Centrum superkomputerowe KISTI wykorzystuje rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Centrum superkomputerowe KISTI wykorzystuje rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro

Centrum superkomputerowe KISTI wykorzystuje rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro

SANTA CLARA, KALIFORNIA i SEUL, KOREA —17 czerwca 2008 — NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych i twórca GPU, poinformował dzisiaj, że Centrum Superkomputerowe Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii Informatycznych (KISTI – Korea Institute of Science and Technology Information) wyposażyło swój 146-wezłowy system wizualizacyjny high-definition w karty graficzne NVIDIA Quadro® FX 5600.

„Karty graficzne NVIDIA Quadro to najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wydajnych systemów wizualizacyjnych 3D”, powiedział dr Joong-kwon Kim, dyrektor Centrum Superkomputerowego KISTI. „Nasi klienci będą teraz mogli wykorzystać karty graficzne Quadro® do zwiększenia swojej produktywności, mogąc szybciej rozwiązywać złożone wyzwania wizualizacyjne w takich dziedzinach jak produkcja przemysłowa, projektowanie, badania naukowe i symulacje”.

Rozwiązania graficzne NVIDIA Quadro zaprojektowane są tak, aby móc zaoferować profesjonalną wydajność grafiki w zaawansowanych wizualizacjach, obrazowaniu medycznym, obliczeniach naukowych, produkcji filmów cyfrowych i telewizjach HD. Dzięki takim funkcjom jak zunifikowana architektura, która dynamicznie przydziela zadania związane z działaniem pixel i vertex shaderów, technologia Shader Model 4.0 zapewniająca fotorealistyczne efekty, obliczenia na GPU pomagające rozwiązywać złożone problemy obliczeniowe oraz potężne bufory ramki ułatwiające interaktywną wizualizację dużych zestawów danych, karty graficzne NVIDIA Quadro łączą wyjątkową jakość obrazu i doskonałą wydajność.

Koo Gee Bum z KISTI wyjaśnia, dlaczego Centrum wybrało karty NVIDIA Quadro FX 5600: „Pierwotnie rozważaliśmy wykorzystanie w naszym systemie wizualizacyjnym mniej wydajnych kart graficznych, ale wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że osiągnięcie odpowiedniej wydajności wymagać jednak będzie zaawansowanych rozwiązań graficznych. Oczywistym wyborem były karty NVIDIA Quadro. Dzięki kartom graficznym Quadro w naszych systemach, osiągamy znacznie wyższą wydajność niż w przypadku zastosowania kart ogólnego przeznaczenia i możemy zaoferować naszemu Centrum znakomite wrażenia graficzne”.

„Zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką wydajność wymaganą przez zaawansowane aplikacje, karty graficzne NVIDIA Quadro wybierane są przez profesjonalistów z całego świata do ich stacji roboczych i systemów obliczeniowych”, powiedział Walter Mundt-Blum, wiceprezes światowego działu sprzedaży w oddziale NVIDIA Professional Solutions Group. „NVIDIA oferuje twórcom oprogramowania i naukowcom z Centrum Superkomputerowego KISTI wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu złożonych problemów wizualizacyjnych”.

Więcej informacji na temat serii kart graficznych NVIDIA Quadro FX znaleźć można pod adresem www.nvidia.pl/quadro.

O Centrum Superkomputerowym KISTI
Centrum Superkomputerowe Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii Informatycznych (KISTI – Korea Institute of Science and Technology Information) jest największym w Korei dostawcą superkomputerowych mocy obliczeniowych i rozwiązań sieciowych o dużej wydajności. Centrum Superkomputerowe KISTI rozpoczęło działalność w 1967 roku w laboratorium komputerowym KISTI, zaś pełną moc osiągnęło w 1988 roku. Centrum rozwijało się w ciągu dziesięcioleci, zapewniając różnym grupom badawczym, ośrodkom przemysłowym, instytutom badawczym oraz organizacjom rządowym i naukowym najnowocześniejsze technologie w dziedzinie obliczeń superkomputerowych i rozwiązań sieciowych, wraz ze wsparciem i zestawem dodatkowych usług. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.ksc.re.kr/eng/.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA, układów graficznych z serii NVIDIA GeForce 9M, technologii NVIDIA Hybrid SLI, technologii GeForce Boost, technologii przetwarzania wideo PureVideo HD oraz technologii NVIDIA 8.0 PowerMizer; dostępności procesorów graficznych GeForce 9M oraz notebooków wyposażonych w te układy są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn