NVIDIA przedstawia aktualizację prognozy wyników finansowych na drugi kwartał roku finansowego 2009

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA przedstawia aktualizację prognozy wyników finansowych na drugi kwartał roku finansowego 2009

Firma obniża prognozę finansową na drugi kwartał i planuje jednorazowy koszt związany
z problemami dotyczącymi rynku notebooków
 

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 2 LIPCA 2008 — NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA), światowy lider technologii obliczeń wizualnych, przedstawił dzisiaj aktualizację prognozy wyników finansowych na drugi kwartał kończący się 27 lipca 2008 roku.

  • Dochód w drugim kwartale oraz zysk brutto mają być niższe niż w informacji przedstawionej podczas konferencji telefonicznej dotyczącej pierwszego kwartału, przeprowadzonej 8 maja 2008 roku. Przewiduje się, że całkowity dochód wyniesie od 875 do 950 milionów USD. Powodów szacowanego spadku dochodu i zysku jest kilka: ogólna słabość rynku konsumenckiego na świecie, opóźnienie premiery chipsetów następnej generacji oraz dostosowanie cen procesorów graficznych NVIDIA w odpowiedzi na wprowadzenie na rynek produktów konkurencji.
  • Ponadto, NVIDIA planuje zmniejszenie dochodów w drugim kwartale o kwotę od 150 do 200 milionów USD, przeznaczoną na pokrycie spodziewanych kosztów gwarancji, napraw, zwrotów, wymian oraz innych kosztów i wydatków, wynikających z zastosowania nieodpowiednich jakościowo materiałów w niektórych procesorach graficznych i chipsetach poprzedniej generacji wykorzystywanych w notebookach. Niektóre konfiguracje notebooków z procesorami graficznymi i chipsetami wyprodukowanymi z określonego materiału ulegają uszkodzeniom częściej niż zazwyczaj. Do tej pory nie zaobserwowano zwiększonego współczynnika uszkodzeń w systemach innych niż niektóre notebooki. NVIDIA rozpoczęła już rozmowy z dostawcami materiałów dotyczące tego problemu i zajmie się także kwestiami związanymi z ubezpieczeniem od takich przypadków.

Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA, wypowiadając się na temat awarii notebooków stwierdził: „Chociaż problem okazuje się powiązany zarówno z materiałem, z którego wykonano układy, oraz z projektem całego systemu, nasza odpowiedzialność wobec klientów wymaga, abyśmy zajęli się naszą częścią procesu rozwiązywania tego problemu. Procesor graficzny staje się coraz ważniejszym elementem systemów komputerowych i obserwujemy rosnące zainteresowanie producentów OEM możliwością wykorzystania układów graficznych w większej ilości platform. Zdając sobie sprawę, że procesor graficzny jest jednym z najbardziej złożonych procesorów w systemie, jest niezwykle ważne, byśmy ściślej współpracowali z projektantami notebooków i producentami układów scalonych nad zapewnieniem najwyższej wydajności i niezawodności procesorów graficznych i zaprojektowanych wspólnie komputerów”.

Współczesne notebooki o wysokiej wydajności są złożonymi systemami o wyjątkowych wymaganiach dotyczących chłodzenia. Połączenie ograniczonych możliwości odprowadzania ciepła oraz częstych zmian zasilania stawia przed tak złożonym układem jak procesor graficzny wyjątkowe wymagania.

Jen-Hsun Huang dodał: „Było to dla nas wyjątkowe wyzwanie. Jednak doświadczenia, których nabyliśmy, ułatwią nam produkcję w przyszłości bardziej niezawodnych produktów i pozwolą na nam stać się bardziej wartościowym partnerem dla naszych klientów. Obecnie zastosowaliśmy w produkcji bardziej niezawodny zestaw materiałów i aktywnie współpracujemy z naszymi partnerami OEM nad opracowaniem oprogramowania do zarządzania systemem, które zapewni lepsze zarządzanie odprowadzaniem ciepła z procesora graficznego”.

Więcej informacji na temat kwoty przeznaczonej na pokrycie problemów z notebookami znaleźć można w aktualnym raporcie firmy NVIDIA przedstawionym w dokumencie Form 8-K z 2 lipca 2008, przedstawionym Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission).

Nie jest planowana konferencja telefoniczna dotycząca aktualizacji prognozy dochodów. Dodatkowe komentarze dotyczące drugiego kwartału oraz awarii notebooków dostępne będą wraz z raportem dotyczącym wyników finansowych za drugi kwartał, który przedstawiony zostanie 12 sierpnia 2008 roku.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: wyników finansowych firmy NVIDIA w drugim kwartale oraz czynników wpływających na te wyniki; jednorazowego obciążenia wynikającego z problemów z układami; częstotliwości awarii notebooków; rozmów z dostawcami; wykorzystania ubezpieczenia; konstrukcji, produkcji i wydajności przyszłych produktów i systemów są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj.



 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn