NVIDIA i Opera przyspieszają przeglądanie sieci w urządzeniach przenośnych

 
 

Jens Neuschaefer
Product PR Manager, Central/Eastern Europe
NVIDIA GmbH
jneuschaefer@nvidia.com
+49 89 628350015

Informacje prasowe publikuje:

Katarzyna Kapłon, Ewa Rudkowska
Tabasco s.c.
ul. Stolarska 8/2
53-205 Wrocław, POLAND
tabasco@tabasco.pl
tel.: +48 (71) 3632947, +48 (71) 3632223

NVIDIA i Opera przyspieszają przeglądanie sieci w urządzeniach przenośnych

Przeglądarka internetowa Opera 9.5 licencjonowana i zoptymalizowania dla procesorów Tegra

SANTA CLARA, KALIFORNIA — 10 WRZEŚNIA 2008 — W przeglądaniu Internetu w urządzeniach przenośnych dokona się niebawem znaczny postęp, jak wynika z dzisiejszej informacji o współpracy firm NVIDIA Corporation (Nasdaq: NVDA) oraz Opera Software (OSE: OPERA), mającej na celu zaimplementowanie w smartfonach i mobilnych urządzeniach internetowych typu MID (mobile internet devices) funkcji przeglądania Sieci znanych z komputerów typu desktop, łącznie z obsługą JavaScriptu czy akcelerowanej grafiki wektorowej i wideo. W efekcie współpracy NVIDIA zaoferuje zoptymalizowaną przeglądarkę internetową Opera 9.5 w pakiecie zintegrowanego oprogramowania dla rodziny komputerów zawartych w jednym układzie scalonym NVIDIA® Tegra™, przeznaczonej dla rozwiązań Windows Mobile i Windows CE.

„Łatwy dostęp do Internetu jest niezbędnym elementem nowoczesnych urządzeń przenośnych, zaś kombinacja przeglądarki Opera 9.5 oraz układów NVIDIA Tegra pozwoli zaoferować pełne możliwości Sieci w dowolnym miejscu”, powiedział Neil Trevett, wiceprezes działu technologii mobilnych w firmie NVIDIA. „Opera i NVIDIA wspólnie opracowują takie rozwiązanie do przeglądania Sieci, które sprawi, że Internet stanie się integralną częścią zaawansowanych funkcji graficznych rozwiązań Tegra”.

„Przeglądanie Sieci w sposób znany z komputerów typu desktop jest kluczową funkcją we współczesnych telefonach komórkowych i przenośnych urządzeniach internetowych. Klienci wymagają takich możliwości, jakie mają w domu i w pracy”, powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. „Opera 9.5 w połączeniu z NVIDIA Tegra zapewni możliwości graficznego przeglądania Sieci w następnej generacji smartfonów oraz mobilnych urządzeń internetowych”.

W układach z rodziny komputerów zawartych w jednym układzie scalonym Tegra zintegrowano procesory ARM, jednostki akcelerowania odtwarzania mediów oraz zintegrowane procesory graficzne GeForce®, pozwalające uzyskanie w przeglądarce Opera 9.5 takich funkcji jak:

  • Obsługa pełnej zawartości stron zaprojektowanych dla komputerów typu desktop ze sprzętową akceleracją multimediów i odtwarzania wideo;
  • Akceleracja uzyskiwana dzięki procesorowi graficznemu, oferująca płynne, interaktywne przesuwanie i powiększanie stron internetowych przy znacząco niższym zużyciu energii;
  • Sprzętowo akcelerowana obsługa służących do przeglądania stron interfejsów 3D, realizowana dzięki integracji Opery i opartego na OpenKODE oprogramowania firmy NVIDIA wykorzystującego moc OpenGL ES 2.0.

Urządzenia wyposażone w przeglądarkę Opera obsługiwaną przez układy NVIDIA Tegra powinny pojawić się na rynku w 2009 roku.

Więcej informacji na temat rozwiązań NVIDIA Tegra znaleźć można na stronie www.nvidia.pl/tegra, zaś dodatkowe informacje o rozwiązaniach z rodziny Opera dla urządzeń przenośnych dostępne są na stronie www.opera.com/products/devices.

O firmie NVIDIA
NVIDIA (Nasdaq: NVDA) jest światowym liderem technologii obliczeń wizualnych i twórcą GPU (procesora graficznego), układu o wysokiej wydajności oferującego nowoczesną, interaktywną grafikę w stacjach roboczych, komputerach osobistych, konsolach do gier i urządzeniach przenośnych. NVIDIA oferuje produkty z serii GeForce dla zastosowań rozrywkowych i domowych, Quadro® na rynku profesjonalnego projektowania i wizualizacji oraz Tesla™ dla rynku obliczeń o wysokiej wydajności. Siedziba firmy NVIDIA mieści się w Santa Clara w Kalifornii, z biurami w Azji, Europie i w obu Amerykach. Więcej informacji można znaleźć w internetowej witrynie firmy pod adresem www.nvidia.pl.

O firmie Opera Software ASA
Firma Opera Software ASA opracowuje nowe metody przeglądania Internetu w komputerach, telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach połączonych z Siecią. Wieloplatformowa technologia przeglądarki Opera znana jest ze swojej wydajności, zgodności ze standardami oraz niewielkiego rozmiaru, zapewniającym użytkownikom szybsze, bezpieczniejsze i bardziej dynamiczne wrażenia podczas przeglądania Internetu. Siedziba główna firmy znajduje się w Oslo w Norwegii, a oddziały znaleźć można na całym świecie. Firma notowana jest na giełdzie w Oslo pod symbolem OPERA. Więcej informacji dostępnych jest na stronie //www.opera.com/.

Pewne oświadczenia przedstawione w tej informacji prasowej, w tym, ale nie ograniczając się do: korzyści, funkcji, wpływu i możliwości rozwiązań NVIDIA Tegra oraz połączenia NVIDIA Tegra i Opera 9.5; współpracy pomiędzy firmami NVIDIA i Opera; przeglądania Internetu na urządzeniach przenośnych oraz dostępności urządzeń wykorzystujących NVIDIA Tegra z przeglądarką Opera są oświadczeniami wybiegającymi w przyszłość i jako takie są obciążone ryzykiem i niepewnością, przez co stan faktyczny może znacząco różnić się od oczekiwań. Ryzyko to i niepewność dotyczą, ale nie są do nich ograniczone, możliwości produkcyjnych firm trzecich w zakresie produkcji, montażu i testowania naszych produktów; problemów projektowych, produkcyjnych lub programowych; opracowania szybszych lub bardziej wydajnych procesoró1) graficznych; opóźnień w publikacji gier; wykorzystania GPU w grafice komputerowej; wpływu postępu technologicznego i konkurencji; zmian w preferencjach i wymaganiach klientów oraz innych czynników ryzyka wyszczególnianych w pewnych okresach czasu w raportach firmy NVIDIA przesyłanych do Securities and Exchange Commission (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), w tym w dokumencie Form 10-K za okres finansowy zakończony 27 lipca 2008 roku. Kopie dokumentów dostarczonych Komisji są dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy NVIDIA. Te wybiegające w przyszłość oświadczenia obowiązują tylko w chwili ich opublikowania i, z wyjątkiem przypadków przewidzianych przez prawo, firma NVIDIA nie podejmuje żadnych zobowiązań dotyczących aktualizacji tych wybiegających w przyszłość oświadczeń.

# # #

Copyright © 2008 NVIDIA Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie nazwy firm i/lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich prawnych właścicieli. Funkcjonalność, ceny, dostępność i specyfikacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Uwaga: W przypadku zainteresowania również innymi notatkami prasowymi dotyczącymi firmy NVIDIA, prosimy odwiedzić stronę informacji prasowych znajdującą się tutaj. 
 
 
 
FacebookTwitterGoogle+Nasza KlasaLinkedIn