NVIDIA zapowiada NVISION 08

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA zapowiada NVISION 08

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 1 KWIETNIA 2008 — NVIDIA (Nasdaq: NVDA) poinformowała dzisiaj o nadchodzącym wydarzeniu na skalę światową NVISION 08, trzydniowym spotkaniu profesjonalistów i entuzjastów obliczeń wizualnych.

NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 r. w San Jose w Kalifornii, samym sercu Krzemowej Doliny. Podczas imprezy znajdzie się miejsce dla wystąpień uznanych w branży prelegentów, sesji technicznych, prezentacji najnowszych technologii, otwarcia cyfrowej galerii oraz występów muzycznych – wszystko to pod hasłem „NVISION – Świat Obliczeń Wizualnych”.

Gromadząc tysiące uczestników z całego świata – projektantów, artystów, twórców filmów, projektantów oprogramowania, wynalazców, badaczy i cyfrowych sportowców – NVIDIA wraz z partnerami przekształci centrum San Jose w mekkę świata obliczeń wizualnych.

Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA, powiedział: „Niezwykłe postępy w dziedzinie obliczeń wizualnych wywierają wpływ na wiele branży na całym świecie. Najśmielsze pomysły reżyserów filmowych sa realizowane i renderowane dla potrzeb filmu. W przemyśle samochodowym, inżynierowie i projektanci używają obliczeń wizualnych na każdym etapie produkcji – od projektowania, przez tworzenie prototypu aż po symulacje, reklamy i fotorealistyczne modele. Obliczenia wizualne pozwalają graczom na przenoszenie się w alternatywne światy, zaś wirtualnym podróżnikom na błyskawiczne podróże w dowolne miejsce. W czasie pracy nad nowymi lekarstwami lekarze i naukowcy mogą obcować z modułami, z których tworzone jest życie. A wszystko to dopiero początek głębokiego wpływu obliczeń wizualnych na nasze życie”.

Jen-Hsun Huang dodał: „NVISION 08 będzie dla obliczeń wizualnych wydarzeniem przełomowym. Skupi ona pod jednym dachem rozproszone do tej pory elementy ekosystemu obliczeń wizualnych, pozwalając na wymianę doświadczeń i odkrywanie nowych zastosowań”.

Na NVISION 08 złożą się:

  • Wystąpienia liderów branży i jej wizjonerów
  • Konferencje, warsztaty oraz dyskusje panelowe
  • Zawody w grach komputerowych
  • Galeria sztuki cyfrowej 3D
  • Impreza LAN party, na której podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinness’a
  • Wielki finał rozgrywek z Electronic Sports World Cup (ESWC)
Formularz rejestracyjny uczestników konferencji oraz informacje o sponsoringu znaleźć można pod adresem //www.nvision2008.com/.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn