Nowa rodzina notebooków NVIDIA Quadro FX rozszerza możliwości profesjonalnych układów przenośnych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

Nowa rodzina notebooków NVIDIA Quadro FX rozszerza możliwości profesjonalnych układów przenośnych

Czołowi producenci podkreślają zaawansowane możliwości obliczeń wizualnych w nowych przenośnych stacjach roboczych

SIGGRAPH 2008 — LOS ANGELES, KALIFORNIA — 12 SIERPNIA 2008 — Popyt na wyższą wydajność grafiki i programowalność na rynku notebooków profesjonalnych wzrasta, gdyż animatorzy, projektanci i inżynierowie pracują z coraz większymi modelami 3D, zestawami danych i ilustracjami. NVIDIA Corporation, światowy lider technologii obliczeń wizualnych, stara się zaspokoić to zapotrzebowanie wprowadzając na rynek nową serię mobilnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro® FX, zawierających procesor obliczeń równoległych NVIDIA CUDA. Wiodący producenci stacji roboczych tacy jak Dell, Fujitsu Siemens Computers, HP i Lenovo oferują już nową serię mobilnych układów Quadro FX w szerokiej gamie profesjonalnych, przenośnych stacji roboczych.

Flagowym produktem nowej serii jest układ Quadro® FX 3700M, oferujący 128 rdzeni obliczeń równoległych oraz bezprecedensową ilość 1 GB pamięci graficznej dla takich wymagających grafiki o wysokiej wydajności branż jak poszukiwania ropy i gazu, projektowanie mechaniczne oraz tworzenie treści cyfrowych. Moc stacji roboczej typu desktop jest teraz dostępna w kompaktowej obudowie notebooka.

„Profesjonaliści w dziedzinie projektowania, którzy polegają na mocy i funkcjach stacji roboczych typu desktop, mogą teraz uzyskać ten sam poziom wydajności w notebookach”, powiedział Jeff Brown, szef działu profesjonalnych rozwiązań graficznych w firmie NVIDIA. „Dzięki Quadro FX 3700M notebook staje się wydajną stacją roboczą, pozwalającą profesjonalistom na pracę gdziekolwiek są i w dowolnym czasie, bez zmniejszania jakości grafiki czy wydajności”.

Zaprojektowane, by zaoferować wydajną wizualizację dużych zestawów danych przy ekstremalnie wysokiej jakości obrazu w certyfikowanych przez producentów oprogramowania notebookach, nowe notebooki zawierają także:

  • Do 1 GB pamięci GDDR3
  • Maksymalnie 256-bitowy interfejs pamięci
  • Przepustowość pamięci graficznej dochodzącą do poziomu 51,2 GBps
  • Obsługę OpenGL 2.1, Shader Model 4.0 i DirectX 10
  • Narzędzia do adaptatywnego zarządzania energią PowerMizer® 8.0

Procesor graficzny Quadro FX 2700M, oferujący 48 rdzeni procesora obliczeń równoległych CUDA oraz 512 MB pamięci GDDR3 jest idealnym rozwiązaniem graficznym dla 17-calowych notebooków przeznaczonych dla aplikacji do projektowania i tworzenia treści cyfrowych. Procesor graficzny Quadro FX 1700M z 32 rdzeniami procesora obliczeń równoległych CUDA oraz Quadro FX 370M z 8 rdzeniami procesora obliczeń równoległych CUDA przeznaczone są dla notebooków o rozmiarach 15.4 i 14.1 cali, uzupełniających ofertę nowych platform Intel Centrino II.

O procesorze obliczeń równoległych NVIDIA CUDA
Architektura procesora obliczeń równoległych CUDA ujawnia swoje właściwości za pośrednictwem środowiska i pakietu narzędzi języka C w połączeniu z możliwościami wizualizacji o wysokiej wydajności. Pozwala on na rozwiązywanie złożonych problemów, takich jak raytracing w czasie rzeczywistym, kodowanie wideo czy interaktywny rendering wolumetryczny.

Wiodący producenci mobilnych stacji roboczych oferują Quadro Mobile
„Dell podkreśla swoją wiodącą rolę na rynku oferując najnowocześniejsze mobilne rozwiązania graficzne Quadro FX firmy NVIDIA w swoich certyfikowanych przez producentach oprogramowania mobilnych stacjach roboczych następnej generacji”, powiedział Antonio Julio, dyrektor Dell Product Group. „NVIDIA jest kluczowym partnerem firmy Dell i pomogła nam zaspokoić zapotrzebowania klientów, którym mogliśmy zaoferować nowe komputery Dell Precision M4400 i M2400, od nowa definiujące pojęcia wydajności i elastyczności”.

„Nasze nowe mobilne stacje robocze z serii CELSIUS H są owocem intensywnej współpracy pomiędzy naszymi działami rozwoju, badań, projektowania i kontroli jakości”, powiedział Wilhelm Geyer, szef działu stacji roboczych w firmie Fujitsu Siemens Computers. „Dzięki NVIDIA Quadro FX 770M kontynuujemy owocną współpracę z liderem rynku procesorów graficznych i możemy podnieść wydajność grafiki mobilnej na nowy poziom, zaspokajający potrzeby najbardziej wymagających aplikacji, takich jak przeznaczone do komputerowego wspomagania prac inżynierskich lub wspomaganego komputerowo projektowania”.

„Mobilna stacja robocza HP EliteBook 8730w wyposażona w procesor graficzny NVIDIA Quadro FX 3700M jest naszą najbardziej wydajną mobilną stacją roboczą do tej pory”, powiedział Carol Hess-Nickels, szef działu marketingu notebooków profesjonalnych w Personal Systems Group, HP. „HP zaspokaja potrzeby profesjonalistów pozwalając im zabierać swoje graficzne stacje robocze dokądkolwiek chcą”.

„Profesjonaliści nie chcą już ustępstw w dziedzinie wydajności, możliwości graficznych czy mobilności”, powiedział Tom Ribble, szef marketingu produktów ThinkPad w firmie Lenovo. „Integrując rozwiązanie graficzne NVIDIA Quadro FX 3700M, nowa mobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad W700 zapewnia najlepsze wrażenia graficzne i doskonałą wydajność”.

Pełna linia rozwiązań dla notebooków NVIDIA Quadro FX dostępna jest na całym świecie w ofercie wiodących producentów notebooków i stacji roboczych. Więcej informacji o całej serii profesjonalnych rozwiązań NVIDIA Quadro znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/quadro.

Więcej informacji o mobilnych stacjach roboczych wyposażonych w procesory graficzne Quadro FX Mobile uzyskać można na stronie firmy Dell pod adresem www.dell.com/nocompromise i www.dell.com/workstations; firmy Fujitsu Siemens Computers pod adresem www.fujitsu-siemens.com; firmy HP pod adresem www.hp.com oraz firmy Lenovo pod adresem www.lenovo.com.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce® dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro™ na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Pierwsza konferencja NVISION 08 odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl oraz www.nvision08.com.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: zalet, funkcji, wydajności i możliwości procesorów graficznych NVIDIA GeForce z serii 9, technologii NVIDIA PhysX, obliczeń ogólnego zastosowania CUDA oraz technologii SLI; przyszłych zastosowań komputerów PC oraz dostępności nowych procesorów graficznych NVIDIA GeForce są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, opóźnień we wprowadzaniu do produkcji nowych produktów, opóźnień w integrowaniu produktów, zmian w preferencjach i potrzebach użytkowników, przyjęcia nowych produktów i technologii przez rynek, opracowywania nowych technologii, błędów wynikających z procesu produkcyjnego lub w oprogramowaniu, przyjęcia produktów konkurencji przez naszych klientów zamiast naszych produktów, ogólnych trendów w branży w tym cyklicznych trendów w przemyśle półprzewodników, wpływu produktów konkurencji oraz zmian w cennikach, zmian w standardach przemysłowych oraz interfejsach oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 kwietnia 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania. Firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn