Nowa definicja mobilnych stacji roboczych według firmy NVIDIA

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowa definicja mobilnych stacji roboczych według firmy NVIDIA

Nowy procesor graficzny Quadro® FX 3600M oferuje mobilnym profesjonalistom zaawansowane funkcje wizualizacji wraz z technologią CUDA i obliczeniami na GPU

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 21 LUTEGO 2008 — NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), światowy lider technologii obliczeń wizualnych, zaprezentował dzisiaj przeznaczony dla notebooków i mobilnych stacji roboczych profesjonalny procesor graficzny NVIDIA Quadro® FX 3600M. Przedstawione rozwiązanie graficzne wyznacza nowy poziom wydajności grafiki oraz zaawansowanych obliczeń wizualnych dla projektantów, inżynierów i naukowców, którzy wymagają funkcjonalności stacji roboczej typu desktop w notebooku.

„Profesjonalni projektanci, którzy polegają na wysokiej wydajności i zaawansowanych funkcjach grafiki NVIDIA Quadro w stacjach roboczych typu desktop, mogą teraz doświadczyć tego samego poziomu wydajności w notebookowych stacjach roboczych”, powiedział Jeff Brown, szef działu profesjonalnych rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA. „Dzięki nowemu procesorowi graficznemu NVIDIA Quadro FX 3600M notebook staje się wydajną stacją roboczą, pozwalającą profesjonalistom na pracę gdziekolwiek się znajdują, bez poświęcania jakości grafiki lub wydajności”.

„Mobilna stacja robocza HP Compaq 8710w, wyposażona w nowy procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 3600M, jest naszą najbardziej wydajną mobilną stacją roboczą do tej pory”, powiedział Dan Forlenza, wiceprezes działu notebooków biznesowych w firmie HP. „Wprowadzenie funkcji o wysokiej wydajności, takich jak CUDA™ i technologia Shader Model 4.0 w procesorze graficznym przeznaczonym dla notebooków udostępnia profesjonalistom wydajność przetwarzania kalibru desktopowych stacji roboczych, których potrzebują w miejscach, w których pracują”.

Nowe platformy oferują jednorodny zestaw funkcji, wśród których znajdują się Shader Model 4.0, technologia CUDA oraz obliczenia wykonywane przez GPU. Profesjonaliści pracujący z wielkimi zbiorami danych, modelami i obrazami w takich dziedzinach jak wspomaganie projektowania (CAD), tworzenie treści cyfrowych (DCC), obrazowanie i szeroko pojęta nauka nie są już przywiązani do swoich stacji roboczych typu desktop dzięki notebookom wyposażonym w najnowszą profesjonalną architekturę graficzną Quadro.

Zaprojektowany, aby zaoferować wysoką wydajność i wizualizację obszernych zestawów danych z najwyższą jakością obrazu w certyfikowanej przez producentów sprzętu notebookowej platformie, układ Quadro FX 3600M jest dostępny w formie modułu MXM v2.1A typu III wyposażonego w:

  • 512 MB pamięci G-DDR3
  • 256-bitowy interfejs pamięci
  • Przepustowość pamięci graficznej na poziomie 51.2 GBps
  • Obsługę OpenGL 2.1, Shader Model 4.0 i DirectX 10
  • Narzędzia do zarządzania poborem energii PowerMizer™

Pełna linia notebooków wyposażonych w układy NVIDIA Quadro FX jest szeroko dostępna w ofercie wiodących producentów OEM, takich jak HP, Dell, Lenovo, Fujitsu Japan i FSC, a także producentów stacji roboczych. Więcej informacji na temat całej serii profesjonalnych produktów NVIDIA Quadro znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl/quadro.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: funkcji, korzyści, wydajności i możliwości profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro FX 3600, mobilnych stacji roboczych z procesorem graficznym Quadro FX 3600, Power Mizer i CUDA oraz dostępności mobilnych rozwiązań NVIDIA Quadro FX są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 października 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.

[i] Informacja oparta na testach gry FEAR w systemie Windows Vista, na komputerze z procesorem Intel Core2 Extreme QX6850 w rozdzielczości 1600x1200 4x/16x na karcie GeForce 9600 GT (65 fps) oraz produkcie, który zastępuje w tym segmencie, czyli GeForce 8600 GTS (30 fps). 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn