microsoft. „Jesteśmy zachwyceni mogąc pracować z firmą NVIDIA nad ofertą zdumiewających wrażeń wizualnych dostępnych w telefonach następnej generacji z systemem Windows Mobile”.

Procesor aplikacji NVIDIA APX 2500, będący owocem 800 osobolat pracy projektowej, zapewnia:

  • Pierwszą w branży możliwość odtwarzania i nagrywania filmów HD (720p) w urządzeniach przenośnych
  • Nowy rdzeń GeForce® o wyjątkowo niskim poborze energii (ULP - ultra-low-power), który jest w pełni zgodny z OpenGL ES 2.0 i Microsoft Direct3D® Mobile i stanowi sprzętowe rozwiązanie 3D o najniższym poborze energii
  • Technologię NVIDIA nPower™, umożliwiającą odtwarzanie filmów high-definition przez czas dochodzący do 10 godzin i audio do 100 godzin – ponad cztery razy dłużej niż najnowsze telefony z ekranami dotykowymi
  • Możliwości połączeń i technologie akceleracji mediów wymagane do obsługi najnowszych aplikacji Web 2.0, od wygodnego surfowania po Sieci po aplikacje GPS i mapy

Procesor aplikacji NVIDIA APX 2500 pokazywany jest dzisiaj kluczowym klientom i wejdzie do produkcji pod koniec drugiego kwartału 2008 roku. Aby obejrzeć „na żywo” demonstrację procesora aplikacji APX 2500, zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy NVIDIA (Hall 1, stoisko 1C34) na imprezie Mobile World Congress 2008 w Barcelonie.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zastosowań, wpływu, możliwości i wydajności NVIDIA APX 2500, procesora graficznego o wyjątkowo niskim zużyciu energii oraz technologii NVIDIA Power, następnej generacji smartofonów oraz daty pełnej produkcji NVIDIA APX 2500 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn