Nowe systemy Quadro Plex oferują wizualne obliczenia superkomputerowe dla komputerów typu desktop

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Nowe systemy Quadro Plex oferują wizualne obliczenia superkomputerowe dla komputerów typu desktop

Nowe systemy Quadro Plex oferujące 480 rdzeni przetwarzających, programowalność NVIDIA CUDA i 8 GB pamięci graficznej maksymalizują obliczenia wizualne w dziedzinie projektowania, geologii i wizualizacji naukowych

SIGGRAPH 2008 — LOS ANGELES, KALIFORNIA — 12 sierpnia 2008 — Modele 3D i odpowiednie zestawy danych stały się zbyt złożone dla standardowych stacji roboczych. Aby móc walczyć z tym problemem, NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, przedstawiła dzisiaj komputerowe systemy wizualizacji (VCS) NVIDIA Quadro Plex z serii D, dostępne w konfiguracjach typu desktop lub przeznaczonych do montażu w szafach rack. Zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jak do tej pory wydajność procesorów graficznych NVIDIA Quadro®, systemy Quadro Plex idealnie nadają się do zastosowań w projektowaniu, geologii oraz wizualizacjach naukowych, gdzie przetwarzane są złożone modele 3D i duże zestawy danych, wyświetlane na urządzeniach typu powerwall. Nowa seria Quadro Plex zapewnia wzrost wydajności do 100% w stosunku do poprzednich wersji, możliwość wyświetlania na projektorach i monitorach wielkogabarytowych lub obliczenia wykonywane za pośrednictwem procesora obliczeń równoległych NVIDIA CUDA™.

Systemy Quadro Plex D2 zaprezentowane zostaną podczas demonstracji technologicznych raytracingu w czasie rzeczywistym wykorzystującego procesory graficzne NVIDIA, modelowania CAD o dużej skali oraz wyświetlaczy powerwall 4K HD w czasie konferencji SIGGRAPH 2008 w Los Angeles (stoisko NVIDIA 554).

Komputerowy system wizualizacji NVIDIA Quadro Plex 2200 D2, wyposażony w dwa procesory graficzne Quadro, 4 podwójne kanały DVI i 8 GB pamięci ramki, zaprojektowany został dla zaawansowanych wizualizacji wyjątkowo dużych modeli i zestawów danych oraz do obliczeń o wysokiej wydajności. Drugi system, Quadro Plex 2100 D4, z czterema procesorami graficznymi, ośmioma podwójnymi kanałami DVI i 4 GB bufora ramki, zoptymalizowany jest dla aplikacji wyświetlających obraz na wielu monitorach.

Systemy z serii Quadro Plex D mogą zmienić dowolną stację roboczą lub serwer w wizualny superkomputer. Można je łatwo podłączyć do głównej stacji roboczej za pomocą adaptera PCI Express. Quadro Plex VCS zapewnia stacji roboczej możliwości masywnie równoległej obróbki danych, oferowane przez wiele kart graficznych Quadro i charakteryzuje się cichą pracą, co pozwala na jego umiejscowienie przy biurku. Może być także instalowany w standardowych, 19-calowych szafach rack 3U, zapewniając maksymalną gęstość obliczeń wizualnych.

Nowy system Quadro Plex 2200 D2 zawiera dwa procesory graficzne Quadro FX 5800, zapewniając 480 rdzeni przetwarzających i 8 GB pamięci graficznej. Termiczne i dotyczące zasilania możliwości obudowy zapewniają do 20% wzrost wydajności w stosunku do standardowych kart graficznych, tworząc w ten sposób najmocniejszy dostępny system do obliczeń graficznych. Quadro Plex 2200 D2 zawiera cztery procesory graficzne Quadro FX 4700, obsługując do czterech wyświetlaczy za pośrednictwem podwójnych wyjść DVI oraz do ośmiu wyświetlaczy dzięki możliwości obsługi projektorów o wysokiej rozdzielczości.

„Po raz pierwszy systemy z serii Quadro Plex D, wyposażone w najnowszą technologię procesorów graficznych Quadro, pozwalają na wykonywanie wizualnych obliczeń superkomputerowych na biurku, oferując razem zaawansowaną wizualizację i wydajność przetwarzania układów Quadro”, powiedział Jeff Brown, szef działu rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Od bezprecedensowej mocy Quadro Plex do naszych mobilnych rozwiązań Quadro FX, profesjonaliści z wielu dziedzin mogą uzyskać wymagany przez nich poziom wydajności”.

Systemy Quadro Plex z serii D dostępne będą od września 2008 roku w cenach rozpoczynających się od 10 750 USD.

O procesorze obliczeń równoległych NVIDIA CUDA
Architektura procesora obliczeń równoległych CUDA ujawnia swoje właściwości za pośrednictwem środowiska i pakietu narzędzi języka C w połączeniu z możliwościami wizualizacji o wysokiej wydajności. Pozwala on na rozwiązywanie złożonych problemów, takich jak raytracing w czasie rzeczywistym, kodowanie wideo czy interaktywny rendering wolumetryczny.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Pierwsza konferencja NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl oraz www.nvision08.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce z serii 9, technologii NVIDIA PhysX, obliczeń ogólnego zastosowania CUDA oraz technologii SLI; przyszłych zastosowań komputerów PC oraz dostępności nowych procesorów graficznych NVIDIA GeForce są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn