NVIDIA wprowadza najszybsze platformy GeForce – zoptymalizowane dla komputerów do gier

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA wprowadza najszybsze platformy GeForce – zoptymalizowane dla komputerów do gier

Nowe procesory graficzne z serii GeForce 9, chipsety z serii NVIDIA nForce 790i oraz technologia wieloprocesorowa NVIDIA SLI ożywiają rynek komputerów PC oferując najwyższą wydajność i moc oraz najlepszą cenę

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 10 KWIETNIA 2008 — NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) stara się nieustannie zaspokajać rosnącą potrzebę uzyskiwania na komputerach PC lepszych wrażeń wizualnych i wprowadza na rynek nowe procesory graficzne i chipsety, które uwalniają kreatywność i możliwości ekspresji ich użytkowników. Nowe produkty NVIDIA GeForce® i NVIDIA nForce®, w tym nowy układy graficzne GeForce® 9800 GX2, GeForce 9800 GTX i GeForce 9600 GT, wraz z chipsetem nForce 790i Ultra SLI® pozwalają użytkownikom na optymalizację ich komputerów poprzez zwiększenie ich wydajności w najnowszych systemach operacyjnych, aplikacjach do obróbki zdjęć, oprogramowaniu do wyświetlania map, grach i w czasie oglądania filmów HD. Jeden z najważniejszych, może nawet najważniejszy procesor w komputerze, czyli procesor graficzny NVIDIA, w połączeniu z chipsetem NVIDIA zapewnia użytkownikom niezwykłe możliwości konstruowania elastycznych, skalowalnych platform multimedialnych high-definition, podnosząc możliwości obróbki obrazu na nowy poziom.

Niedawna premiera procesora graficznego GeForce 9800 GX2 udowodniła, że NVIDIA po raz kolejny skonstruowała najszybsze rozwiązanie graficzne na świecie, zaprojektowane dla najbardziej wymagających graficzne współczesnych gier, aplikacji 3D oraz filmów HD uruchamianych i oglądanych w ekstremalnych rozdzielczościach. Z ponad 256 rdzeniami na jednej karcie, procesor graficznych GeForce 9800 GX2 jest do 60% szybszy niż najbliższy produkt konkurencyjny. Łącząc dwie karty wyposażone w procesory GeForce 9800 GX2 za pomocą technologii NVIDIA SLI, użytkownicy mogą wykorzystać zalety technologii NVIDIA Quad SLI dla Windows Vista i rozkoszować się bezprecedensową wydajnością przy najwyższym poziomie szczegółowości i w najwyższych rozdzielczościach w najbardziej wymagających obecnie grach i aplikacjach.

„Staje się oczywiste, że procesor graficzny jest podstawowym czynnikiem warunkującym decyzję o zakupie nowego komputera. W rezultacie, od pewnego już czasu procesory graficzne i chipsety NVIDIA były głównymi elementami naszych najlepszych komputerów”, powiedział Kelt Reeves, prezes i dyrektor generalny firmy Falcon Northwest. „Dzięki nowemu układowi GeForce 9800GX2, wprowadzeniu Quad SLI dla Vista oraz platformy nForce 790i, NVIDIA po raz kolejny dała nam do ręki oręż do walki o płynną rozgrywkę”.

Oprócz procesora graficznego GeForce 9800 GX2, NVIDIA wprowadziła ostatnio na rynek procesor graficzny GeForce 9800 GTX, wyposażony w 128 rdzenie i zapewniający klientom najwyższą wartość w swoim segmencie cenowym. Procesor graficzny GeForce 9800 GTX obsługuje zarówno klasyczną technologię SLI, jak i wersję 3-way, zapewniając najbardziej elastyczne w branży i skalowalne rozwiązanie wykorzystujące wiele procesorów graficznych. Zaś dzięki procesorowi graficznemu GeForce 9600 GT, wciągająca rozgrywka z niewiarygodną grafiką jest w tej chwili osiągalna dla wszystkich graczy komputerowych, także tych, którzy starają się uzyskać równowagę pomiędzy kosztem a wydajnością.

Najlepszą podstawą dla wszystkich procesorów graficznych z serii NVIDIA GeForce 9 jest nowa płyta główna wyposażona w nowy chipset NVIDIA nForce 790i Ultra SLI, będący najbardziej podatną na overclocking platformą dla procesorów Intel. Zaprojektowany dla współczesnych i przyszłych generacji procesorów Intel, także tych z magistralą FSB taktowaną z częstotliwością 1600 MHz, chipset nForce 790i Ultra SLI obsługuje pamięci DDR3 o wysokiej wydajności, magistralę PCIe Gen 2.0 oraz nową architekturę ESA (Enthusiast System Architecture) zapewniającą funkcje monitorowania i kontrolowania komputera w czasie rzeczywistym. Już określany jako „jedna z najszybszych platform dla gier”, chipset nForce 790i Ultra SLI może także działać w konfiguracji SLI oraz w jej odmianach 3-way oraz Quad SLI. Płyty główne wykorzystujące chipset nForce 790i Ultra SLI są już dostępne w sprzedaży.

„Od początku roku staraliśmy się przedstawiać produkty, które nie tylko ponoszą poziom wydajności i skalowalności, ale także pozwalają na uzyskanie podczas korzystania z komputera wyjątkowych wrażeń wizualnych”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów typu desktop w firmie NVIDIA. „Klienci kupujący nowy komputer lub ci, którzy chcą go sobie zbudować samodzielnie wiedzą, że podstawą dobrej grafiki jest procesor graficzny. Dzięki naszym nowym produktom i partnerom na całym świecie, rok 2008 stanowi początek rewolucji obliczeń wizualnych i umacnia pozycję procesora graficznego jako najważniejszego procesora w komputerze PC”.

Procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce 9 są już dostępne w ofercie światowych producentów kart graficznych, partnerów firmy NVIDIA: Albatron, ASUS, BFG, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision, Leadtek, MSI, Sparkle, Palit, PC Partner/Zotac, PNY, Point of View, XFX i Zogis.

Płyty główne wyposażone w chipsety z serii NVIDIA nForce 790i są już dostępne w ofercie wiodących światowych producentów płyt głównych, m.in.: ASUS, DFI, EVGA, Foxconn, Gigabyte, MSI, PC Partner oraz XFX.

Aby uzyskać informacje o cenach, prosimy o kontakt z lokalnymi producentami kart graficznych i płyt głównych.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, mocy, wydajności, możliwości, dostępności i cen procesorów graficznych GeForce 9800 GX2, GeForce 9800 GTX, GeForce 9600 GT, chipsetu nForce 790i Ultra SLI, klasycznej technologii SLI oraz jej odmian 3-way oraz Quad SLI i NVIDIA QuadSLI dla Windows Vista; preferencji graczy, znaczenia procesorów graficznych dla klientów oraz obliczeń wizualnych są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn