NVIDIA prezentuje ekologiczną technologię Hybrid SLI

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


NVIDIA prezentuje ekologiczną technologię Hybrid SLI

Nowa platforma komputerów PC oferuje lepsze wrażenia wizualne, redukując jednocześnie hałas i pobór energii

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 6 MAJA 2008 — Użytkownicy komputerów uwielbiają realizm graficzny, który zapewniają im wydajne procesory graficzne, ale chętnie pozbyli by się hałasu i wysokiego zużycia energii typowych dla współczesnych komputerów dla gier i multimediów. Od dzisiaj mogą jednak pogodzić sprzeczne interesy dzięki nowej platformie firmy NVIDIA®, opartej na technologii Hybrid SLI®. Nowe platformy są podstawą nowej generacji komputerów PC, które zaoferują lepsze wrażenia wizualne przy niższym zużyciu energii oraz redukcji kosztów, hałasu wydzielanego przez wentylatory i ciepła. Nowa technologia jest już dostępna w płytach głównych wyposażonych w układy NVIDIA nForce 780a SLI oraz GeForce z serii 8.

„Technologia Hybryd SLI udostępnia użytkownikom dodatkową wydajność procesora graficznego, której potrzebują w coraz to większej liczbie bogatych graficznie programów, takich jak współczesne gry”, powiedział Drew Henry, jeden z menedżerów firmy NVIDIA. „Pozwoli także graczom i entuzjastom komputerów cieszyć się ciszą oraz oszczędnością energii, których potrzebują. Komponenty Hybrid SLI spłacą się w czasie użytkowania komputera”.

Graficzne możliwości typowego komputera określane są albo przez zintegrowany układ graficzny zainstalowany na płycie głównej albo przez oddzielną kartę graficzną o wyższej wydajności, taką procesory graficzne NVIDIA GeForce®. Niestety, najpopularniejsze zintegrowane układy graficzne są mało wydajne i brakuje im funkcji wymaganych przez wiele współczesnych aplikacji 3D, gry i filmy. Oddzielne karty graficzne oferują znacznie wyższą wydajność, ale zużywają więcej energii.

Płyty główne z technologią Hybrid SLI eliminują ten problem, instalując procesor graficzny GeForce bezpośrednio na płycie głównej. Taki procesor graficzny GeForce zapewnia lepszą kompatybilność z DirectX oraz możliwości odtwarzania filmów HD niż większość zintegrowanych układów graficznych instalowanych we współczesnych pecetach, ale zużywa znacznie mniej energii niż oddzielna karta graficzna. Ale to jeszcze nie wszystko.

Zaprojektowana dla entuzjastów PC i zapalonych graczy funkcja HybridPower™ zupełnie wyłącza oddzielną kartę graficzną i przełącza wykonywanie zadań graficznych na procesor graficzny dla płyt głównych w sytuacjach, kiedy duża moc grafiki 3D nie jest wymagana, takich jak programy do poczty e-mail czy przeglądarki internetowe. Dzięki temu spada zużycie energii, zmniejsza się hałas wentylatorów oraz wydzielanie ciepła. Kiedy potrzebna staje się dodatkowa moc grafiki 3D, technologia HybridPower włącza oddzielną kartę graficzną, która przejmuje zadania przetwarzania grafiki 3D. Technologia Hybrid SLI pozwala zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy wydawanej na energię elektryczną w czasie użytkowania wydajnego komputera PC klasy high-end oraz zapewnić dodatkową moc grafiki w komputerach klasy średniej dzięki dwóm nowym funkcjom. i

W komputerach klasy średniej, funkcja technologii Hybrid SLI o nazwie GeForce Boost pozwala użytkownikowi dodać kolejną kartę graficzną, zapewniając jeszcze większą moc przetwarzania grafiki. Łącząc wydajność procesora graficznego dla płyt głównych oraz oddzielnego procesora graficznego, GeForce Boost zwiększa ogólną wydajność grafiki do 50% we współczesnych, wymagających graficzne aplikacjach i podczas korzystania z multimediów.

„NVIDIA nadal oferuje doskonałe innowacje przeznaczone dla komputerów z procesorami AMD. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że HybridPower, funkcja technologii NVIDIA Hybrid SLI, zaimplementowana będzie tylko w platformach z procesorami AMD”, powiedział Leslie Sobon, szef marketingu w firmie AMD. „Czterordzeniowe procesory AMD Phenom™ X4, wraz z funkcjami HybridPower tej płyty głównej oferują doskonałą wydajność i efektywność energetyczną, co jest dla AMD nader znaczącą wartością”.

Płyty główne z technologią zaprojektowane są tak, by stworzyć zbalansowane komputery z procesorami graficznymi GeForce i procesorami AMD Phenom. Dostępne jest osiem modeli, łącznie zaprezentowaną niedawno płytą główną nForce 780a SLI:

  • nForce 780a SLI, nForce 750a SLI, nForce 730a I nForce 720a
  • GeForce 8300, GeForce 8200 i GeForce 8100

Dostępne aktualnie karty graficzne z obsługą Hybrid SLI obejmują:

  • NVIDIA GeForce 9800 GX2 i NVIDIA GeForce 9800 GTX (obie obsługują HybridPower)
  • GeForce 8400 GS i GeForce 8500 GT (obie obsługują GeForce Boost)

Płyty główne dla platformy Intel z obsługą Hybrid SLI oraz notebooki z Hybrid SLI dostępne będą w trzecim kwartale 2008 roku.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości technologii Hybryd SLI, płyty głównej nForce 780a SLI; technologii GeForce Boost; HybridPower oraz procesorów AMD Phenom są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 stycznia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn