NVIDIA przedstawia jeden z największych w historii firmy skoków wydajnościowych pomiędzy generacjami

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Product Manager Justin Walker

Podcast (11.9MB)
Gra F.E.A.R. działa na nowej karcie GeForce 9600 GT do 116% szybciej niż w przypadku poprzedniego produktu zaprezentowanego w tym segmencie przez firmę NVIDIA
Wykorzystując dwie karty graficzne GeForce 9600 GT w trybie NVIDIA SLI można grać w najpopularniejsze obecnie gry w rozdzielczościach high-definition
Dzięki GeForce 9600 GT można grać w Unreal Tournament 3 w rozdzielczości high-definition 2560x1600

NVIDIA przedstawia jeden z największych w historii firmy skoków wydajnościowych pomiędzy generacjami

Procesor graficzny GeForce 9600 GT rozpoczyna serię GeForce 9 i oferuje graczom doskonałą wydajność przy atrakcyjnej cenie

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 21 LUTEGO 2008 — NVIDIA® Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, zaprezentował pierwszy procesor graficzny z serii układów nowej generacji GeForce 9. Wprowadzony dzisiaj na rynek układ NVIDIA GeForce® 9600 GT oferuje największy w historii firmy skok wydajnościowy pomiędzy generacjami, zapewniając wzrost do 116%i w stosunku do poprzednika.

„Obserwując wszystkie imprezy GeForce LAN i komputery, których używają gracze, chcieliśmy sprawić, że GeForce 9 będzie idealnym procesorem graficznym dla graczy”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów typu desktop w firmie NVIDIA. „Pierwszy produkt z serii GeForce 9 daje graczom moc, której potrzebują do rozgrywki w najnowsze gry DirectX 10 przy cenie, na którą będą mogli sobie pozwolić”.

W dziedzinie gier komputerowych dla komputerów PC osiągnięto punkt, w którym wymagania dotyczące wydajności grafiki w takich popularnych grach jak Call of Duty 4 i Unreal Tournament 3 w wysokich rozdzielczościach takich jak 1900x1200 i wyższych, z włączonymi funkcjami dotyczącymi wysokiej jakości obrazu wyprzedziły większość zainstalowanego sprzętu. Do dzisiaj, procesory graficzne, które mogły zaoferować odpowiednią płynność we wspomnianych warunkach, kosztowały powyżej 250 EUR. Dzięki procesorowi graficznemu GeForce 9600 GT wciągająca rozgrywka z doskonałą grafiką będzie teraz dostępna także dla graczy z ograniczonym budżetem.

„NVIDIA nadal rozwija technologie sprzętowe, dzięki czemu gracze i użytkownicy mogą w pełni wykorzystać niezwykłe właściwości graficzne w systemach operacyjnych firmy Microsoft, w tym Windows Vista”, powiedział Kevin Unangst, starszy dyrektor w dziale Games for Windows w firmie Microsoft. „Nowy procesor graficzny 9600 GT rozszerza możliwości firmy NVIDIA oferowania wyższej wydajności DirectX 10 w systemie Windows Vista przy atrakcyjnej cenie, dzięki czemu każdy może rozkoszować się doskonałą rozgrywką”.

Nowy procesor graficzny GeForce 9600 GT charakteryzuje się lepszym niż poprzednik stosunkiem wydajności do zużywanej mocy oraz większą efektywnością kompresji. Oprócz 64 procesorów strumieniowych, z których każdy taktowany jest z ogromną częstotliwością 1625 MHz, oraz 256-bitowego interfejsu pamięci taktowanego z częstotliwością 900 MHz, GeForce 9600 GT obsługuje nową magistralę PCIe 2.0 i oferuje pełną wsteczną kompatybilność z oryginalnym standardem PCIe.

GeForce 9600 GT usprawnia także odtwarzanie wideo high-definition poprzez wykorzystanie technologii NVIDIA PureVideo® HD, zapewniającej wysokiej jakości odtwarzanie filmów HD DVD i Blu-ray. Nowy programowalny silnik przetwarzania obrazu wideo przejmuje w całości zadania dekodowania wideo w formacie H.264, uwalniając procesor główny, który może w tym czasie zająć się innymi zadaniami oraz redukując zużycie energii i wytwarzanie hałasu i ciepła. Dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu wideo osiągana jest wyjątkowa klarowność obrazu i żywe kolory.

Karty graficzne z procesorem graficznym GeForce 9600 GT dostępne są już ofercie wiodących producentów krat graficznych i komputerów. Więcej informacji o możliwości zakupu produktów z GeForce 9600 GT znaleźć można na stronie //www.nvidia.pl/wheretobuy.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: funkcji, korzyści, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce 9600 GT, dostępności i cen kart graficznych wyposażonych w układy GeForce 9600 GT oraz preferencji graczy są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 pażdziernika 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

[i] Informacja oparta na testach gry FEAR w systemie Windows Vista, na komputerze z procesorem Intel Core2 Extreme QX6850 w rozdzielczości 1600x1200 4x/16x na karcie GeForce 9600 GT (65 fps) oraz produkcie, który zastępuje w tym segmencie, czyli GeForce 8600 GTS (30 fps). 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn