Nowa linia procesorów graficznych NVIDIA dla notebooków

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223


Nowa linia procesorów graficznych NVIDIA dla notebooków

NVIDIA zaspokaja światowe zapotrzebowanie na lepszą grafikę w notebookach

COMPUTEX 2008, TAJPEJ — 3 CZERWCA 2008 — W miarę jak światowy trend zmierzający do uzyskiwania w komputerach grafiki o coraz wyższej jakości zyskuje znaczenie także na rynku notebooków, NVIDIA Corporation stara się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie, przedstawiając nową linię procesorów graficznych dla notebooków NVIDIA® GeForce® 9M oraz nową innowację graficzną, technologię NVIDIA Hybrid SLI®. Nowe technologie pozwolą użytkownikom optymalizować ich notebooki tak, by mogły obsługiwać współczesne, wymagające graficzne aplikacje, takie jak najnowsze systemy operacyjne, programy do edycji zdjęć, przeglądania map, gry oraz aplikacje do oglądania filmów HD. Uznawany za jeden z najważniejszych procesorów w notebooku, i, być może, najważniejszy, procesor graficzny NVIDIA pozwala na tworzenie w pełni elastycznych i skalowalnych platform rozrywki high-definition.

„Tego lata procesory graficzne GeForce 9M i Hybrid SLI, w połączeniu z procesorami AMD oraz Intel, zapoczątkują nową generację notebooków”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes oddziału procesorów graficznych w firmie NVIDIA. „Nowe notebooki będą zoptymalizowane tak, aby mogły zaoferować wrażenia graficzne i wydajność nieosiągalne dla standardowych notebooków ze zintegrowanymi układami graficznymi”.

Premiera procesorów graficznych dla notebooków z serii GeForce 9M oznacza, że NVIDIA po raz kolejny opracowała najszybsze na świecie układy graficzne dla notebooków, zaprojektowane dla współczesnych, wymagających graficznie gier, aplikacji 3D i filmów HD wyświetlanych w wysokich rozdzielczościach. Dodatkowo, nowe procesory graficzne oferują wielordzeniową architekturę, która nie tylko przyspiesza działanie aplikacji rozrywkowych, ale także zapewnia wyższą wydajność we współczesnych aplikacjach codziennego użytku, w sytuacjach takich jak dekodowanie wideo z komputera do osobistego urządzenia medialnego, gdzie prędkość konwersji materiału wideo jest do 5x wyższa w przypadku procesorów graficznych z rodziny GeForce 9M.

Dodatkowo, nowe procesory graficzne dla notebooków GeForce 9M pozwalają na konstruowanie pierwszych notebooków z technologią Hybrid SLI. Nowa technologia umożliwia działanie dwóch procesorów graficznych NVDIA, jednego o niskim zużyciu energii i drugiego, o dużej wydajności, jednocześnie w tym samym komputerze, dzięki czemu oferuje on dwie funkcje – GeForce Boost i HybridPower™. Funkcje te pozwalają na osiągnięcie wyższej wydajności wtedy, gdy jest ona potrzebna, oraz niskiego zużycia energii wtedy, gdy nie jest wymagana wysoka wydajność. Hybrid SLI oferuje użytkownikom jakość i wydajność procesora graficznego o wysokiej wydajności bez nadmiernego zużycia baterii.

Rodzina procesorów graficznych NVIDIA GeForce 9M oferuje także:

  • Nowy silnik graficzny zapewniający wydajność do 40% wyższą niż poprzednia generacja układów graficznych dla notebooków NVIDIA oraz do 10x wyższą w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami graficznymi
  • Technologię przetwarzania wideo PureVideo® HD zapewniającą lepsze odwzorowanie koloru i wyższy kontrast
  • Pełną obsługę najnowszych funkcji Blu-ray Profile 2.0 oraz Blu-ray Live
  • Duże możliwości podłączania wielu wyświetlaczy, z obsługą wszystkich najnowszych standardów wyświetlania, w tym DVI, HDMI 1.3, Display Port 1.1 oraz VGA
  • Obsługę nowej modułów graficznych MXM 3.0

„Wobec pojawienia się takich funkcji jak Blu-ray Live oraz zawansowanych gier DirectX 10 takich jak Crysis, użytkownicy komputerów potrzebują takiej mocy przetwarzania grafiki, jakiej nie mogą im zaoferować standardowe układy zintegrowane”, powiedział Rene Haas, szef działu procesorów graficznych GeForce dla notebooków w firmie NVIDIA. „Nowa seria GeForce 9M zaspokaja te potrzeby, oferując moc grafiki wymaganą nie tylko w grach”.

Nowe procesory graficzne GeForce 9M znajdą zastosowanie w ponad stu modelach notebooków, które pojawią się na rynku latem bieżącego roku. Więcej informacji znaleźć można pod adresem //www.nvidia.pl/.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA, układów graficznych z serii NVIDIA GeForce 9M, technologii NVIDIA Hybrid SLI, technologii GeForce Boost, technologii przetwarzania wideo PureVideo HD oraz technologii NVIDIA 8.0 PowerMizer; dostępności procesorów graficznych GeForce 9M oraz notebooków wyposażonych w te układy są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn