NVIDIA rozszerza linię układów GeForce o trzy nowe procesory graficzne

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA rozszerza linię układów GeForce o trzy nowe procesory graficzne

Nowe procesory graficzne GeForce 9800 GTX+, 9800 GT i 9500 GT zapewniają obsługę NVIDIA PhysX i technologii przetwarzania równoległego CUDA we wszystkich segmentach cenowych

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 29 LIPCA 2008 — NVIDIA® Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych poinformował dzisiaj o wprowadzeniu do sprzedaży trzech nowych procesorów graficznych z serii GeForce® 9, zapewniających obsługę technologii NVIDIA PhysX™ i obliczeń równoległych ogólnego zastosowania CUDA™ w komputerach klasy średniej.

Nowe procesory graficzne GeForce 9800 GTX+, 9800 GT i 9500 GT oferują wyjątkową jakość grafiki, wydajność i kompatybilność z aplikacjami, a także obsługę technologii NVIDIA SLI®, wiodącego w branży rozwiązania umożliwiającego zastosowanie wielu procesorów graficznych w grach i platformach dla entuzjastów, dostępnego w różnych zakresach cenowych.

„Wprowadzenie nowych procesorów graficznych 9800 GTX+, 9800 GT i 9500 GT zwiększa możliwości przetwarzania grafiki w komputerach klasy średniej”, powiedział Ujesh Desai, szef działu procesorów graficznych dla komputerów typu desktop w firmie NVIDIA. „Procesory graficzne NVIDIA zapewniają największe możliwości przy swojej cenie w każdej kategorii cenowej, zaś dzięki obsłudze CUDA, PhysX i stereoskopowej technologii 3D, klienci mogą teraz wykorzystać unikalne, innowacyjne możliwości, które oferuje tylko NVIDIA”.

W miarę jak programy na PC w coraz większym stopniu wykorzystują grafikę, wiele codziennych zadań może wykorzystać moc przetwarzania grafiki zapewnianą przez procesory graficzne GeFoce – dotyczy to takich zadań jak edycja zdjęć, obsługa nowych systemów operacyjnych takich jak Windows Vista czy kodowanie i odtwarzanie wideo high-definition za pomocą takich aplikacji jak Badaboom firmy Elemental Technologies, której premiera planowana jest na sierpień bieżącego roku. Oprócz tego, architektura obliczeń równoległych ogólnego zastosowania procesorów graficznych z serii GeForce 9 sprzyja wykorzystaniu ich w rosnącej liczbie programów, których nie napisano z myślą o CPU, lecz o GPU, a które nie służą przetwarzaniu grafiki. Na przykład klienci mogą dzisiaj wykorzystać procesory graficzne z serii GeForce 9 do uruchamiania takich aplikacji jak Folding@home i włączyć się w działalność zespołów pomagających w opracowaniu leków na takie schorzenia jak choroba Alzheimera lub Parkinsona.

Procesory graficzne NVIDIA jako jedyne obsługują technologię PhysX, najbardziej rozpowszechnioną platformę tworzenia fizyki w grach, która już znalazła zastosowanie w ponad 140 dynamicznych grach przeznaczonych na różne platformy i wykorzystywana jest przez ponad 25 000 twórców oprogramowania z całego świata. Dzięki PhysX, twórcy gier mogą zastosować takie efekty jak fizyka ciała sztywnego, wykrywanie kolizji czy symulacja falujących powierzchni ubrań, które w znacznym stopniu zmieniają sposób, w jaki gra się w gry i jak rozwija się ich fabuła, by potem przyspieszyć te efekty sprzętowo, wykorzystując moc procesorów graficznych GeForce.

Karty graficzne wyposażone w nowe procesory graficzne z serii GeForce 9 dostępne są już w ofercie wiodących producentów kart rozszerzeń na świecie, takich jak ASUS, BFG, Colorful, Emtek, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision, Leadtek, MSI, Palit, PC Partner/Zotac, PNY, Point of View, Unika, Unitek i XFX. Aby uzyskać informacje dotyczące cen, prosimy o kontakt z lokalnymi producentami kart graficznych w Państwa regionie.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Pierwsza konferencja NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl oraz www.nvision08.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce z serii 9, technologii NVIDIA PhysX, obliczeń ogólnego zastosowania CUDA oraz technologii SLI; przyszłych zastosowań komputerów PC oraz dostępności nowych procesorów graficznych NVIDIA GeForce są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterNasza KlasaLinkedIn