Architektura ESA przyjmuje się w branży

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Architektura ESA przyjmuje się w branży

Nowy protokół komunikacyjny przeznaczony do monitorowania i kontrolowania komponentów komputerów PC został formalnie zatwierdzony przez USB Implementers Forum; Dell prezentuje pierwszy komputer typu desktop z certyfikatem ESA

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 29 LUTEGO 2008 – NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), światowy lider technologii obliczeń wizualnych i twórca GPU (procesora graficznego), poinformował dzisiaj, że protokół komunikacyjny ESA (Enthusiast System Architecture) został oficjalnie przyjęty przez organizację USB Implementers Forum (USB-IF), co stanowi krok milowy na drodze do pełnego przyjęcia nowego standardu przez przemysł komputerowy. W rezultacie protokół ESA, który szczegółowo określa sposób, w jaki komponenty komputera mogą komunikować się ze sobą, zostanie dodany do następnej wersji definicji klasy HID (Human Interface Device) urządzeń USB. Dalszy rozwój specyfikacji standardu ESA odbywać się teraz będzie pod kontrolą odpowiedniego podkomitetu USB-IF.

Ciągły impuls do przyjęcia ESA w branży komputerowej stanowią światowe premiery wielu komponentów z certyfikatem ESA produkowanych przez partnerów-założycieli ESA, między innymi firmy Cooler Master, CoolIT Systems, NVIDIA®, PC Power & Cooling, Silverstone, Tagan i Thermaltake. Z kolei nowy Dell XPS 630 jest pierwszym powszechnie dostępnym komputerem typu desktop, który może poszczycić się certyfikatem ESA. XPS 630 oferuje innowacyjną technologię LightFX firmy Dell, która wykorzystuje działający w czasie rzeczywistym protokół ESA i pozwala twórcom gier na synchronizację oświetlenia obudowy z akcją gier komputerowych.

Zaprezentowana pod koniec 2007 roku technologia ESA zaprojektowana została tak, by móc obsługiwać nowe funkcje monitoringu i kontroli komponentów komputera, takich jak obudowy, zasilacze oraz urządzenia do chłodzenia wodnego i powietrznego. Do czasu wprowadzenia ESA nie istniał standardowy protokół komunikacyjny pozwalający tym komponentom na przekazywanie informacji użytkownikom. Jednak istotne dane, takie jak informacje dotyczące temperatury, napięć czy przepływu powietrza, stały się dostępne w czasie rzeczywistym i są obecnie niezbędne do uzyskania maksymalnej wydajności komputerów. Dzięki ESA, producenci komponentów mogą teraz umieszczać w swoich urządzeniach różnorakie cyfrowe i analogowe czujniki, które w czasie rzeczywistym mogą przekazywać dane potrzebne do analizy i optymalizacji ogólnych warunków działania komputerów. Co więcej, udostępniane przez ESA funkcje logowania oferują producentom komputerów łatwą i tanią metodę identyfikowania i rozwiązywania problemów ze sprzętem.

Kompatybilność i zgodność sprzętu ze specyfikacją ESA zapewnia Allion, wiodąca organizacja zajmująca się testami w branży IT. Urządzenia, które uzyskają certyfikat ESA, opatrzone zostaną nowym logo ESA, co ułatwi klientom podejmowanie decyzji zakupowych.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat technologii ESA, prosimy odwiedzić stronę www.nvidia.pl/ESA lub USB-IF pod adresem www.usb.org. Pakiet SDK dla Dell XPS LightFX można pobrać bezpośrednio ze strony www.dell.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: funkcji, zastosowań, korzyści i wydajności protokołu komunikacyjnego ESA, Dell XPS 630 oraz technologii LightFX firmy Dell; rozwoju ESA; kontroli nad standardem ESA orazz dostępności komponentów z certyfikatem ESA są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-Q za okres finansowy zakończony 28 pażdziernika 2007 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn