NVIDIA oferuje użytkownikom komputerów Mac Pro nowy poziom wrażeń graficznych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA oferuje użytkownikom komputerów Mac Pro nowy poziom wrażeń graficznych

Nowy pakiet aktualizacyjny GeForce 8800 GT jest już dostępny dla właścicieli komputerów Apple Mac Pro

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 16 KWIETNIA 2008 — NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu do sprzedaży pakietu aktualizacyjnego w postaci uznanej karty graficznej NVIDIA GeForce 8800 GT, przeznaczonej dla systemu Mac Pro. Dostępny w cenie 279 USD pakiet aktualizacyjny GeForce 8800 GT pozwala użytkownikom systemu Mac Pro pierwszej generacji zwiększyć wydajność za pomocą tego samego rozwiązania, które dostępne jest dla posiadaczy systemów Mac Pro drugiej generacji, zapewniając w ten sposób możliwości przetwarzania grafiki w najbardziej wymagających aplikacjach profesjonalnych i przeznaczonych do codziennego użytku.

„Komputery w coraz większym stopniu wykorzystują grafikę, a użytkownicy komputerów Mac wymagają wyjątkowych wrażeń graficznych”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych GeForce dla komputerów typu desktop w firmie NVIDIA. „Instalacja karty GeForce 8800 GT w systemach Mac Pro pierwszej generacji wyraźnie podniesie możliwości przetwarzania grafiki w szerokiej gamie aplikacji intensywnie wykorzystujących grafikę”.

Uznany procesor graficzny NVIDIA GeForce 8800 GT wyposażony jest w 112 rdzeni przetwarzających grafikę i obsługuje dwa 30-calowe wyświetlacze Apple Cinema HD. Układ GeForce 8800 GT jest kompatybilny z każdym systemem Mac Pro wykorzystującym procesory Intel i oferuje technologię przetwarzania wideo, która przejmuje zadania dekodowania formatu H.264, zapewniając idealnie płynne odtwarzanie filmów high-definition.

Klienci z Ameryki Północnej mogą kupić pakiet aktualizacyjny NVIDIA GeForce 8800 GT w sklepie internetowym firmy NVIDIA (store.nvidia.com) lub Apple Store (www.apple.com) w cenie 279 USD. Klienci spoza Stanów Zjednoczonych, Portoryko i Kanady mogą składać zamówienia w Apple Store.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce 8800 GT, systemu Mac Pro pierwszej generacji oraz wymagań aplikacji do przetwarzania grafiki są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn