Liderzy branży obliczeń wizualnych sponsorami NVISION 08

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Liderzy branży obliczeń wizualnych sponsorami NVISION 08

Christie, EVGA, HP, Microsoft i PNY Technologies głównymi sponsorami pierwszej mega-imprezy w branży obliczeń wizualnych.

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 24 LIPCA 2008 — NVIDIA przedstawiła dzisiaj głównych sponsorów NVISION® 08, pierwszej imprezy dla profesjonalistów i entuzjastów obliczeń wizualnych. Na czele listy sponsorów i głównych współpracowników znajdują się firmy Christie Digital Systems, EVGA, HP, Microsoft i PNY Technologies. NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 roku w San Jose w Kalifornii, samym sercu Krzemowej Doliny i posłuży jako miejsce spotkań, wymiany doświadczeń, nauki i powstawania nowych inicjatyw w tej ważnej branży, zmieniającej wszelkie aspekty wykorzystania komputerów.

„Obliczenia wizualne są bardzo ważne dla wielu klientów HP”, powiedział Jim Zafarana, wiceprezes marketingu w dziale Workstations Global Business Unit w firmie HP. „Nasi klienci dokonują przełomów przy tworzeniu gier komputerowych, treści internetowych, animacji oraz w procesach produkcji filmowej i telewizyjnej. Firma HP jest bardzo zadowolona mogąc razem z firmą NVIDIA zaoferować uczestnikom NVISION to, co najlepsze w dziedzinie obliczeń wizualnych”.

„Produkty firmy NVIDIA ciągle ulepszają graficzne wrażenia przy korzystaniu z systemu Windows Vista i pozwalają na pełne wykorzystanie jego możliwości zarówno przez profesjonalistów, jak i entuzjastów”, powiedział Mike Ybarra, starszy dyrektor w dziale zarządzania produktem w firmie Microsoft. „Jesteśmy zachwyceni mogąc brać udział w tym wydarzeniu i mamy nadzieję na dalszą współpracę z firmą NVIDIA nad oferowaniem doskonałych wrażeń graficznych w systemie Windows”.

Wśród pozostałych sponsorów NVISION 08 znajdują się między innymi firmy Adobe, Antec, ASUS, Autodesk, Cooley Godward Kronish LLP, CyberPower, Dassault Systèmes, Digital Storm, ECS, GIGABYTE, iGames, Jetway, Maingear, Mitsubishi Digital Electronics America, Morgan Stanley, MSI, Namics Technologies, Newegg.com, OCZ Technology Group, Palit Multimedia, Patriot Memory, Phoenix Precision Technology, Qimonda, RR Donnelley, Softimage, STATS ChipPac, Superworld Electronics, TAGAN, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd., Thermaltake, TigerDirect.com/CompUSA, ViewSonic i ZOTAC.

Najważniejsze informacje o kluczowych sponsorach:

  • Christie Digital Systems USA, przedsiębiorstwo zależne japońskiej firmy Ushio, Inc. (JP:6925), jest liderem w branży rozwiązań wizualnych dla organizacji światowych, oferującym zróżnicowane urządzenia dla biznesu, rozrywki i przemysłu. Wiodący innowator w projekcji filmów od 1929 roku i pionier systemów projekcji cyfrowej od 1979 roku, Christie wypracowała sobie globalną markę dostawcy całościowych usług i jedynego na świecie producenta różnorodnych rozwiązań i technologii wyświetlania. Dzięki przejęciu Vista Controls Systems Corporation, Christie zapewnia najbardziej zaawansowane, całościowe rozwiązania dla kin, imprez masowych, sal kontrolnych, prezentacji biznesowych, urządzeń szkoleniowych, 3D i Virtual Reality, symulacji i edukacji, a także zastosowań przemysłowych i rządowych. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.christiedigital.com.
  • EVGA to najważniejszy autoryzowany partner firmy NVIDIA w Ameryce Północnej. Opierając się na filozofii inteligentnej innowacji, znajomości rynku oraz działaniu w czasie rzeczywistym, EVGA nieustannie rozpoznaje i zaspokaja potrzeby rynku. Oferując pełną gamę produktów, całodobową obsługę techniczną, 90-dniowy program aktualizacji oraz inne ułatwienia dla klientów, EVGA jest liderem we wszystkich kategoriach: rynku internetowego, sklepów tradycyjnych, dystrybucji i producentów sprzętu. Siedziba główna EVGA mieści się w Brea w Kalifornii, oddziały obejmują EVGA GmbH w Monachium, EVGA LATAM w Miami i EVGA Hong Kong.
  • HP skupia się na ułatwianiu wszystkim swoim klientom kontaktu z technologiami – od klientów indywidualnych po największe firmy. Z zakresem działania obejmującym drukowanie, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi oraz infrastruktura IT, HP jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw IT, z dochodem 110.4 miliardów USD za cztery kwartały zakończone 30 kwietnia 2008 roku. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) znaleźć można na stronie //www.hp.com.
  • Założona w 1975 roku firma Microsoft (Nasdaq: MSFT) jest światowym liderem rynku oprogramowania, usług i rozwiązań pomagających ludziom i przedsiębiorstwom w realizowaniu ich pełnego potencjału.
  • Założona w 1985 roku firma PNY Technologies® Inc. jest wiodącym producentem i dostawcą kości pamięci, kart pamięci flash o wysokiej pojemności, napędów USB flash oraz kart graficznych GeForce przeznaczonych dla klientów indywidualnych, profesjonalnych kart graficznych Quadro dla stacji roboczych oraz płyt głównych nForce. Rozwiązania z dziedziny fotografii, urządzeń mobilnych, gier 3D oraz biznesu dostępne są w sieci największych na świecie sprzedawców tradycyjnych oraz internetowych. Siedziba główna PNY znajduje się w Parsippany w stanie New Jersey, zaś oddziały w Ameryce Północnej (Santa Clara i Orange County, Kalifornia, Miami, Floryda i Parsippany, New Jersey), Europie (Benelux, Francja, Niemcy, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Wielka Brytania), Azji (Tajwan i Chiny) oraz Ameryce Łacińskiej.

O NVISION 08
Odbywająca się w dniach 25-27 sierpnia 2008 roku w San Jose w Kalifornii impreza NVISION 08 to trzydniowe wydarzenie dla profesjonalistów i entuzjastów, którzy są pasjonują się grafiką komputerową. Wezmą w nim udział tysiące inżynierów, projektantów, twórców oprogramowania, badaczy, artystów, entuzjastów, graczy, filmowców, biznesmenów i użytkowników z całego świata. Zgłoszenia do udziału w imprezie przyjmowane są pod adresem //www.amireg.com/nvision08/intro.html.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Pierwsza konferencja NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl oraz www.nvision08.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: wydarzeń i przewidywanych uczestników NVISION; przyszłości i wpływu obliczeń wizualnych; sponsorów, głównych uczestników, wydarzeń, spodziewanych uczestników oraz ilość uczestników NVISION 08 są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone: zmiany terminu lub zaniechania organizacji NVISION 08, rozwoju technologii, wpływu konkurencji oraz produktów i technologii konkurencji oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn