Technologia NVIDIA SLI na platformach Intel Bloomfield

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Technologia NVIDIA SLI na platformach Intel Bloomfield

Zastosowanie wielu procesorów graficznych w połączeniu z nową architekturą procesorów stworzy wydajną platformę dla obliczeń wizualnych

SANTA CLARA — 14 LIPCA 2008 — Entuzjaści komputerów PC, producenci i twórcy oprogramowania na całym świecie będą zachwyceni słysząc dzisiejsze oświadczenie firmy NVIDIA Corporation, która poinformowała, że moc i wydajność technologii wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI® znajdzie zastosowanie w nadchodzącej linii procesorów Bloomfield firmy Intel. Dzięki temu doskonałemu połączeniu, klienci otrzymają platformę SLI zaprojektowaną dla obecnych i przyszłych wymagających graficznie gier i aplikacji. Nowe platformy mogą być wyposażone w jeden, dwa lub nawet trzy procesory graficzne NVIDIA GeForce®, w tym nowe procesory graficzne GeForce GTX 280 i GTX 260.

Nowe płyty główne z obsługą technologii SLI zawierać będą układ obsługi SLI NVIDIA nForce® 200, procesory Intel Bloomfield oraz chipsety Tylersburg (X58). Procesor SLI nForce 200 oferuje obsługę opatentowanej technologii SLI służącej do zarządzania przepływem danych graficznych oraz komunikacji w trybie peer-to-peer pomiędzy wieloma procesorami graficznymi – obie te technologie wymagane są w procesie optymalizacji wydajności grafiki.

„Dzięki wykorzystującym układy GeForce aplikacjom do przetwarzania grafiki, nasi klienci uzyskują dostęp do nowych sposobów obcowania z ich zdjęciami i filmami wideo oraz niezwykłego realizmu oferowanego przez nasze najnowsze procesory graficzne”, powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA.”Nasz technologia SLI pozwala nam na łączenie mocy setek rdzeni przetwarzających układów GeForce w konfiguracjach wieloprocesorowych z najnowszymi procesorami firmy Intel, co z pewnością zainteresuje naszych klientów”.

Co mówią klienci:
„Technologia NVIDIA SLI to doskonała cecha najwyższej klasy komputerów dla graczy”, powiedział Klaus Rüther, szef działu produktów typu desktop w firmie Atelco. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że technologia SLI będzie dostępna dla nowej linii procesorów Intel Bloomfield. Dzięki SLI gracze mogą doświadczyć większego realizmu w najnowszych grach dla komputerów PC”.

„Medion to uznany europejski producent OEM, znany z produkcji komputerów dla entuzjastów”, powiedział Oliver Soellner, szef działu marketingu w firmie Medion. „Dodając NVIDIA SLI do platformy procesorów Intel nowej generacji możemy zaoferować najlepiej wyposażone komputery z serii Medion Erazer, zapewniające rewelacyjną wydajność grafiki, która z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów”.

„W firmie Fujitsu-Siemens jesteśmy bardzo zadowoleni widząc związek technologii NVIDIA SLI z procesorami Bloomfield firmy Intel. Połączenie to zaspokaja potrzeby rynku graczy na całym świecie i zapewni im doskonałe wrażenia wizualne”, powiedział Michael Hilpert, starszy menedżer produktu w firmie FSC.

„3-way SLI z procesorami Intel Bloomfield to doskonałe posunięcie. Połączenie to będzie w stanie przełamać wszelkie bariery wydajności i zapewni użytkownikom zupełnie nowe wrażenia”, powiedział Elan Raja III z firmy Scan Computers.

„Przez ponad cztery lata NVIDIA była doceniana za innowacyjność technologii SLI”, powiedział Joe Hsieh z firmy ASUS. „Technologii tej wymagają klienci w najnowszych platformach z procesorami Intel. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc zaoferować naszym klientom moc technologii SLI”.

„Acer gratuluje firmie NVIDIA opracowania platformy nForce 200 SLI. Jesteśmy zainteresowani wprowadzeniem jej na rynek”, powiedział Brian Bogaard, Product Business Manager w oddziale EMEA firmy Acer.

Połączenie chipsetów NVIDIA nForce® 200 SLI z nowym procesorem Bloomfield firmy Intel i chipsetem Tylersburg pozwoli na zastosowanie technologii NVIDIA 3-way SLI, oferującej niezrównane wrażenia i zapewniającej wydajność do 2.8× wyższą niż tradycyjne rozwiązania z jedną kartą graficzną. Podczas rozgrywki w najnowszych grach, takich jak Crysis i Call of Duty 4: Modern Warfare, technologia 3-way SLI pozwala graczom na podniesienie rozdzielczości do 2500 × 1600 i włączenie wszelkich opcji poprawiających jakość grafiki, takich jak oświetlenie HDR, rozmycie ruchu czy realistyczne efekty środowiskowe.

Płyty główne i komputery wykorzystujące procesor SLI NVIDIA nForce 200, procesory graficzne NVIDIA GeForce oraz technologię NVIDIA SLI dostępne będą w ofercie wiodących producentów płyt głównych, kart rozszerzeń i systemów komputerowych, między innymi: Acer, ASUS, Atelco, Coolmod, Dell, Ditech, Falcon Northwest, Founder, Fujitsu-Siemens Computer, Gigabyte, Haier, Hypersonic PC, Iqon/Commodore, K&M, Komplett, Komputronik , Legend, Maingear, Medion, MSI, Multirama, Next, Scan Computers , Sky Electronics , Tongfang, TS, Velocity Micro, Vigor Gaming i wielu innych.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat produktów NVIDIA nForce, prosimy odwiedzić witrynę www.nvidia.pl. Filmy wideo obrazujące główne funkcje procesorów graficznych GeForce GTX 280 i 260 dostępne są pod adresem //www.nvidia.pl/object/geforce_gtx_280_pl.html.

O firmie NVIDIA
NVIDIA jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Pierwsza konferencja NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl oraz www.nvision08.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do funkcji, wydajności, możliwości i wydajności technologii wielu procesorów graficznych NVIDIA SLI; procesorów graficznych NVIDIA, procesorów Bloomfield wykorzystujących technologię firmy NVIDIA oraz płyt głównych X58; zapotrzebowania na połączoną platformę; preferencji klientów oraz odstępności płyt głównych wyposażonych w obsługę procesorów graficznych NVIDIA i technologii SLI oraz procesorów Intel Bloomfield są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn